Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακό ρολόι εγγυημένης βιοπάλης.


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στην δυσάρεστη θέση να ανακοινώσω πως το τόσο άψογο Clock του Android μου, δεν είναι αρκετό για τις συνήθειές μου.

Κάθε μέρα 7.30 θα πρέπει να έχω το πρώτο μπαμ ενός ρολογιού. Να πατήσω Snooze των 15 λεπτών, και μετά ξανά Snooze στις 8.00. Εκεί ξυπνάω, ή κάνω ένα τελευταίο ανάλογα το τι μαλλί θέλω να κάνω, και τι να φορέσω ή αν χρειάζεται να κάνω κάποια δουλίτσα. 15 λεπτά όλα αυτά, άρα μιλάμε για Max ένα τρίτο Snooze.

Όλα αυτά, αν ξενυχτάς κάθε βράδυ (δεν είναι διαπραγματεύσιμο), κουδουνίζεις, και πέφτεις στις ~4.00 να κοιμηθείς έχει σαν αποτέλεσμα μια με δυο φορές το μήνα, να μην σηκώνομαι ποτέ.

Τον σεισμό χθες, είχα ξεκινήσει να τον παρακολουθώ σχεδόν από πριν ξεκινήσει (τον περίμενα κιόλας, μου είχαν λείψει τα vibes <3), παρόλα αυτά ΚΑΜΙΑ φορά δεν ξέρω τι σκατά κάνω.. και νιώθω (από ανησυχία και πάλι!) κάπου στις 9.15 όπου ΗΔΗ έπρεπε να κάθομαι στο γραφείο μου από πριν 15 προφανώς λεπτά.

Δεν ξέρω τι πάει στραβά, το Android είναι ideal, αλλά είναι μικρό, και ευαίσθητο. Τώρα..

1) Ίσως δεν το φόρτισα τη μια επειδή δεν έκανε καλή επαφή το USB ή τραβήχτηκε και έκλεισε. Δε θα χτυπήσει ποτέ. Αργώ στη δουλειά.
2) Την άλλη να πάτησα ΑΣΥΝΑΙΣΘΗΤΑ το Disarm αντί για το Snooze στις 2 επιλογές του όταν χτυπάει. Αυτό παίζει να έγινε σήμερα. Αργώ στη δουλειά.

3) Την άλλη μια φορά το μήνα ίσως δεν το ακούω.. τι να πω.. νομίζω καμιά φορά γράφει ότι χτύπησε για Χ ώρα. Γενικά με ξυπνάει το οτιδήποτε, αλλά.. τι να πω.. Πάλι αργώ στη δουλειά.

Αυτές τις 2-3 φορές του μήνα που αργώ λοιπόν, θέλω να τις ξεπεράσω..

Ένα Digital ρολόι, σχετικά καλαίσθητο, να μην ξεπερνάει τα 15 γ____να ευρώ, και να μπορώ να ελέγξω τα Snooze μου χωρίς να το φρικάρω somehow..; Δεν θέλω καραμούζα, ακούω καλά, απλά το θέλω steady στις ώρες και τα Snooze του. Δεν γίνεται να πατάω ένα ΑΝΑΛΟΓΙΚΟ κουμπί Snooze και κάτι να συνεχίσει να πηγαίνει στραβά! Ίσως θα ήταν Must το να ελέγχεις και κει ανά πότε να κάνει Snooze.

Είναι σημαντικό για μένα, όποιος μπορεί να κάνει την σύσταση από το Skroutz or w/e, θα ήμουν ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.co.uk/itm/Modern-LCD-LED-Digital-Alarm-Clock-Snooze-Blue-Backlight-Large-Digit-Top-Quality-/230853369647?pt=UK_Desk_Mantel_Clocks&hash=item35bfeedf2f

 

8-8.5 ευρω κανει τελικη τιμη (εξοδα αποστολης 0).

 

αλλα το snooze ειναι 5λεπτο



ακυρο....βρηκα το ιδιο φθηνοτερο:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Snooze-Light-Large-LCD-Digital-Backlight-Alarm-Clock-Black-High-Quality-New-WST-/271202517884?pt=UK_Alarmclocks&hash=item3f24ee037c

 

σχεδον 6 ευρω.

 

κι αν το θες σε διαφορα χρωματα:

http://www.ebay.co.uk/itm/Light-sensitive-LCD-Digital-Snooze-Alarm-Clock-with-White-LED-Backlight-/330768839819?pt=US_Clocks&var=&hash=item4d035bf48b

 

καπου 6.5 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα 10 και πάνω. Γι'αυτό πολυλόγισα (κλασσικά) στο OP διότι έχω καμιά φορά 30 λεπτά ύπνου μετά το πρώτο χτύπημα. Άρα έτσι θα θέλω 100 Snooze.

EAN ρυθμιζόταν, το παρέγγελνα. Πάμφθηνο και δείχνει εργαλείο Alex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω να προτείνω κάποιο ξυπνητήρι, αλλά μια καλή(ίσως) λύση θα ήταν ο συνδυασμός της android εφαρμογής ρολογιού(την οποία θα μπορούσες να εγκαταστήσεις και με κάποια άλλη πιο ευέλικτη και με περισσότερες επιλογές, όπως το να μπορείς να κάνεις snoose όχι πατώντας κάποιο κουμπί, αλλά απλά γυρνώντας τη συσκευή ανάποδα) και μιας άλλης συσκευής με ξυπνητήρι(ίσως κάποιο παλιό τηλέφωνο).

Θα μπορούσες δηλαδή να ρυθμίσεις την άλλη συσκευή στην τελική ώρα που θέλεις να ξυπνήσεις και να την έχεις κάπου πιο μακρία έτσι ώστε να είναι βέβαιο ότι δε θα απενεργοποιηθεί. Ρυθμίζεις και την εφαρμογή στο android όπως κάνεις ως τώρα, μόνο που τώρα ακόμη και αν για οποιοδήποτε λόγο κάτι πάει στραβά θα έχεις τη "backup" συσκευή-ξυπνητήρι.

Έτσι γλιτώνεις τα έξοδα αγοράς ενός ακριβού ρολογιού, μιας και απ' όσο γνωρίζω τουλάχιστον δεν υπάρχει φθηνό(τουλάχιστον) ξυπνητήρι που να έχει την ευελιξία και τις επιλογές μιας εφαρμογής ρολογιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτο κανω κι εγω. βαζω κανα δυο αφυπνισεις στο κινητο και μια τελικη σε ρολοι αλλο (το οποιο κι αυτο εχει snooze αλλα απο επιλογη το εχω σε αποσταση 2-3 μετρων απο το κρεββατι...να πρεπει να σηκωθω για να το κλεισω).

 

αυτο που συμβαινει ομως ειναι οτι συνηθως ξυπναω 1-2 λεπτα πριν την πρωτη αφυπνιση, απο μονος μου, οτι ωρα κι αν εχω κοιμηθει! χαχαχα!

Επεξ/σία από Alxnks
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Αφού είσαι living εργαλείο ρε Alex.. Εμείς καλλιτεχνικό, και εσύ καμπιονάτο..

Μάγκες, αν σας πω topic closed από μεριάς μου..; Κακά τα ψέματα, ακούγεται solid και είμαι τόσο χαζή που δε το σκέφτηκα μόνη μου.. τι να πω..

Απλά θα κάθομαι κάθε βράδυ να ρυθμίζω 2 ρολόγια η άμοιρη, αλλά είναι καλή στρατηγική: Με το HTC θα ασκείται παιχνίδι χουζουρέματος, και ένα μινιόν κινέζικο τραπεζάτο αυστηρά θα σηκώνει.

Κομπλέ.. με σώσατε και από το έξοδο.. <3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.co.uk/Philips-AJ3115-05-White-Digital/dp/B007YXMKLI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1370501051&sr=8-1&keywords=philips+radio+alarm+clock

 

με 2 ξυπνητήρια και snooze στα 9 λεπτά. και δυνατότητα ξυπνήματος με ραδιόφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Φίλε όταν έχει παιχτεί μαλακία και χτυπάει τελευταία στιγμή, και βλέπω ότι δεν με παίρνει για ένα 15ρι χουζούρεμα.. ΞΕΝΕΡΩΝΩ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ. Τόσο που δε θέλω να σηκωθώ καν, βάζω θετικά - αρνητικά να το κάνω/μη το κάνω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά, αν ξενυχτάς κάθε βράδυ (δεν είναι διαπραγματεύσιμο), κουδουνίζεις, και πέφτεις στις ~4.00 να κοιμηθείς έχει σαν αποτέλεσμα μια με δυο φορές το μήνα, να μην σηκώνομαι ποτέ.

 

 

μπορει να ακουστω ξενερωτος αλλα το μη διαπραγματευσιμο προσπαθησε εστω και λιγο να το αλλαξεις πριν χρειαστει να γινει διαπραγματευσιμο.μια φιλικη συμβουλη απο ενα ατομο που επισης δεν το ειχε διαπραγματευσιμο αλλα καποια στγμη εγινε.η αν γινεται καθε μερα αυτο το να κοιμασε αργα προσπαθησε να κανεις breaks σε αυτο πριν αρχισουν οι παρενεργειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορέσεις να ξεπεράσεις το πρόβλημα της μη φόρτισης του κινητού (που δε νομίζω να ναι και τόσο δύσκολο) γιατί δεν κοιτάς καμιά άλλη εφαρμογή του android; Πχ alarm clock xtreme free. Βάζεις όσα ξυπνητήρια θες, με ό,τι ώρες/μέρες θες, ορίζεις πόσο θα ναι το snooze period, ορίζεις τι θες να κάνεις για να το κλείσεις μέσω snooze ή disarm (πχ να κάνεις κάποια μαθηματική πράξη με συγκεκριμένο επίπεδο δυσκολίας - από 1+4 μέχρι 15x675, να το κάνεις shake, να πατάς hardware button ή κάποιο στην οθόνη).

 

Στο ξύπνημα πρέπει να μαι απ τα πιο δύσκολα άτομα και το συγκεκριμένο app μ έχει σώσει αρκετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

antonl τα σέβη μου. Μέχρι να φτάσεις στην μαθηματική πράξη δεν ήξερα πως να σε σταματήσω γιατί από το μαμίσιο τα έχει όλα αυτά.

Με την μαθηματική πράξη όμως αλλάζουν όλα.. ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ να γαβγίζει αν δεν κάνω την πράξη; Αυτό θέλει αναμφίβολα Full Program Download (yarr).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

antonl τα σέβη μου. Μέχρι να φτάσεις στην μαθηματική πράξη δεν ήξερα πως να σε σταματήσω γιατί από το μαμίσιο τα έχει όλα αυτά.

 

Με την μαθηματική πράξη όμως αλλάζουν όλα.. ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ να γαβγίζει αν δεν κάνω την πράξη; Αυτό θέλει αναμφίβολα Full Program Download (yarr).

 

Απλά πρόσεχε μην υπερβάλλεις με το επίπεδο δυσκολίας και ψάχνεις κομπιουτεράκι με την τσίμπλα στο μάτι για να το κάνεις να σκάσει (όπως την έπαθα εγώ την πρώτη φορά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...