Προς το περιεχόμενο

επεξεργασία σελίδας.


pano_s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

ένας φίλος είχε ξεκινήσει σε κάποιον πιο ειδίκο σίγουτα απο εμεάνα να του κάνει ένα site.

Το σταμάτησαν όμως και που είπε αν θέλω και μπορώ να το συνεχίσω.

έχουν αγοράσει το domain σε .gr. όταν το γ΄ραφεις το url σου ζητάει pass & user. Τά έχω και μπαίνω κανονικά.

 

Θέλω την βοήθεια σας τώρα όμως.

1)πώς μπορώ να επεξεργαστώ το site;

2) πως μπορώ να το κάνω να φαίνεται και όχι οταν βάζω το url να μου ζηταει pass

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σελίδα που ζητάει τον κωδικό λογικά είναι είναι το control panel (cpanel) μέσα από εκεί μπορείς να δεις μια λίστα με τα ανεβασμένα αρχεία,αυτά είναι που πρέπει να επεξεργαστείς,αναλόγως αν είναι η σελίδα σε wordpress joomla ή σε καθαρό html αλλάζει και η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις για να την επεξεργαστείς.

 

Ρώτα,στείλε κάνα email δηλαδή,στην εταιρία που κρατάει τα αρχεία ή ακόμα καλύτερα δες στην σελίδα τους,μπορεί οφείλουν να έχουν οδηγούς για αρχαρίους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να καταλάβεις από την δομή των αρχείων,αν ανεβάσεις εδώ κάποια εικόνα θα σου πούμε.

Σιγουρέψου ότι θα φαίνονται όσο το δυνατόν περισσότερα αρχεία ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΡΟΣΟΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ (ή κωδικοί κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μάθεις από τον φίλο σου σε ποια εταιρία έχουν ανεβάσει τα αρχεία και να μάθεις τα pass και για εκεί.

Με το pass για αυτήν την σελίδα δεν κάνεις τίποτα.

Εκτός και αν αυτή είναι η σελίδα προσχέδιο του επαγγελματία που δεν τον πλήρωσε τελικά οπότε δεν έχετε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι ολοκληρωμένη η σελίδα αλλά απλά να κλείδωσε τον φάκελο γιατί ήταν υπό κατασκευή ή γιατί δεν πληρώθηκε.

 

Αν είναι σε Linux server λογικά θα έχει στον root φάκελο ένα αρχείο .htpasswd που αν το διαγράψεις θα μπαίνεις κανονικά. 

 

Βέβαια χρειάζεσαι πρόσβαση στον server μέσω cpanel/plesk ή έστω ftp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...