Προς το περιεχόμενο

transmission και dynamic dns


argate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως μπορω να το κάνω αυτο ρε φίλε?? κατέβασα την εφαρμογη απο τη σελίδα τους και την εγκατέστησα γιατι λογικα έτσι θα έπρεπε να κάνω για να ανανεώνεται η ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ρουτερ εχουν επιλογη να σεταρεις εκειμεσα τα στοιχεια του dyndns σου η του No-ip σου για να γινεται αυτοματα η ανανεωση αυτοματα απο το router σου

πχ http://www.eddgrant.com/blog/EdD/entry/setting_up_dynamic_dns_using

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.networkwebcams.com/ip-camera-learning-center/2009/03/23/howto-set-up-a-dynamic-dns-address-in-your-netgear-router-using-dyndnscom/

 

Βλέπεις που λέει για το router της netgear?? αυτη την εικόνα βλέπω και εγω στο router. Και έχω κάνει ήδη τις ρυθμισεις εκει. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να παίξω με το telnet που μου δείχνει και στο link που μου εστειλες. Πρέπει να παίξω με τίποτα τετοιο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.networkwebcams.com/ip-camera-learning-center/2009/03/23/howto-set-up-a-dynamic-dns-address-in-your-netgear-router-using-dyndnscom/

 

Βλέπεις που λέει για το router της netgear?? αυτη την εικόνα βλέπω και εγω στο router. Και έχω κάνει ήδη τις ρυθμισεις εκει. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να παίξω με το telnet που μου δείχνει και στο link που μου εστειλες. Πρέπει να παίξω με τίποτα τετοιο??

λογικα δεν θα χρειαστει τιποτα απο Telnet.απλα πιο κατω γραφουν για Remote administration του ρουτερ που δεν σε ενδιαφερει.αν εχεις κανει τις ρυθμισεις εκει τοτε δεν υπαρχει λογος να τρεχεις τον client του dyndns στο mac η στο pc.αυτο που σου στειλα εγω ηταν απο thomson απλα σαν ενα δειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το τρέξω το application σε mac ή σε windows, δεν ανανεώνει αυτόματα την ip με αποτέλεσμα όποτε μπαίνω στη σελίδα που έχω φτιάξει (domainhost.no-ip.org) να μην ανοίγει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το τρέξω το application σε mac ή σε windows, δεν ανανεώνει αυτόματα την ip με αποτέλεσμα όποτε μπαίνω στη σελίδα που έχω φτιάξει (domainhost.no-ip.org) να μην ανοίγει τίποτα.

τοτε κατι λαθος πρεπει να εχει γινει στο σεταρισμα του dyndns.εχω No ip σε thomson και μου παιζει οκ και δεν τρεχω client σε κανενα pc.

 

port forward πρεπει να εχει γινει βεβαια απεξω και να χτυπας px poulinos.dyndns.org:port που θες αν ειναι αλλη περα απο την 80 εκτος αν μπαινεις απο μακρια απο αλλο application που το Port το εχει μονο του by default οποτε δενχρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όλοι όσοι κοίταξα γενικότερα στο ιντερνετ καίγονται για τη netgear γιατι δε δίνει άλλη επιλογή πλην του dyndns το οποίο πλέον δεν είναι δωρεάν. Είναι τραγικό το ότι δε δίνουν δυνατότητα να επιλεξεις άλλο dynamic dns όπως το no-ip. Οπότε δεν υπάρχει λύση,ε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα λύθηκε μια και καλη με το amod που έβαλα στο router και μου έδωσε απεριόριστες επιλογές στο router!!! Άψογο το mod που έχουν δημιουργήσει!! Μπράβο τους και πάλι μπράβο!! Ευχαριστω για το χρόνο σας παιδια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όλοι όσοι κοίταξα γενικότερα στο ιντερνετ καίγονται για τη netgear γιατι δε δίνει άλλη επιλογή πλην του dyndns το οποίο πλέον δεν είναι δωρεάν. Είναι τραγικό το ότι δε δίνουν δυνατότητα να επιλεξεις άλλο dynamic dns όπως το no-ip. Οπότε δεν υπάρχει λύση,ε??

αν και το απαντησες πιο κατω αλλα ναι σε μερικα ρουτερ θα βρεις πολλες επιλογες για dyndns υπηρεσιες ενω σε αλλες λιγοτερες.σε μερικα ρουτερ υπαρχουν firmware updates που μπορει να βαζουν εξτρα επιλογες ενω σε αλλα υπαρχουν custom firmwares που σου δινουν τα παντα.για dyndns βεβαια υπαρχουν κατι πατεντες για να παρεις δωρεαν την υπηρεσια οπως λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...