Προς το περιεχόμενο

Step-Up - Rma στην EVGA (ερώτημα)(..και όχι μόνο)


MoviemakerGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε η ώρα του αποχωρισμού με την 660 για να επιστραφεί μια 770.

Οι οδηγίες της Evga είναι οι ακόλουθες.

 

Now that your payment has been verified and your Step-Up has been finalized, you may now ship your product to EVGA. You will want to ship your product along with all accessories back to EVGA. The original packaging material and box are recommended to be returned for the best protection for your product. Free promotional items such as games, posters, shirts, etc. are considered gifts and are not required to be returned.
Once EVGA has received your product, we will process the shipping for your new product within 1-3 business days if there are no exceptions.
Protect your shipment: get insurance. EVGA recommends UPS, FedEx, and DHL.
The attached PDF shipping label is not paid shipping, it is used to help process your RMA quickly when it arrives at our warehouse.
    Please use the attached PDF label and affix it to the top of the box to designate the Ship-To and the Return address. This PDF attachment also contains a bar code which is used to check-in your product when received for the fastest processing.

 

και το ερώτημα,

έχει κάνει κανείς από εμάς rma στην evga και με τι μεταφορική έστειλε το προϊόν ?

Εγώ σκέφτομαι να το κάνω με τα Ελληνικά Ταχυδρομεία συστημένο,να το ασφαλίσω κιόλας ?

Έχετε κάποια καλύτερη πρόταση σε σχέση με το κόστος ?

Thanks Mates ..

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοείται ότι ο πιο ασφαλής τρόπος είναι να το στείλεις με μια απο τις εταιρείες που σου αναφέρουν. Οι συγκεκριμένες και καλυτερο tracking προσφέρουν και μπορεις να ασφαλίσεις το προιον. Πραγμα το οποίο ομως δεν θα στο συνιστούσα διοτι την ασφάλει την χτυπανε κανονικότατα στο κεφάλι και παει αναλογα με την αξία του προιοντος. Βεβαια έχω καιρο να χρησιμοποιησω καποια τετοια εταιρεία οποτε καποια δεδομένα μπορει να αλλαξαν.

 

Απο εκει και πέρα εννοειται ο πιο οικονομικος τροπος είναι το συστημένο των ελτα .. αλλα δεν νομιζω οτι προσφέρουν ασφάλεια.

Οσες φορες εκανα την δουλειά μου με συστημενο των ΕΛΤΑ δεν είχα καποιο προβλημα .. αλλα οπως και να το κανουμε ειναι μη σου κατσει.

 

Οποτε οπως καταλαβαίνεις όλα εξαρτώνται απο το ποσα εισαι διαθετημένος να δώσεις για την αποστολή και ποσο ρίσκο εισαι διαθετημένος να πάρεις! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα και κάτι δίσκους που έστειλα εγώ παλιά με ΕΛΤΑ δεν είχα πρόβλημα.. Θα πάρω και τις άλλες μεταφορικες να ρωτήσω,και νομίζω ότι ανάλογα το κόστος θα πράξω.

Αν κάποιος έχει να προσθέσει κάτι από δικό του rma - αποστολή που εμείς δεν σκεφτήκαμε είμαστε ανοικτοί .. αύριο θα γίνει η αποστολή.

 

Update για 1.5 κιλό > FedEx 93 ευρώ Ups 62 ευρώ οπότε τα Ελτα μοιάζουν μονόδρομος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δέμα έφυγε συστημένο με τα ΕΛΤΑ και τιμή 13.45  :-D

 

και μιας και το θέμα ανοίχτηκε αν κανείς έχει ερωτήσεις για Step-Up η Rma στην Evga μπορεί να πάρει απαντήσεις-διευκρινίσεις όσο τα έχω ακόμα φρέσκα στο κεφάλι μου. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι step up μόνο την απλή δίνουν > http://eu.evga.com/products/moreinfo.asp?pn=02G-P4-2770-KR

 

Ναι ναι σωστά,μετά το σκέφτηκα :P

 

Άντε περιμένω να δω σκοράκια κτλ κτλ...5 εργάσιμες κάνει συνήθως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ γιατί δεν παίρνεις την 780 από Γερμανία βρε ? αν δεν είχα step up εγώ αυτή θα έπαιρνα..

Update: Τώρα είδα τις ακρίβυναν και εκεί ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ γιατί δεν παίρνεις την 780 από Γερμανία βρε ? αν δεν είχα step up εγώ αυτή θα έπαιρνα..

Update: Τώρα είδα τις ακρίβυναν και εκεί ..

 

Κάπου στα 700 βγαίνει η EVGA ACX SC από Mindfactory..

 

To δίλημμα μου είναι το παρακάτω: 

 

1x Gtx780 ACX SC + Full Cover Block = ~800€

 

2x Gtx770 ACX SC + Stock Cooler προσωρινά,με την προοπτική να τις νερουλιάσω στο μέλλον = ~850€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου στα 700 βγαίνει η EVGA ACX SC από Mindfactory..

 

To δίλημμα μου είναι το παρακάτω: 

 

1x Gtx780 ACX SC + Full Cover Block = ~800€

 

2x Gtx770 ACX SC + Stock Cooler προσωρινά,με την προοπτική να τις νερουλιάσω στο μέλλον = ~850€

A... τόσο ψηλά χτυπάς.. και εγω νόμιζα οτι ήθελες μια καλη καρτουλα να παίζεις.. :P  2x770 θα βρεις τρόπο να τις κρυώσεις για λίγο .. δεν ανησυχώ.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A... τόσο ψηλά χτυπάς.. και εγω νόμιζα οτι ήθελες μια καλη καρτουλα να παίζεις.. :P  2x770 θα βρεις τρόπο να τις κρυώσεις για λίγο .. δεν ανησυχώ.. :P

 

Καλή καρτούλα να παίζω θέλω αλλά επειδή δεν αλλάζω κάρτα κάθε 6 μήνες και επειδή από 2x6970 σε μία κάρτα δεν είναι και τόσο upgrade (ακόμα και στο οπτικό κομμάτι που ξέρεις ότι με απασχολεί) λέω να πάω ξανά σε 2 και να είμαι κομπλέ για αρκετό καιρό..

 

Από την άλλη αν είναι να φτάσω τα 800 για την μία γιατί με άλλα 50 να μην έχω 2; (πούλησα και τις 6970 έτσι,δεν τα βάζω όλα από την τσέπη μου)!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...