Προς το περιεχόμενο

Σαρωτικές αλλαγές στο iOS 7.0


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Arisyo13

παει δηλαδη το siri απο ipad 3? To airdrop δεν με νοιαζει κιολας αλλα το siri μαλλον τους χαλαγε την μοστρα. Τι να πω. Apple ειναι αυτη. Γι αυτο κιολας τωρα ποια απο apple εχω μονο ipad 3. Τετοιες λογικες σε παρακινουν ή σε android ή wp 8. (κατα την αποψη μου παντα).

Στην σελίδα για το iOS 7 λέει ότι SIRI έχει το iPad Retina, και νομίζω ότι ότι και το iPad 3 έτσι λέγεται, άρα λογικά θα το έχει.

http://www.apple.com/ios/ios7/features/

(κάτω-κάτω)

 

Υ.Γ. Και στο iOS 6 έτσι έλεγε και το είχε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το multitasking λειτουργεί έτσι όπως λένε οτι θα λειτουργεί πραγματικά είναι οτι καλυτερο έχω δει σε mobile device! Και για τους χαζούς δεν αναφέρομαι βέβαια στο ui αλλα στη λογική σε επίπεδο κώδικα με τον τροπο που θα λειτουργεί δλδ under the hood !

 

Το UI μου άρεσε αρκετά... Ισως αν άφηναν τον χρήστη να διαλέξει UI σε καινούργιο ή παλιό θα ήταν η χρυσή αυγή.. Εεεμμμμ τομή ήθελα να πω....

 

AirDrop απλά καταπληκτικό, για όσους έχουν δοκιμάσει το AirDrop σε OSx θα ξέρουν το simplicity του διαμοιρασμού της apple απο συσκευή σε σύσκευή..

Control center τα σπάει... Επιτέλους άργησε αλλα ηρθε.

Να δουμε και πως θα ανταποκρίθεί το λειτουργικό απο άποψη πόρων σε παλαιότερες συσκευές όπως πχ iPhone 4...

 

90% ομοιογένεια στο ios έναντι 30% και κατι στον ανταγωνισμό αυτό λέει πολλά ειδικά όσο αναφορά στην ποιότητα των apps απο τρίτους developers...το android θέλει ριζικές αλλαγές στη προσέγγιση του θέματος για να έχει ελπίδες...

 

Νομίζω πως το όλο concept του WWDC αυτής της χρονιάς ήταν πραγματικά πολυ ποιοτικό σε σχέση με παλαιότερες εποχές ακομα και με jobs...

Mac Pro αν και απλησίαστο για την τσέπη μου νομίζω οτι είναι έτη φωτός μπροστά απο τον ανταγωνισμό... Τέτοια specs σε συνδυασμό με το osx απλά σκοτώνουν... Για το design τι να πούμε....

Osx 10.9 πολυ καλές προσθήκες σε όλους τους τομείς....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ωραια αντιγραφη του android και των windows phone..

 

Η αληθεια να λεγεται..

 

Εχουν ομως μεγαλη φαντασια το interface τοσο μινιμαλ που θα ξερασεις...

 

Και αυτη η αθλια πολιτικη να απλοκλειει ετσι τις συσκευες της.. Που αλλες εταιριες δινουν ολα τα δυνατα update για τις συσκευες..

η google εκλεψε την apple. η  microsoft εκλεψε και τις δυο, και τωρα η apple γυρισε απο εκει που ξεκινησε. να τα λεμε κι αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραμένει μυστήριο πάντως, πως γίνεται στα i-(os, phone, pad, mac) threads να γράφουν κατά κύριο λόγο χρήστες αλλότριων συσκευών...

Αφού οι χρήστες ios είναι πλέον τραγική μειοψηφία, φυσικό..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O flat σχεδιασμός δεν είναι αντιγραφή απο κανενα λογισμικό.Απλα ειναι η περιοδος που υπαρχει μια ταση να ειναι όλα τα πραγματα πιο φλατ και απλα σχεδιαστικα.Αμα ειστε λιγο πιο παρατηρητικοι θα το προσεξετε παντου.Απο διαφημισεις/ιστοσελιδες/συσκευες κλπ κλπ.

Οσο για τα new features μου φαινεται οτι τελειοποιηθηκε το ios και ας υπηρχαν και στο android/wp.

Oλα θα εξαρτηθουν στο ποσο καλο coding εχει κανει η σιχαμενη apple,που λογικα θα ειναι σε εξαιρετικα επιπεδα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Με κίνηση από κάτω προς τα πάνω, μπορούμε να φέρουμε στην επιφάνεια το σχετικό μενού και το οποίο μας δίνει τη δυνατότητα να ενεργοποιήσουμε/απενεργοποιήσουμε το WiFi. GPS, Bluetooth, να ρυθμίσουμε τη φωτεινότητα, ακόμα και να ανοίξουμε το flash της κάμερας για να τη χρησιμοποιήσουμε ως φακό.

''

 Αυτή τη λειτουργεία την έχει και το δικό μου! Sony ericsson W700i μοντέλο 2006.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνει η Apple το λειτουργικό της ελεύθερα και οι υπόλοιποι δεν το προτιμούν; So what?

Σιγά μην το έδινε ελεύθερα, θα πάτωνε... δεν συγκρίνετε μπροστά στο android, μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα χρόνια έπεφτε ειρωνεία από τους apple fans για το διάφανο aero των windows 7... payback is a bitch. Κατά τα άλλα δεν είδα τίποτα απολύτως που να κάνει να συγκινηθώ 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το multitasking τι ειναι? που το εκαναν εντελως ιδιο με τα windows phone

το λες κι εσυ και πολλοί άλλοι... Επειδή μοιάζει ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ, δεν σημαίνει ότι έχουν σχέση οι δύο υλοποιήσεις. Δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη. Αν κρίνω από τα WP 7.8 που έχω πάντως (τα 8άρια δεν τα έχω δουλέψει), είναι μέρα με τη νύχτα επί της ουσίας (και ΟΧΙ στην εμφάνιση). Στα WP κρατάει τις 5 τελευταίες εφαρμογές, μέσα στις οποίες "μετράει" ακόμα και το dialer!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η καραμέλα της αντιγραφής εχει παλιωσει ρε παιδια...τα PC αντίγραψαν τον Mac όπως κ οι υπόλοιποι κατασκευαστές αυτοκινήτων το Ford T...<br>

Κανένα επιχείρημα μπορείτε να τεκμηριωσετε ή θα το πάμε σαν το Μπαμπη το σουγιά τον Πέτρο τον πέτρα κ τον Τζίμη το γκοτζίλα...<br><br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η google εκλεψε την apple. η  microsoft εκλεψε και τις δυο, και τωρα η apple γυρισε απο εκει που ξεκινησε. να τα λεμε κι αυτα

και μήπως η apple έκλεψε αρχικά την nokia??? Η nokia ηταν η πρωτη που ειχε βγάλει κινητό με οθόνη αφης και εφαρμογες , έτσι για την ιστορία...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...