Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση της πρώτης ψύκτρας με τεχνολογία Ενεργής Ακύρωσης Θορύβου (ANC)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

no comment για ολους αυτους που προλαβαν να σχολιασουν αρνητικα χωρις να ξερουν πως λειτουργει.Ελεος...

 

Κατσαν οι αλλοι επενδυσαν σε ολη την μελετη,κατασκευασαν το προιον,το βγαζουν στην αγορα και δεν σκεφτηκαν οτι το pc εχει κι αλλα ανεμιστηρια.

Και το wifi ψεμα einai.Δεν βλεπω τιποτα data στον αερα να βγαινουν απο το router και να πηγαινουν στο pc..σιγα μη λειτουργει!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι και άμα το βάλεις στο pc με τα 100 fans μέσα άντε να καταλάβει to mic πιο θόρυβο πρέπει να κάνει cancel. Aμα κουνιούνται τα πτερύγια θα χαλάνε και πιο γρήγορα

 

Κίνηση εντυπωσιασμού και μονο

 

Πάω στοίχημα ότι ούτε το video δεν είδες... ο κλασσικός έλληνας, γκρινιάζει για να γκρινιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω την αληθεια, πιο πολυ εντυπωσιαστηκα απο το γεγονος οτι η noctua παρουσιασε και μοντελα σε ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ!!!!!!!!

 

την τεχνολογια ακυρωσης θορυβου την περιμενα, εξαλλου η noctua ειναι κορυφαια στον χωρο...αλλα το οτι θα ξεφευγε απο το καφε-σκατουλι χρωμα δεν το περιμενα...καιρος ηταν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα fan στο PSU, ένα στην CPU, ένα στο κουτί. Τι θα πρωτοακούσει το mic για να κάνει σωστό cancellation ?? Άμα είχες μονο fan στην CPU θα δούλευε oμως έχεις και αλλα fan μέσα στο κουτί δεν θα δουλέψει και τα fins που θα κουνιούνται για να κάνουν το cancellation θα χαλάσουν και θα φεύγουν ένα ένα.

Υπάρχουν διαφορετικοί τύποι μικροφώνων, αναλόγως με την χρήση. Αν ήταν όλα τα μικρόφωνα όπως το περιγράφεις, θα ήταν αδύνατο να γίνουν συναυλίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο θορυβος που αφαιρει δεν ακουγεται ποτε τουλαχιστον στα δικα μου ανεμιστηρια και δεν ειναι λιγα (10)...περισσοτερο ακουγεται ο θορυβος που υποτιθεται οτι ειναι καθαρος εφοσον ενεργοποιηται το ANC...αυτος ειναι ο σπασαρ...κος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν διαφορετικοί τύποι μικροφώνων, αναλόγως με την χρήση. Αν ήταν όλα τα μικρόφωνα όπως το περιγράφεις, θα ήταν αδύνατο να γίνουν συναυλίες.

 

Ναι και το ανεμιστηράκι θα έχει το super duper κατευθυντικο μικρόφωνο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιστεύω ότι από τότε που βγήκανε τα συστήματα υδρόψηξης κλειστού τύπου με 3+ χρόνια εγγύηση δεν έχει νόημα να συζητάμε καν για αερόψυξη για χαμηλότερο κόστος των 10-20 ευρώ.

Εγώ με το haf X έχω την H100 με 4 ανεμιστιράκια push pull στις 950 στροφές, ποιο πολύ θόρυβο κάνει το Airflow από τον αέρα που μπαίνει μέσα στο κουτί από το σύνολο των fan παρά τα ανεμιστιράκια της H100. Μετά κοιτάζουμε και τις επιδόσεις. Τώρα το ACN όσο αφορά τον επεξεργαστή δεν μου λέει τίποτα προσωπικά. Καλύτερα υδρόψηξη κλειστού τύπου και ένας Fan controller αν θέλεις ησυχία.

Σε κάθε περίπτωση μπράβο στην Noctua.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και το ανεμιστηράκι θα έχει το super duper κατευθυντικο μικρόφωνο πάνω.

 

Δεν νομίζω πως χρειάζεται κάτι παραπάνω απο ένα δυναμικό, τεχνολογία που υπάρχει εδώ και δεκαετίες. Ακόμη και στα κατευθυντικά υπάρχουν φθηνές λύσεις, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για κάτι που θα είναι μέρος άλλου προϊόντος, του οποίου μάλιστα δεν ξέρουμε και την τιμή. Είναι σαν να λέμε "Ναι και το κινητό θα έχει super duper πυκνωτικό μικρόφωνο, επεξεργαστή, κάμερα, κάρτα γραφικών κτλ πάνω."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν εφτιαχνε ενα κουτι για υπολογιστη τοτε αντι της ψυκτρας και να εβαζε τους μαγνητες περιμετρικα του κουτιου και να δημιουργει αντι-ηχο σε ολο το κουτι να μην ακουγετε πραγματικα τιποτα? ετσι και αλλιως η υπαρχουσα noctua nhd14 ειναι σχεδον αθορυβο. Εντυπωσιασμος και μονο, απο πρακτικοτητα μηδεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν εφτιαχνε ενα κουτι για υπολογιστη τοτε αντι της ψυκτρας και να εβαζε τους μαγνητες περιμετρικα του κουτιου και να δημιουργει αντι-ηχο σε ολο το κουτι να μην ακουγετε πραγματικα τιποτα? ετσι και αλλιως η υπαρχουσα noctua nhd14 ειναι σχεδον αθορυβο. Εντυπωσιασμος και μονο, απο πρακτικοτητα μηδεν.

Εξαιρετικη ιδεα! Νομιζω ζητανε τεχνικους-μελετητες στην Noctua! Στειλε τους ενα mail και λογικα απο αυριο θα δουλευεις εκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι και άμα το βάλεις στο pc με τα 100 fans μέσα άντε να καταλάβει to mic πιο θόρυβο πρέπει να κάνει cancel. Aμα κουνιούνται τα πτερύγια θα χαλάνε και πιο γρήγορα

 

Κίνηση εντυπωσιασμού και μονο

 

Καταλαβαίνετε γιατί η ελλαδάρα δεν θα πάει ποτέ μπροστά ε; Γιατί ο ελληνάρας τα γνωρίζει ήδη όλα!

 

Από τις κορυφαίες εταιρίες στον χώρο της η Noktua!

Στο tower μου έχω 3 ανεμιστήρες noktua σε λαστιχένιες βάσεις αντί για μεταλλικές βίδες (2x80mm και 1x120mm) και ψύκτρα cpu Zalman CNPS9500A, όλα με μειωμένο ρεύμα στα 5V και πρακτικώς δεν αντιλαμβάνεσαι τη λειτουργία τους. Ο 120mm του τροφοδοτικού πάλιωσε/σκονίστηκε και μου τα χαλάει αλλά δεν είμαστε τώρα για τέτοια έξοδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμο για οσους γραφουν μουσική στον υπολογιστή τους ..αλλά και σ αυτούς που αασχολούνται για ώρες .!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...