Προς το περιεχόμενο

Σπασμενη οθονη 4s


thephotoshoped

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα επεσε και εσπασε η οθονη του κινητου της κοπελας μου . Το κινητο δεν εχει εγγυηση καθως το πηρε δωρο απο συγγενη , μεταχειρισμενο. Εχει μονο τη συσκευη και τα ακουστικα. Ειμαι Θεσσαλονικη. Το κοστος απο οτι ειδα βγαινει στα 100 ευρω. Αξιζει να αγορασω κατι απο ebay και να το προσπαθησω μονος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοείται πως αξίζει να αγοράσεις μια οθόνη απο Link.png Site: http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR11.TRC1&_nkw=iphone+4s+screen&_sacat=0&_from=R40">ebay και να την βάλεις μονος σου αν πιάνουν τα χέρια σου, υπάρχουν και βιντεάκια στο youtube που σου δείχνουν βήμα προς βήμα, δεν ειναι δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοείται πως αξίζει να αγοράσεις μια οθόνη απο Link.png Site: http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR11.TRC1&_nkw=iphone+4s+screen&_sacat=0&_from=R40">ebay και να την βάλεις μονος σου αν πιάνουν τα χέρια σου, υπάρχουν και βιντεάκια στο youtube που σου δείχνουν βήμα προς βήμα, δεν ειναι δύσκολο.

 

Αυτη τη στιγμη βλεπω και εγω , υπαρχουν χιλιαδες στο youtube. Θελω ομως να ρωτησω επειδη δεν εχω και δεν γνωριζω απο iphone. Το κινητο ακομη δεν το εχω δει απο κοντα πως εχει σπασει. Μου λεει ειναι πολυ σπασμενο. Εχει διαφορα το digitizer και η lcd οθονη ; Αν παρω ενα πακετακι , μαζι με τα εργαλεια απο ebay θα ειναι ολοκληρωμενο ή θα μεινει και κατι ακομη σπασμενο ; Κοιταω το συγκεκριμενο πακετο που λεει οτι περιλαμβανει lcd + digitizer και εχει και τα ειδικα εργαλεια στα 27 ευρω με εξοδα αποστολης. http://viewitem.eim.ebay.gr/Prefect-For-iPhone-4S-Replacement-Touch-Screen-Digitizer-LCD-Displaytools-UK-/140773669489/item Ειναι σωστο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη βλεπω και εγω , υπαρχουν χιλιαδες στο youtube. Θελω ομως να ρωτησω επειδη δεν εχω και δεν γνωριζω απο iphone. Το κινητο ακομη δεν το εχω δει απο κοντα πως εχει σπασει. Μου λεει ειναι πολυ σπασμενο. Εχει διαφορα το digitizer και η lcd οθονη ; Αν παρω ενα πακετακι , μαζι με τα εργαλεια απο ebay θα ειναι ολοκληρωμενο ή θα μεινει και κατι ακομη σπασμενο ; Κοιταω το συγκεκριμενο πακετο που λεει οτι περιλαμβανει lcd + digitizer και εχει και τα ειδικα εργαλεια στα 27 ευρω με εξοδα αποστολης. http://viewitem.eim.ebay.gr/Prefect-For-iPhone-4S-Replacement-Touch-Screen-Digitizer-LCD-Displaytools-UK-/140773669489/item Ειναι σωστο ;

 

Νομίζω ναι αυτο σου κανει ειναι πακετάκι lcd + digitizer.

Το βρήκα και απο ελληνικό Link.png Site: http://www.ebw.gr/el/product/10491/Apple-Iphone-4S-LCD-assembly-black-%28LCD-Touch-Screen-Frame-Assembly%29-Othoni-LCD-Othoni-Afis-Touch-Screen-Plai">μαγαζί αλλα ειναι πολύ ακριβότερο

 

Περίμενε να σου απαντήσει και καποιο αλλο παιδί ομως που εχει το 4s για να εισαι 100 %

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και κατι ακομη.. Υπαρχει περιπτωση να εχει επιπτωση στην αφη ή στα χρωματα η νεα οθονη ; Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να προβω στην αγορα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρηγγειλα τη συγκεκριμενη http://viewitem.eim.ebay.gr/iPhone-4S-Replacement-LCD-Touch-Screen-Digitizer-Display-Black-Tools-Free-UK/330820897945/item και με τη βοηθεια του youtube θα προχωρησω σε αντικατασταση. Αυτο που δεν ξερω ειναι το home button. Στην οθονη απο ebay δειχνει κενο , ενω στο youtube το δειχνει ενσωματωμενο με την οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρηγγειλα τη συγκεκριμενη http://viewitem.eim.ebay.gr/iPhone-4S-Replacement-LCD-Touch-Screen-Digitizer-Display-Black-Tools-Free-UK/330820897945/item και με τη βοηθεια του youtube θα προχωρησω σε αντικατασταση. Αυτο που δεν ξερω ειναι το home button. Στην οθονη απο ebay δειχνει κενο , ενω στο youtube το δειχνει ενσωματωμενο με την οθονη.

 

To Home button ειναι ξεχωριστό εξάρτημα.

 

Δεν θα εχεις πρόβλημα κομπλε θα ειναι με την καινούργια οθόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι θα σε ξενερωσω τωρα, αλλα επαθα κ εγω το ιδιο μετο iphone 4.αγορασα lcd+ digitizer τα αλαξα..και τελικα τα χρωματα ηταν αθλια..ξεθωριασμενα χωρις ζωντανια..και αρχησε μετα απο λιγο καιρο να μου κανει σκιες.η μπαταρια το σημα και η cosmote φαινονται αρκετα σε καποιες στατικες μονοχρομες εικονες.επισης δημιουργει σκουρες οριζοντιες γραμες στο σημειο της οθονης που υπαρχει κατι σκουροχρομο.εδωσα και 60-70-80 ευρω δεν θυμαμαι, για να παρω το (original!)(φυσικα και δεν ηταν απλα περιμενα ισως λιγη καλητερη ποιοτητα..) αντι να παρω ενα απλο lcd + digitizer  με τα μισα λεφτα.

α ξεχασα να πω οτι τα πλαστικα γυρο γυρο απο την οθονη (εκει που τελειωνει το τζαμακι δηλαδη)χαλασαν - ξεφτυσαν λες και ηταν απο πλαστελινη.ηταν και ολο το πακετακι 1mm πιο παχυ.εκανε διαφορα με το που το αλλαξα.παχυνε :P

 

easytechnology.gr

το ονομα αυτων. εγω θα το απεφευγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι θα σε ξενερωσω τωρα, αλλα επαθα κ εγω το ιδιο μετο iphone 4.αγορασα lcd+ digitizer τα αλαξα..και τελικα τα χρωματα ηταν αθλια..ξεθωριασμενα χωρις ζωντανια..και αρχησε μετα απο λιγο καιρο να μου κανει σκιες.η μπαταρια το σημα και η cosmote φαινονται αρκετα σε καποιες στατικες μονοχρομες εικονες.επισης δημιουργει σκουρες οριζοντιες γραμες στο σημειο της οθονης που υπαρχει κατι σκουροχρομο.εδωσα και 60-70-80 ευρω δεν θυμαμαι, για να παρω το (original!)(φυσικα και δεν ηταν απλα περιμενα ισως λιγη καλητερη ποιοτητα..) αντι να παρω ενα απλο lcd + digitizer με τα μισα λεφτα.

α ξεχασα να πω οτι τα πλαστικα γυρο γυρο απο την οθονη (εκει που τελειωνει το τζαμακι δηλαδη)χαλασαν - ξεφτυσαν λες και ηταν απο πλαστελινη.ηταν και ολο το πακετακι 1mm πιο παχυ.εκανε διαφορα με το που το αλλαξα.παχυνε :P

 

easytechnology.gr

το ονομα αυτων. εγω θα το απεφευγα.

Πω πω μη μου λες τετοια.. εγω δεν εδωσα 60-80 εδωσα 27. Τελικά τι εκανες με την οθονη ; την πηγες καπου και στην αλλαξαν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε, την κρατησα ετσι σιγα μην δωσω αλλα λεφτα..ισως αμα ξανατυχει να την ξαναφτιαξω..αλλα η βλακεια ειναι οτι απο το ιντερνετ δεν μπορεις να ξερεις και δεν μπορεις να ζητησεις πολλα πολλα.ενω σε ενα φυσικο μαγαζι τους ρωτας θα ειναι ιδιο με πριν?σου λενε ναι η οχι και πληρωνεις αναλογα.μιας και δεν αγοραζεις καθε μερα lcd+digi..αντε να κανεις μεχρι και 2 αγορες για ενα συγκεκριμενο ανταλακτικο..μετα αλλαζεις κινητο..online τετοιες αγορες ειναι σαν γουρουνι στο σακι πιστευω.

 

και ξερεις η καλητερη φαση ηταν που ρε παιδι μου το συναρμολογησα κανονικα,ολα φαινοταν οκ το ανοιξα χαρηκα-μες την τρελη χαρα και το χαμογελο στ αυτι..ε την επομενη μερα πανω σε ενα ρεσταρτ που του κανα το μιλαρακι δεν φαινοταν πια το ιδιο..:P Ξενερωσα...

δες αν ξεκολαωει  το παλιο σου digitizer το γυαλι δλδ (αν εσπασε μονο αυτο και δεν εσπασε και η lcd) και παριγειλε ενα οποιδηποτε digitizer για iphone4s.το να το κολησεις πανω στην παλια σου lcd δεν ειναι τπτ.το να ξεκολησεις βασικα ειναι λιγο ζορι αλλα παλευεται εχω αλλαξει κ αλλα κινητα μονο digitizer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω μη μου λες τετοια.. εγω δεν εδωσα 60-80 εδωσα 27. Τελικά τι εκανες με την οθονη ; την πηγες καπου και στην αλλαξαν ;

 

δυστυχως θα σου πω και εγω το ιδιο.κυκλοφορουν αρκετες οθονες για 4s αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις. Συγκεκριμενα αυτη πρεπει να ειναι μαιμου οθονη(οχι οτι δε ταιριαζει,μια χαρα θα το κανεις) απλα τη διαφορα θα τη δεις αργοτερα στα χρωματα. Καμια μα καμια σχεση με οθονη της apple. Τωρα θα μου πεις ειναι για τη κοπελα σου και σιγα μη καταλαβει τη διαφορα, απλα εγω στο λεω γιατι την πατησα και εγω. Για τα λεφτα ομως μια χαρα ειναι. Απο το να δωσεις 100 σε μαγαζι κρατησες τα 75 στη τσεπη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προσωπικη εμπειρια, αν δεν εισαι εμπειρος στην επισκευη τηλεφωνων, μην το επιχειρησεις. Εδωσα σε ενα γνωστο μου προχθες ενα 4αρι, να μου  αλλαξει το Home button. Το καθυστερουσε να μου το γυρισει και τελικα χθες το παρελαβα με αλλη οθονη (καταφερε και εκοψε καλωδιοταινια απο την original) η οποια ηταν ξεθωριασμενη, και με ενα ροζ λεκέ κατω αριστερα. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και για να μην του κανω μηνυση, πληρωσε ολο το τηλεφωνο και το κρατησε, κι εγω θα παρω αλλο με original οθονη κτλ.

 

Πολυ προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προσωπικη εμπειρια, αν δεν εισαι εμπειρος στην επισκευη τηλεφωνων, μην το επιχειρησεις. Εδωσα σε ενα γνωστο μου προχθες ενα 4αρι, να μου  αλλαξει το Home button. Το καθυστερουσε να μου το γυρισει και τελικα χθες το παρελαβα με αλλη οθονη (καταφερε και εκοψε καλωδιοταινια απο την original) η οποια ηταν ξεθωριασμενη, και με ενα ροζ λεκέ κατω αριστερα. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και για να μην του κανω μηνυση, πληρωσε ολο το τηλεφωνο και το κρατησε, κι εγω θα παρω αλλο με original οθονη κτλ.

 

Πολυ προσοχη.

Οταν λες γνωστος , σε μαγαζι η φιλο σου? και κατι αλλο. Στο εδωσε σαν να μην συμβαινει τιποτα και το καταλαβες εσυ η σε ενημερωσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδωσα σε ενα γνωστο μου προχθες ενα 4αρι, να μου  αλλαξει το Home button. Το καθυστερουσε να μου το γυρισει και τελικα χθες το παρελαβα με αλλη οθονη 

To έδωσες προχθές και το πήρες χθες.

Πόσο δλδ στο καθυστέρησε; 24 ώρες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...