Προς το περιεχόμενο

κολλα για κινητα


stavros34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανάλογα το κινητό είναι, συνήθως βάζουνε ταινία διπλής όψης σαν και αυτήν.

Απλά πρόσεχε τι πλάτος θα πάρεις για να χωράει στα πλάγια ή σε δύσκολα μέρη.

Εναλλακτικά υπάρχουν έτοιμα αυτοκόλλητα διπλής όψης  που κάνουν σε συγκεκριμένα κινητά.

Πες καλύτερα το κινητό που θες να του αλλάξεις το digitizer να δούμε τι έχει σε κανένα βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tipo απο οτι είδα ταινία διπλής θέλει όντως. Άμα σου βγεί η παλιά βέβαια, μπορεί βγάζοντας το άλλο digitizer να μην βγει η προηγούμενη και να βάλεις το άλλο digitizer καπάκι απο πάνω και να μην έχεις θέμα. Άμα παρ όλα αυτά βγει η παλιά βάζεις άλλη γύρω γύρω.

Μάρκα ταινίας; Δεν έχω υπόψιν μου κάποια αλλά ebay είναι αυτό, τι να την κάνεις την μάρκα; :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα την μάρκα γιατί το βιάζομαι και θέλω να την αγοράσω απο μαγαζί γιατί απο το ebay θέλει καιρό για να φτάσει εδώ.στο κινητό τώρα η παλιά η ταινία έχει γεμίσει χώματα και δεν κολλάει το καινούργιο τατσ. Και σε μερικά σημεία έφυγε και η κολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λινκ

Λινκ

Λινκ

Λινκ

Άμα έχεις κοντά σου μαγαζί πήγαινε και δες την άμα σου κάνει γιατί νομίζω είναι παχιές, αλλιώς πάρει το έτοιμο απο iphone που σου είπα παραπάνω και κόψε... Πάντως η δεύτερη πρέπει να σου κάνει :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημερα, εχω σκοπο να αλλαξω τα πλαστικα απο το neo v, το εχω ανοιξει κανα δυο φορες να βγαλω λιγη σκονη. Αλλα ναι μεν κολλαει αλλα αν το πιεσω λιγο με το νυχι ανοιγουν τα πλαστικα γυρω απο την οθονη.

 

Τωρα κρατιουνται γιατι και το digitizer και τα πλαστικα εχουν καποια κολλα. Στα επομενα πλαστικα θα εχει κολλα μονο το digitizer οποτε και υποθετω πως δεν θα κολλαει καλα.

 

Εχω ταινια διπλης οψεως (ειναι αυτη για τις μοκετες) αν με ενα κοφτη κοψω 1-2mm φαρδος θα κανει; Η το παχος της ειναι τοσο που δεν το επιτρεπει καν;

 

Θα ψαξω κιολας μηπως βρω ταινια 3mm αλλα χλομο το βλεπω για εδω που ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Κάθε φορά που το ξεκολλάς πρέπει να του την αλλάζεις κανονικά γιατί πιάνεις σκόνες και δεν κολλάει καλά και κάνει κενά, άμα δεν έχεις θέμα όμως οκ. Με τα νέα πλαστικά όχι, δεν πρέπει να σου κολλάει, πρέπει να βάλεις άλλη κόλλα. Ρώτα τον πωλητή που πήρες το housing άμα έχει κόλλα απάνω το πλαστικό που θα σου στείλει αλλιώς πάρε και ταινία να βάλεις.

 

Αυτή η ταινία που λες νομίζω είναι πολύ χοντρή, δες αυτήν που έχει τώρα και άμα είναι ιδια σε πάχος κόψε την και βάλε την όπως λες αλλά δεν νομίζω να κάνει... 

 

Ταινία τόσο λεπτή και ειδικά για κινητά απο ebay καλύτερα ή δες τα λινκ παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου.

 

Επειδη δεν αντεχα να περιμενω εκανα μια δοκιμη με τα υπαρχων πλαστικα και με την ταινια που αναφερα. Τελικα ολα οκ. δεν ειναι τοσο πολυ χοντρη ωστε να λες ωρε τι ειναι εχει παθει εκει το κινητο; Δηλαδη πρεπει να το παρατηρεις πααααρα πολυ ωρα για να το καταλαβεις. Παραθετω και φωτογραφια.

post-250754-0-18607700-1378370458_thumb.jpg

post-250754-0-30488000-1378370468_thumb.jpg

post-250754-0-14994100-1378370478_thumb.jpg

post-250754-0-75844400-1378370488_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα κρατιέται και δεν έχεις θέμα εσύ, δηλαδή μην σου μπαίνει στο μάτι συνέχεια τότε εντάξει, δεν υπάρχει θέμα. Απλά άμα αρχίσει να ξεκολλάει πήγαινε να πάρεις κανονική μιας και αυτή που αναφέρεις δεν ξέρω πόσο κολλάει. Με την χρήση θα δείξει :P 

Καλοδούλευτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...