Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για εκτύπωση poster


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά. Πρέπει να φτιάξω ένα poster για κάποιο συνέδριο. Απ ότι είδα παίζουν 2 φορμάτ το A0 (841x1189 σε mm) και 900x1500.

 

Ξέρει κανείς ποιο από τα 2 φορμάτ είναι το πιο συνηθισμένο και πως θα μπορούσα να ρυθμίσω το powerpoint για τις διαστάσεις; Πχ είδα προτείνει Α4 αλλά όχι Α0... Υπάρχουν κάπου templates για κατέβασμα;

 

Απο τιμές εκτύπωσης, καμια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του συνεδρίου θα έχει οδηγίες για τα πόστερ, όπου θα λέει τι διαστάσεις πρέπει να έχει ή έστω τις μέγιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις. Πας στο powerpoint και βάζεις custom διαστάσεις. Στο Office 2013 που έχω είναι στο Design->slide size->customize.

 

Κανείς δε θα ασχοληθεί αν είναι 5 πόντους πιο μικρό το πόστερ σου, οπότε κάν'το όπως σε βολεύει, αρκεί να χωράει στο ταμπλό που δίνει το συνέδριο.

 

Αν ψάξεις στο google θα βρεις διάφορα templates, αλλά δε σε δεσμεύει αυτό, εκτός αν ζητάνε κάτι συγκεκριμένο στο συνέδριο.

 

Τιμές για έγχρωμο, νομίζω γύρω στα 30 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ. Δοκίμασα να τροποποιήσω τις διαστάσεις αλλά μου επιτρέπει μέχρι 147 cm. Καμια ιδέα.

Εεεε, να το κάνεις 147cm τότε. 1,5 μέτρο πόστερ τι θα το κάνεις; Είναι τεράστιο! Εμένα πάντως με αφήνει να το κάνω και μεγαλύτερο. Ποιό powepoint έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...