Προς το περιεχόμενο

πως σεταρω το ρουτερ μου zte zxhn h108ns σε static ip που εχει Encapsulation PPPoA/PPPoE


κωστας10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

και εγω ετσι νομιζα.  το σιτε δεχετε και hostname αλλα μετα την επανακηνηση του royter παλι ολλα τα δεδομενα χαθηκαν

 

Αφου νωρίτερα εγραψες οτι με την επανεκκίνηση του router τα στοιχεία dyndns δεν σβήνονται.

 

Αν ο game server μπορεί να λειτουργήσει ΚΑΙ με hostname (πχ. agnostoskostas.dyndns.org - αντί για IP) τοτε λύνεται το πρόβλημα σου. Μήπως κάνεις κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H απάντηση σε όλη αυτή την φασαρία που όπως είχες πει διαρκή μήνες συνοψίζεται στα κάτωθι λόγια σοφών αντρών :P

Morpheus: Η'm trying το free your mind, Νeο. But I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.

Δηλαδή εδώ μπορούμε μονο να σου πούμε την διαδικασία δεν μπούρε να σε πάρουμε από το χεράκι να την κάνουμε παρέα.

 

Κάτι κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H απάντηση σε όλη αυτή την φασαρία που όπως είχες πει διαρκή μήνες συνοψίζεται στα κάτωθι λόγια σοφών αντρών :P

 

Morpheus: Η'm trying το free your mind, Νeο. But I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.

 

Δηλαδή εδώ μπορούμε μονο να σου πούμε την διαδικασία δεν μπούρε να σε πάρουμε από το χεράκι να την κάνουμε παρέα.

 

Κάτι κάνεις λάθος.

neo:can you open the door and walk for me by remote desktop or vnc???χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

kalhspera se olous,exw ena 8ema me ena dvr.to exw topo8ethsh sto patriko mou kai 8elw na to parakolou8w apo edw opou eimai.to vlepw ok kanonika alla den exw static ip,opwte otan allazei h ip den mporw na synde8w.exw kanei port forward sto modem ekei kai einai ok.alla mallon 8elei kai kati me ddns.ekei exw paroxo ote kai to modem toy ote zte zxhnh108nsa alla oxi static ip.8elei lene 14 euro to mhna ....to dvr einai apo to katasthma chin@v@sion cvhe 176 an den kanw la8os.exei yposthrhksh gia ddns apo oti leei o pateras mou alla eimai makrya kai den mporw na katalavw....(den kserei agglika).an exei kapoios kamia idea 8a to ektimousa poly kati pou na mporw na kanw me teamviwewr.eyxaristw ek ton proterwn.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΚΑΜΕΡΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΨ ΑΠΟ ΕΔΩ ΟΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΡΤ ΦΟΡΓΟΥΟΡΤ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΤΙΚ ΙΠ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ.ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΔΔΝΣ Η ΣΤΑΤΙΠ ΙΠ??ΕΧΩ ΟΤΕ ΠΑΡΟΧΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ 14 ΕΒΡΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΣΤΑΤΙΚ ΙΠ.ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΣΑΙΝΑΒΑΖΙΟΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΔΔΝΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ.ΕΧΕΙ ΜΕΝΟΥ ΑΓΓΛΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΓΓΛΙΚΑ.....ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΕΙΣΗ ΓΙΑ ΔΔΝΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΕΑΜ ΒΙΟΥΕΡ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το dyndns ειναι με πληρωμη αν και παλια αν πηγαινες μεσα απο το site της tp link και ελεγες οτι εχεις προιον της νομιζω σου εδινε δωρεαν dyndns αλλα δεν νομιζω οτι ισχυει ακομα.για να παιξει με no ip θελει πατεντα.

τωρα αν το καταγραφικο υποστηριζει  κατι αλλο περα απο dyndns πχ no ip τοτε το ελυσες το προβλημα.αλλιως θα μπορουσες ναπληρωνες ενα dyndns.πολυ πιο φτηνα απο static ip.αν υπαρχει pc εκει θα μπορουσε να ετρεχε και ο client του No ip τοπικα στο Pc οποτε να σου ενημερωνει το Noip.εδω το θεμα πως παιζει NoIp σε αυτο το ρουτερ.

http://www.insomnia.gr/topic/542725-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%B7%CF%82-ddns-service-provider-%CF%83%CE%B5-zte-zxhn-h108l/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...