Προς το περιεχόμενο

Ερώτιση για CPU...


evoracing

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα... Αν το θέμα είναι σε λάθος post να μεταφερθεί παρακαλώ. Θέλω να ρωτήσω, το σύστημά μου είναι αυτό της υπογραφής.

Για να τσουλάει λίγο καλύτερα στα games, θα μπορούσα να κάνω ένα oc στον CPU?

Επίσης θέλω να μου πείτε κάποιο πρόγραμμα για να δω το gpu using μέσα στα games για να δω πόσο δίνει.

Ρωτάω για CPU γιατί παίζω με 2 οθόνες ανοιχτές 1920X1080 + 1280X1024 και όταν παίζω ένα παιχνίδι π.χ. Crysis 2 κολλάει ενώ όταν βάζω κάποιο πρόγραμμα όπως Advanced System Game Optimizer ή Razer Game Booster δεν κολλάει καθόλου (στα med όλα και σε 1920X1080).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δωσεις o.c. στον cpu πρεπει να δωσεις και ρευμα και με το τροφοδοτικο που εχεις

δεν νομιζω να μπορεις να τον πας και πλ.το οτι δεν σου κολλα μεσω του προγραμματος game optimizer και το αλλο

μπορει να οφειλεται στο οτι κλεινει αχρηστα προγραμματα τα οποια τρωνε την usage cpu/ram

και ετσι να παιρνει πνοη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δωσεις o.c. στον cpu πρεπει να δωσεις και ρευμα και με το τροφοδοτικο που εχεις

δεν νομιζω να μπορεις να τον πας και πλ.το οτι δεν σου κολλα μεσω του προγραμματος game optimizer και το αλλο

μπορει να οφειλεται στο οτι κλεινει αχρηστα προγραμματα τα οποια τρωνε την usage cpu/ram

και ετσι να παιρνει πνοη ;)

 

Ναι οκ δεν πενέυομαι και για το psu μου..

 

 

"παίζω με 2 οθόνες ανοιχτές" τι ενοείς?παίζεις games?

δοκίμασες να λαδώσεις τα ροδάκια του κουτιού?

Θα τσουλάει καλύτερα.

 

Στην μια το game και στην άλλη ή browser ή τίποτα.

 

 

Βασικα με αυτη την καρτα που εχεις ξεχνας τα βαρια παιχνιδια και με το τροφοδοτικο που εχεις ξεχνας το oc.....

 

Καλά μην νομίζεις δεν είναι και τόσο άχρηστη όσο φαίνεται... Θα δοκιμάσω να την φορτώσω σε άλλο καλύτερο pc να δω.

 

 

Για το πρόγραμμα έχετε κάτι?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...