Προς το περιεχόμενο

WhatsApp: Καταγράφει ρεκόρ ανταλλαγής μηνυμάτων, 27 δισ. μέσα σε μια μέρα


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δημοφιλής υπηρεσία ανταλλαγής μηνυμάτων, το WhatsApp, κατάφερε να σημειώσει ένα ακόμη σημαντικό milestone.Συγκεκριμένα 27 δισεκατομμύρια μηνύματα στάλθηκαν μέσω της υπηρεσίας μέσα σε μία μόλις ημέρα. Πρόκειται για έναν άκρως θεαματικό αριθμό που αποτελεί ταυτοχρόνως ρεκόρ για την εταιρεία. Η μεγάλη άνθηση που γνωρίζει το λογισμικό, οφείλεται και σε κατόχους συσκευών BlackBerry καθώς είναι από τις λίγες υπηρεσίες που είναι συμβατές με παλαιότερες εκδόσεις του BB. Συγκεκριμένα μέσα σε 24 ώρες είχαν σταλεί μέσω της υπηρεσίας WhatsApp 10 δισ. εισερχόμενα μηνύματα και 17 δισ. εξερχόμενα.

 

Με τον τρόπο αυτό καταρρίπτεται το παλαιό ρεκόρ των 18 δισ. μηνυμάτων. Η υπηρεσία ισχυρίζεται ότι οι νέοι χρήστες έχουν αγγίξει τα 200 εκ. μηνιαίως, χωρίς όμως να αναφέρει τους συνολικούς συνδρομητές οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι.

 

Link.png Site: phonearena.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τον τρόπο αυτό καταρρίπτεται το παλαιό ρεκόρ των 18 δισ. μηνυμάτων. Η υπηρεσία ισχυρίζεται ότι οι νέοι χρήστες έχουν αγγίξει τα 200 εκ. μηνιαίως, χωρίς όμως να αναφέρει τους συνολικούς συνδρομητές οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι.

 

 

Δεν αναφέρει και αυτούς που θα φύγουν όταν θα πρέπει τελικά πληρώσουν για να συνεχίσουν τα χρησιμοποιούν την εφαρμογή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι τα στέλνεις δεν σημαίνει ότι ο άλλος τα παίρνει οπότε αυτομάτως μας λένε ότι έχουν περίπου 40% fail rate :-P

πάντως αν και άθλιο από features παίζει να έχει το καλύτερο μάρκετινγκ. Κάθε 2 3 μέρες είναι στα τεχνολογικά site και στο play "Επιλογή της σύνταξης" χωρίς ποτέ να έχουμε μάθει τι παραπάνω έχει από τις άλλες εφαρμογές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα προσωπικα μου ελυσε τα χερια, κυρίως για μνμ με το πρόσωπο, χωρίς πολλα πολλά... ειμαι ακόμη στον πρωτο χρόνο οποτε ακόμη δεν έχω πληρωσει κατι, αν κ εχω μαθει περιπτωσεις οπου και τους εκαναν δωρο την συνδρομη μετα τον πρωτο χρονο... αρκετά καλό και σαφώ πιο ελαφρυ από τοs skype που κολάει αρκετά για απλό messaging  στο παναρχαιο κινητο μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για 89 λεπτά τον χρόνο είναι αστείο να μιλάμε για την συνδρομή. Θα μου πεις άλλοι το προσφέρουν δωρεάν, αλλά όταν σου ζητάει ένα τόσο μικρό ποσό και σου λύνει τα χέρια δεν τίθεται θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι τα στέλνεις δεν σημαίνει ότι ο άλλος τα παίρνει οπότε αυτομάτως μας λένε ότι έχουν περίπου 40% fail rate :-P

πάντως αν και άθλιο από features παίζει να έχει το καλύτερο μάρκετινγκ. Κάθε 2 3 μέρες είναι στα τεχνολογικά site και στο play "Επιλογή της σύνταξης" χωρίς ποτέ να έχουμε μάθει τι παραπάνω έχει από τις άλλες εφαρμογές

Απλο, λιτο κι ελαφρυ. Και ταιριαζει γαντι με την ολη αισθητικη του καθε λειτουργικου (iOS και Android που τα εχω δοκιμασει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Viber..και παντα ΤΖΑΜΠΑ :D

Kαι τα 0,98€ θα τα φαω σουβλακια 

χε,χε,χε

Πάρε και καμία σόδα μη βαρυστομαχιάσεις..!

 

Πλάκα κάνω, μην αρπάζεσαι! Αλλά έλεος, 89 cents το χρόνο; Σιγά το ποσό! 

Υπάρχουν εναλλακτικές υπηρεσίες "δωρεάν" αλλά καμία από όσες έχω δοκιμάσει δεν είναι τόσο ελαφριά και εύχρηστη όσο το whats app. Για το skype, δεν το συζητάω... Το viber πάλι, πέρα από την αίσθηση ότι είναι πιο βαρύ πρόγραμμα, μου κάθεται κάπως περίεργα το ότι είναι δημιουργία μίας εβραϊκής εταιρείας που δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ έσοδο από αυτή την εφαρμογή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...