Προς το περιεχόμενο

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγγνώμη αλλα αφού η "Motherbase" δεν παίρνει ρολο στο online και ότι βγάζεις από τα αλλα FOB είναι extra κέρδος ακόμα και κάθε λεπτό να σου κάνουν infiltration, χαμένος δεν μπορείς να βγείς οποτε που όλος ο ντόρος και απορώ με πιο σκεπτικό πουλάει ασφάλεια...άμα κάνω κάπου λάθος διορθώστε με.

 

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι άνετα μπορούν να κάνουν τα single player resources να λειτουργούν στο full online,τότε ναι θα έχει νόημα και απλά p2w ftw! Ελπίζω πως όχι γιατί είναι αργά για refund...

 

p.s. βασικά κακός ελπίζω γιατί standard θα το κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πήρα από το θείο αλλά τα προβλήματα πολλά και απ΄οτι λένε δεν παίζει να διορθωθούν. Επειδή λοιπόν δε θέλω να φτάσω στη μέση το story και να φάει κάνα κόλλημα λέω να το πάρω γνήσιο. Από steam το δίνουν 60€ οπότε απορρίπτεται, στο eshop το βλέπω στα 36, την καλύτερη δυνατή τιμή. Αυτό που θέλω όμως είναι το key και όχι το dvd rom γιατί δεν έχω drive στο pc. Επίσης πόσες ώρες παιχνιδιού έχει περίπου; Μη το βγάλω δηλαδή σε 2-3 μέρες γιατί αν είναι έτσι το νοικιάζω καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο ενώ άλλα πράγματα περίμενα από mgs τίτλο για άλλους λόγους έχω πωρωθεί και παίζω.

 

Έχω φτάσει λοιπόν στην αποστολή με τα πολλαπλά tanks και ενώ τα έχω πάει τέλεια και τα κατέρριψα όλα(συν τα bonus) με διαφορετικούς τρόπους και τρέχω με το άλογο γύρο γύρο για να θαυμάσω το έργο μου , πηδάω άπο ένα λόφο που φαινόταν να είχε ασφαλές ύψος αλλά τελικά ψόφησα (άλλος geralt απο δω...). ¨Όμως δεν ανησύχησα, λέω κάποιο checkpoint θα έχει βαστήξει..αμ δεε.. με έβγαλε απο την αρχή!...την αρχή!!..μόνο που δεν έφυγε όλος ο υπολογιστής έξω απο το παράθυρο. 15+ λεπτά στα σκουπίδια.

 

Πάμε πάλι από την αρχή...καταραμένο εθιστικό game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα κανεις έτσι επειδή έχασες ένα 15 λεπτό από τώρα πέσμου όταν φτάσεις mission 40 και μετά :D επίσης συμβουλή μην παίξεις ποτε Dark Souls :P

 

To main story;;;;;

Καλά δε μιλάω να τα βγάλεις όλα με Α.

 

http://howlongtobeat.com/game.php?id=5918

 

Οι ώρες που λέει ο BigBoss νομίζω είναι υπερβολικές και 100% πας άμα κανεις τα πάντα από base, όπλα κτλ...χλομό χωρίς online, εγώ max το πήγα 57% στις 80 ώρες και κάτι.

 

Επίσης άμα θες cd key πάρε από εδώ είναι instant.

 

https://www.instant-gaming.com/en/488-buy-key-steam-metal-gear-solid-v-the-phantom-pain/

 

p.s. κάτι που πρόσεξα πρόσφατα είναι το brightness, its fucked. Το κατέβασα τελείως κάτω και τώρα οι νύχτες φαίνονται πολύ πιο ρεαλιστικές και επιτέλους λόγος για NVG που δεν χρησιμοποιείς ποτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα κανεις έτσι επειδή έχασες ένα 15 λεπτό από τώρα πέσμου όταν φτάσεις mission 40 και μετά :D επίσης συμβουλή μην παίξεις ποτε Dark Souls :P

 

 

 

Nahhh, δεν είναι το ίδιο..και τα 2 ds είναι απο τα αγαπημένα μου games και φυσικά τα έχω τερματίσει πολλές φορές.  Απλά εκεί έχει νόημα το death και είναι σημαντικό μέρος του παιχνιδιού σε σχέση με εδώ :P ...απλά στην συγκεκριμένη αποστολή είχα το S rank στο τσεπάκι αλλά το χασα επειδή πήδηξα απο ένα λόφο 200μ πριν το extraction.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πήρα από το θείο αλλά τα προβλήματα πολλά και απ΄οτι λένε δεν παίζει να διορθωθούν. Επειδή λοιπόν δε θέλω να φτάσω στη μέση το story και να φάει κάνα κόλλημα λέω να το πάρω γνήσιο. Από steam το δίνουν 60€ οπότε απορρίπτεται, στο eshop το βλέπω στα 36, την καλύτερη δυνατή τιμή. Αυτό που θέλω όμως είναι το key και όχι το dvd rom γιατί δεν έχω drive στο pc. Επίσης πόσες ώρες παιχνιδιού έχει περίπου; Μη το βγάλω δηλαδή σε 2-3 μέρες γιατί αν είναι έτσι το νοικιάζω καλύτερα.

http://www.skroutz.gr/s/7379834/Metal-Gear-Solid-V-The-Phantom-Pain-PC.html?keyphrase=metal+gear+solid+v

Εχει μεσα τον κωδικο που το περνας στο Steam αρα μην σε ανησυχει. Οσο για την διαρκεια εχει μπολικο πραγμα για να σου βγαλει παρα πολλες ωρες και εχει και online αρα ναι τα αξιζει και με τα παραπανω τα 32ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο ενώ άλλα πράγματα περίμενα από mgs τίτλο για άλλους λόγους έχω πωρωθεί και παίζω.

 

Έχω φτάσει λοιπόν στην αποστολή με τα πολλαπλά tanks και ενώ τα έχω πάει τέλεια και τα κατέρριψα όλα(συν τα bonus) με διαφορετικούς τρόπους και τρέχω με το άλογο γύρο γύρο για να θαυμάσω το έργο μου , πηδάω άπο ένα λόφο που φαινόταν να είχε ασφαλές ύψος αλλά τελικά ψόφησα (άλλος geralt απο δω...). ¨Όμως δεν ανησύχησα, λέω κάποιο checkpoint θα έχει βαστήξει..αμ δεε.. με έβγαλε απο την αρχή!...την αρχή!!..μόνο που δεν έφυγε όλος ο υπολογιστής έξω απο το παράθυρο. 15+ λεπτά στα σκουπίδια.

 

Πάμε πάλι από την αρχή...καταραμένο εθιστικό game.

Ένας λόγος που το βαριέμαι είναι αυτός...  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το τσίμπισα. B) Δύο ερωτήσεις όμως όσον αφορά τα saves.

 

1)Του θείου μπορώ να το περάσω;

 

2)Το pc το χρησιμοποιώ με τον αδερφό μου οπότε έχουμε 2 users. Mπορεί ο κάθε ένας να έχει το δικό του save;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το τσίμπισα. B) Δύο ερωτήσεις όμως όσον αφορά τα saves.

 

1)Του θείου μπορώ να το περάσω;

 

2)Το pc το χρησιμοποιώ με τον αδερφό μου οπότε έχουμε 2 users. Mπορεί ο κάθε ένας να έχει το δικό του save;

2) Καλή ερώτηση. Κάτι μου λέει πως δεν γίνεται... Αν πράγματι δεν γίνεται απλά τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το τσίμπισα. B) Δύο ερωτήσεις όμως όσον αφορά τα saves.

 

1)Του θείου μπορώ να το περάσω;

 

2)Το pc το χρησιμοποιώ με τον αδερφό μου οπότε έχουμε 2 users. Mπορεί ο κάθε ένας να έχει το δικό του save;

 

1) Λογικά όχι.

 

2) Σίγουρα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το τσίμπισα. B) Δύο ερωτήσεις όμως όσον αφορά τα saves.

 

1)Του θείου μπορώ να το περάσω;

 

2)Το pc το χρησιμοποιώ με τον αδερφό μου οπότε έχουμε 2 users. Mπορεί ο κάθε ένας να έχει το δικό του save;

1) Μπορείς να το περάσεις

 

2) Αν χρησιμοποιείτε το Family Share του Steam, μπορεί ο καθένας να έχει το δικό του..αλλά ίσως αυτό απαιτεί διπλή εγκατάσταση;

Δοκίμασέ το, δεν έχεις τίποτα να χάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...