Προς το περιεχόμενο

Σαρωτικές αλλαγές στο iOS 7.0


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φαίνεται πάρα πολυ καλο το νέο iOS να δούμε πως θα τρέχει στο iPhone 4.<br><br>

Πριν δυο χρόνια με τα ιδια χρήματα αγόραζες λίγο φθηνότερα το iPhone 4 η λίγο παραπάνω το κορυφαίο sii .<br>

Εκτος απο τις εφαρμογές που το iPhone 4 παίρνει της παναγιάς τα ματιά σε αντίθεση με το sii που δεν είχε καν επιλογέσ σε προγράμματα πλοήγησης ...<br><br>

Το iPhone 4 το πήρα με iOS 4 πήγε σε iOS 5 σήμερα τρέχει χωρίς κανένα πρόβλημα το iOS 6 και σε λίγο θα πάρει το iOS 7... Εντάξει δεν μιλάω για μικρότερα updates .<br><br>

Το sii το πήραμε με 2.3.4 αν θυμάμαι καλά και μέχρι σήμερα η Samsung Ελλάδας δίνει τελευταίο update την 4.0.3 εάν δεν ειναι αυτο αποτυχία τότε τι ειναι ; <br><br>

Αλλάξαμε την οθονη μαζι με το board γιατι είχε αποτυπωθει η ώρα απο τη μπάρα του android και η μπάρα απο την εφαρμογη του Facebook ... Πόσο αποτυχία ειναι η amoled του τότε σούπερ κινητού τόπ android ;; Τόσο αποτυχία που το burn in εμφανίστηκε πάλι στην οθόνη!! Έχω εντοπίσει τουλάχιστον 4 sii με burn in.<br><br>

Ο φορτιστής του sii χάλασε αλλα το καλώδιο δεν ειναι αποσπόμενο στο παλαιότερο iPhone 4 το καλώδιο ειναι αποσπόμενο .<br><br>

Ταχύτητα φόρτισης το iPhone 4 φορτιζει με διάφορα πολυ ποιο γρήγορα απο το sii .<br><br>

Υπάρχουν παιχνίδια που στο iPhone 4 τρέχουν καλύτερα και φυσικά υπάρχουν παιχνίδια και εφαρμογές που δεν έχουν βγει ακόμη για το android ...<br><br>

Αν και ένα χρόνο παλαιότερο μοντέλο το iPhone 4 σε αρκετα σημεία ειναι καλύτερο απο το κορυφαίο τότε android sii ...<br><br><br>

Ευκολία , Εφαρμογές , Αυτονομία , Σταθερότητα , Συχνές ενημερώσεις ειναι κάποια απο τα θετικά του ios <br><br><br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Edit : αφιερωμένο στους beta testers των διαφόρων rom

 

https://www.dropbox.com/s/vci13xk44x7gjj2/Photo%2010-6-13%2014%2020%2007.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αλλαγες το οτι εβαλε μονο την κινηση στο φοντο αναλογα πως στρεφεις την οθονη. Αυτο ναι ειναι εξυπνο και πολυ ομορφο σαν εφε. Εγω θελω να ρωτησω κατι ασχετο... Αν το Iphone5 του κολλητου μου βασταγε 9 ωρες μπαταρια με καλη χρηση τωρα με το ios7 ποσο θα κραταει? 9 λεπτα?

Το προσπερναω και αυτο και παμε στις καινοτομιες, ποιες ειναι? Το οτι ανοιγει το notification απο κατω και οχι απο πανω? Το οτι αλλαξαν χρωμα τα εικονιδια? Το οτι αλλαξε το multitasking και κανει τα windows phone να νιωθουν οτι αντιγραφοντε επιτελους απο καποιον?? Ειλικρινα αν με αυτα περιμενει η apple να γυρισουμε πισω τοτε λυπαμαι... Οσοι παρατησαν τα iphone για το βαρετο τους λειτουργικο δεν παιζει ουτε στο ios7 να μας κανει να ξανα γυρισουμε πισω. Ας ελπιζουμε για το ios8...μεχρι τοτε καλησπερα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες παντως εχω την εξης απορια , τι ειναι αυτο που κανετε στο κινητο και μαλιστα ειναι τοσο εξειδικευμενο ωστε να σας ενοχλουν οι περιορισμοι του iOS.?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πάρα πολυ καλο το νέο iOS να δούμε πως θα τρέχει στο iPhone 4.<br><br>

Πριν δυο χρόνια με τα ιδια χρήματα αγόραζες λίγο φθηνότερα το iPhone 4 η λίγο παραπάνω το κορυφαίο sii .<br>

Εκτος απο τις εφαρμογές που το iPhone 4 παίρνει της παναγιάς τα ματιά σε αντίθεση με το sii που δεν είχε καν επιλογέσ σε προγράμματα πλοήγησης ... 

το s2 αυτη τη στιγμη εχει παρει τη τελευταια εκδοση του android ολοκληρη (και μη μου πεις για update στην ελλαδα βρες ξενο και περνα το ) , ενω το 4 κουτσουρεμενη (βλεπε siri.. τελειως αδικαιολογητα μαλιστα , περα απο το αρμεγμα) 

 

Ρε μαγκες παντως εχω την εξης απορια , τι ειναι αυτο που κανετε στο κινητο και μαλιστα ειναι τοσο εξειδικευμενο ωστε να σας ενοχλουν οι περιορισμοι του iOS.?

να μην περναω ενα αρχειο βιντεο καθε φορα ξεχωριστα  για διαφορετικο player για να δω πώς παιζει, να εχω καποιον διπλα μου και να του στειλω ενα αρχειο, να μη χρειαζεται να χρησιμοποιω itunes για να συνδεθω με ενα pc.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες παντως εχω την εξης απορια , τι ειναι αυτο που κανετε στο κινητο και μαλιστα ειναι τοσο εξειδικευμενο ωστε να σας ενοχλουν οι περιορισμοι του iOS.?

το συνδέω σε pc και το αναγνωρίζει σαν usb flash...

κατεβάζω .apk εφαρμογές από το pc και τις ρίχνω απλά στο κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον χρήστη Android είναι λογικό οι προσθήκες να του είναι αδιάφορες.

Για τον χρήστη iOS είναι λογικό να φαίνονται χρήσιμες(AirDrop,Control Center,Blocking).

 

To GUI που είδα μου φαίνεται αισθητικά πιο ανάλαφρο από το σημερινό iOS.

Μου αρέσουν οι διαφάνειες.

Αν είναι και πιο γρήγορο και με την κατανάλωση ενέργειας που υπόσχεται, τότε θα μιλάμε για σημαντική βελτίωση.

 

Είναι όντως μια τεράστια αλλαγή για το iOS και ανυπομονώ να την περάσω στο iPhone.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως ενώ το έχω συνηθίσει και με βολεύει απίστευτα σε καθημερινή χρήση,

εκεί που λέω πως δεν θέλω/χρειάζεται να αλλάξει τίποτα, έρχεται το iOS 7 και αλλάζει το τοπίο και την γνώμη μου μαζί.

 

Εύγε Apple...

Απλές και ουσιώδεις αλλαγές που θεωρώ θα εφαρμοστούν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στις iOS συσκευές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχείρημα στην προηγούμενη θέση μου το βλέπω. :devil: :-D

Δεν με απασχολεί τι και αν αντέγραψε. Αλλα έγιναν ποιο άσχημα. Τα windows phone είναι άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχείρημα στην προηγούμενη θέση μου το βλέπω. :devil: :-D

Δεν με απασχολεί τι και αν αντέγραψε. Αλλα έγιναν ποιο άσχημα. Τα windows phone είναι άσχημα.

Δεν μπορεις να πεις πως κατι ειναι ασχημο, ειναι θεμα γουστου.

Μπορεις να πεις οτι το iOS 7 ειναι μια κακια απομιμηση των Windows Phone 8 ομως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...