Προς το περιεχόμενο

τροπος προστασιας αυτοκινητου


mcsaro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Toν τελευταίο καιρό μου έχουν παραβιάσει επανηλειμμένως το κλείδωμα του αυτοκινήτου με αποτέλεσμα να μου κλέψουν το ραδιόφωνο και διάφορα προσωπικά αντικείμενα. Πιστεύετε ότι πρέπει να βάλω συναγερμό ή να αλλάξω κλειδαριά; Γενικότερα έχετε να προτείνετε κάποιο φθηνό τρόπο προστασίας; Το αυτοκίνητο είναι ΑΤΟS του 2000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν μην φωνάζεις.

 

Όσο για τον καλύτερο και φτηνότερο τρόπο προστασίας, απλά μην αφήνεις τίποτα μέσα στο αυτοκίνητο. Ούτε ραδιόφωνο ούτε προσωπικά αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τον καλύτερο και φτηνότερο τρόπο προστασίας, απλά μην αφήνεις τίποτα μέσα στο αυτοκίνητο. Ούτε ραδιόφωνο ούτε προσωπικά αντικείμενα.

Ετσι θα μπορεσουν να παρουν το ιδιο το αυτοκινητο και θα ησυχασεις και εσυ και αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φωνάζει με τη δικιά του λογική.

Απλά είναι μάλλον κάποιας ηλικίας απο 35 και πάνω, αντι να βάζουν τόνους, "καθαρίζουν" με κεφαλαία

Επίσης βάζοντας κεφαλαία πιστεύουν οτι τα προσέχουμε καλύτερα αυτά που γράφουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το βαζεις σε πιλωτη γκαραζ αν εχεις..

 

Μαλλον θα αφηνεις το αμαξι σου σε κακοφημες περιοχες ή αντικειμενα που φαινονται και εχουν αξια.

 

Γραψε πισω σε χαρτακι "Σας προλαβανε αλλοι σεν εχει τιποτα μεσα" χιχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΒΙΑΣΕΙ ΕΠΑΝΗΛΕΙΜΜΕΝΩΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΛΕΨΟΥΝ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ .ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ Η ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ .ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΘΗΝΟ ΤΡΟΠΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ?ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΣ ΤΟΥ 2000 .ΤΑ ΤΡΟΛ ΕΥΠΡΟΣΔΕΧΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΕΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΥΣΕΙΣ!

 

απ την πρωτη φορά ηδη επρεπε ναχεις βαλει συναγερμο. αν στο άνοιξαν ανενοχλητοι προφανώς και θα γύρναγαν να στο ξανανοιξουνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φωνάζει με τη δικιά του λογική.

Απλά είναι μάλλον κάποιας ηλικίας απο 35 και πάνω, αντι να βάζουν τόνους, "καθαρίζουν" με κεφαλαία

Μπα δεν έχει να κάνει με ηλικία. Όπως και γενικότερα ο σεβασμός στους συνομιλητές σου.

 

Επίσης βάζοντας κεφαλαία πιστεύουν οτι τα προσέχουμε καλύτερα αυτά που γράφουν.

Όπως όταν φωνάζουν στην περίπτωση που τους ακούς? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψε πισω σε χαρτακι "Σας προλαβανε αλλοι σεν εχει τιποτα μεσα" χιχι

 

 

σε καμια 5-6 γλώσσες όμως πρέπει να το γράψει...  :devil:

 

Φίλε ότι και να βάλεις θα στο ανοίξουν... Είμαι παθών μία (ευτυχώς) φορά και σε καταλαβαίνω... Εμενα τουλάχιστον μου άφησαν την πηγή (εργοστασιακή) παρόλο που ειχε 500€...

Και ειδικά αυτοκίνητα αυτής της εποχής και σχετικά χαμηλής ποιότητας στα ανοιγω και εγω που ειμαι άσχετος για πλακα με ενα σύρμα...  

 

Το καλύτερο ειναι να μην αφήνεις τίποτα μέσα και καθαρά για ψυχολογικούς λόγους να βάλεις ενα φθηνό συναγερμό με ενα τεραστιο αποτρεπτικό led (όχι οτι θα κολώσουν αλλα λέμε τώρα)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ την πρωτη φορά ηδη επρεπε ναχεις βαλει συναγερμο. αν στο άνοιξαν ανενοχλητοι προφανώς και θα γύρναγαν να στο ξανανοιξουνε...

Συγνώμη, αλλά πιστεύεις ότι αν αφήσεις ένα 50άρι πχ πάνω στο ταμπλό, θα σε σώσει ο συναγερμός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φωνάζει με τη δικιά του λογική.

Απλά είναι μάλλον κάποιας ηλικίας απο 35 και πάνω, αντι να βάζουν τόνους, "καθαρίζουν" με κεφαλαία

Επίσης βάζοντας κεφαλαία πιστεύουν οτι τα προσέχουμε καλύτερα αυτά που γράφουν.

 

Δε καταλαβαίνω γιατί βγαίνετε συνεχεία off topic και σχολιάζετε την ορθογραφία του ή πώς γράφει...

Οκ το είπε ένας φτάνει...δε χρειάζεται περαίτερω συνέχεια...

 

TS βάλε συναγερμό...όπως είπε και ο παυλίδης, ήδη έπρεπε να το είχες κάνει από την πρώτη φορά που σε έκλεψαν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, αλλά πιστεύεις ότι αν αφήσεις ένα 50άρι πχ πάνω στο ταμπλό, θα σε σώσει ο συναγερμός?

 

τουλάχιστον θα χτυπήσει. τωρα αν εισαι τοσο χαζος για να αφησεις ενα πενηνταρικο πανω στο ταμπλο ή οτιδήποτε άλλο καλύτερα ασε και τα κλειδιά πανω να μην πληρώνεις τα παράθυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον θα χτυπήσει.

Και ποια η διαφορά χτυπήσει δε χτυπήσει? Ούτως η άλλως και ζημιά θα γίνει στο αμάξι, και το 50άρι θα κάνει φτερά.

 

τωρα αν εισαι τοσο χαζος για να αφησεις ενα πενηνταρικο πανω στο ταμπλο ή οτιδήποτε άλλο καλύτερα ασε και τα κλειδιά πανω να μην πληρώνεις τα παράθυρα.

Τώρα έρχεσαι στα λόγια μου. Αν δεν υπάρχουν σε εμφανή σημεία αντικείμενα κάποιας αξίας, αν δεν υπάρχει πηγή ήχου κτλ, ο άλλος δεν έχει λόγο ούτε να το παραβιάσει ούτε να το σπάσει. Το να μην αφήνεις τίποτα μέσα στο αμάξι είναι πιο φτηνός και πιο αποτελεσματικός τρόπος προστασίας για διαρρήξεις από το συναγερμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης μπορείς να τοποθετήσεις led όπως λένε η απο πάνω κοντά στην ασφάλεια τις πόρτας.

ΚΑΙ μπορείς να πας σε ενα κατάστημα να σου "κόψει"/τυπώσει μερικά αυτοκολλητάκια π.χ cobra  και να τα κολλήσεις απο την μέσα πλευρά του τζαμιού,για να μην μπείς στην διαδικασία του car alarm

Screenshot_27.pngScreenshot_28.pngScreenshot_29.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...