Προς το περιεχόμενο

Το iOS 7 θα υποστηρίζει τη χρήση χειριστηρίων για παιχνίδια


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι άλλο πήρε από Android; Πραγματικά θα ήταν ωραίο να αναφερθεί ένα χαρακτηριστικό του ios7 που να είναι προτότυπο...

 

Το κοινωνικό status που παίρνεις με το να το έχεις....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θεμα δεν ειναι τι πηρε αλλα το θεμα ειναι αν μπορει να το κανει καλητερα. Και παντα το iOS ηταν πολυ ανωτερο του android.

Αυτο φυσικά είναι η δική σου άποψη γιατί παρά τις όποιες βελτιώσεις είναι πολλά ακόμα που το ios δεν κάνει καλύτερα από το android και με τη λογική που έχει αυτό θα συνεχίσει να ισχύει για πολύ καιρό ακόμα

 

Το κοινωνικό status που παίρνεις με το να το έχεις....

Ούτε αυτό είναι πρωτότυπο
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά νέα. Τα καλά παιχνίδια δράσης δεν παλεύονται με touchscreen. Με την κυκλοφορία χειριστηρίων για iOS θα έχουμε πλέον μια σοβαρή νέα mobile gaming πλατφόρμα.

 

 

PS: Ναι το android είναι το καλύτερο λειτουργικό σύστημα που είδε ποτέ η ανθρωπότητα και η πονηρή Apple το αντέγραψε σε όλα από τότε που ήταν στο μυαλό των τζιμανιών της Google ακόμη. Είναι θεϊκό και πανίσχυρο και όλοι υποκλινόμαστε με δέος μπροστά στο συμπαντικό αυτό φαινόμενο.

Μπορούμε τώρα να μιλήσουμε για το συγκεκριμένο θέμα που αφορά το iOS;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απλα παραθετω την αντιγραφη του android απο το iOS :P

 

Αndroid σταματα πια να αντιγραφεις ελεος, της apple ειναι οι πατεντες, μα επιτελους, μια μηνυση ρε παιδια τι πραγματα ειναι αυτα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια φορά στο κομμάτι του gaming η apple τα πάει καλύτερα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Επειδη το εβγαλε apple fun boy, ενω μπορουσαμε να το κανουμε και σε κινητα android εδω και 1-2 χρονια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απλα παραθετω την αντιγραφη του android απο το iOS :P

 

Αndroid σταματα πια να αντιγραφεις ελεος, της apple ειναι οι πατεντες, μα επιτελους, μια μηνυση ρε παιδια τι πραγματα ειναι αυτα!!!!

 

 

έχει καταντήσει κουραστικό πιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δηλαδή θα βάλω χειριστήριο και στο ipad mini παιδιά μου/</p>

 

Κάτσε πρώτα να δεις τι τιμές κ μετά αποφασίζεις.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw επαιζα με χειριστηριο wii σε snes emulator στο iphone 4 το 2011. Αρα τι πατεντες κ κουραφεξαλα. Να ναι καλα τα παιδια που τα hackαρουν κ αναγκαζονται οι εταιριες να τα κανουν επισημα μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ειναι τα παιχνίδια , δεν εχει νόημα να μπορείς να συνδέσεις ένα χειριστήριο και να μην υπάρχουν παιχνίδια που να το υποστηρίζουν.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ πιθανό να πουλήσω δυστυχώς το iPad μου μετά την κυκλοφορία του iOS 7. 

Είμαι κάτοχος και χρήστης Apple για να έχω ηρεμία. Αρχίζει και μου προκαλεί περισσότερο νεύρα, παρά ηρεμία.

Ήμουν χθες για φαγητό σε ένα μαγαζί. Ρώτησα τον κωδικό του WiFi και μου τον έδειξε σε ένα τετράδιο. Έτσι και εγώ για να τον βάλω στο iPad, στο iPhone, αλλά και για να τον δώσω στην υπόλοιπη παρέα, τον έβγαλα φωτογραφία με το iPad.

Βλέποντας τη φωτογραφία από το iPad πολύ γρήγορα πέρασα τον κωδικό στο iPhone.

Στο iPad πως θα τον περνούσα όμως; Ήμουν στο σημείο που βάζεις τον κωδικό και το φοβερό και τρομερό iOS6 δεν μου έδινε την δυνατότητα σε 9,7" οθόνη να μπορώ να βγάλω ένα παράθυρο δίπλα στον κωδικό του WiFi με την φωτογραφία ανοιγμένη ώστε να βλέπω τον κωδικό. Δεν με άφηνε καν να βλέπω μία τη φωτογραφία μία τον κωδικό. Όταν πήγαινα στη φωτογραφία ο κωδικός σβηνόταν.

Έτος 2013, 9.7" οθόνη, δεν ξέρω και εγώ πόσους πυρήνες έχει το CPU και το GPU, 650€, Apple και από την άλλη μεριά μπορείς να τρέξεις ένα πρόγραμμα κάθε φορά και αυτό σε Full Screen. Ντροπή!

Ξέρετε αρκετοί από εδώ πόσο μου αρέσουν και πόσο εκτιμώ τα Apple και το iOS, αλλά συγγνώμη, το iOS σε καμία περίπτωση δεν θεωρείται Multitasking λειτουργικό. Είναι ίδιο από το πρώτο iPhone (2007) και απλά το έχουν κάνει semi multutasking. Στο κινητό δεν έχω την απαίτηση να μπορώ να εμφανίσω πάνω από ένα πρόγραμμα ή παράθυρο στην οθόνη, επειδή απλά είναι κινητό. Το iPad είναι Computer, δεν επιτρέπονται αυτά. Κάθε βράδυ που βλέπω κάνα Video στο youtube θέλω να μιλήσω ταυτόχρονα στο facebook και πρέπει με τα gestures να πηδάω από εφαρμογή σε εφαρμογή. Πέρα ότι χαλάει και την αίσθηση επειδή η εφαρμογή κάθε φορά φορτώνει.

Κρίμα πραγματικά.

 

Ας αφήσουν λοιπόν τα χειριστήρια και ας αρχίσουν να κάνουν λίγο πιο σωστή τη φάση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι πολύ πιθανό να πουλήσω δυστυχώς το iPad μου μετά την κυκλοφορία του iOS 7.

Είμαι κάτοχος και χρήστης Apple για να έχω ηρεμία. Αρχίζει και μου προκαλεί περισσότερο νεύρα, παρά ηρεμία.

Ήμουν χθες για φαγητό σε ένα μαγαζί. Ρώτησα τον κωδικό του WiFi και μου τον έδειξε σε ένα τετράδιο. Έτσι και εγώ για να τον βάλω στο iPad, στο iPhone, αλλά και για να τον δώσω στην υπόλοιπη παρέα, τον έβγαλα φωτογραφία με το iPad.

Βλέποντας τη φωτογραφία από το iPad πολύ γρήγορα πέρασα τον κωδικό στο iPhone.

Στο iPad πως θα τον περνούσα όμως; Ήμουν στο σημείο που βάζεις τον κωδικό και το φοβερό και τρομερό iOS6 δεν μου έδινε την δυνατότητα σε 9,7" οθόνη να μπορώ να βγάλω ένα παράθυρο δίπλα στον κωδικό του WiFi με την φωτογραφία ανοιγμένη ώστε να βλέπω τον κωδικό. Δεν με άφηνε καν να βλέπω μία τη φωτογραφία μία τον κωδικό. Όταν πήγαινα στη φωτογραφία ο κωδικός σβηνόταν.

Έτος 2013, 9.7" οθόνη, δεν ξέρω και εγώ πόσους πυρήνες έχει το CPU και το GPU, 650€, Apple και από την άλλη μεριά μπορείς να τρέξεις ένα πρόγραμμα κάθε φορά και αυτό σε Full Screen. Ντροπή!

Ξέρετε αρκετοί από εδώ πόσο μου αρέσουν και πόσο εκτιμώ τα Apple και το iOS, αλλά συγγνώμη, το iOS σε καμία περίπτωση δεν θεωρείται Multitasking λειτουργικό. Είναι ίδιο από το πρώτο iPhone (2007) και απλά το έχουν κάνει semi multutasking. Στο κινητό δεν έχω την απαίτηση να μπορώ να εμφανίσω πάνω από ένα πρόγραμμα ή παράθυρο στην οθόνη, επειδή απλά είναι κινητό. Το iPad είναι Computer, δεν επιτρέπονται αυτά. Κάθε βράδυ που βλέπω κάνα Video στο youtube θέλω να μιλήσω ταυτόχρονα στο facebook και πρέπει με τα gestures να πηδάω από εφαρμογή σε εφαρμογή. Πέρα ότι χαλάει και την αίσθηση επειδή η εφαρμογή κάθε φορά φορτώνει.

Κρίμα πραγματικά.

 

Ας αφήσουν λοιπόν τα χειριστήρια και ας αρχίσουν να κάνουν λίγο πιο σωστή τη φάση.

Τον καιρο που η ms έλεγε οτι τα tablets πρέπει να λειτουργουν περισσότερο σαν φορητα touch pc και λιγοτερο σαν κινητα με τεράστια οθονη( γι'αυτο το desktop os).Οι περισσοτεροι ομως,την χλεβαζαν για τα τοτε 1000 apps στο στορ του μετρο και τις μηδανες πωλησεις και μεχρι σημερα συνεχιζουν να εκθειαζουν το ios γιατι είναι ΑΠΛΑ σμουθ!

Το ios σαν λογισμικο για το iphone ειναι υπεραρκετο,αλλα για 10"+ οθονη,συγνωμη αλλα ειναι πολυ λιγο!

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Είναι πολύ πιθανό να πουλήσω δυστυχώς το iPad μου μετά την κυκλοφορία του iOS 7. </p>

<p>Είμαι κάτοχος και χρήστης Apple για να έχω ηρεμία. Αρχίζει και μου προκαλεί περισσότερο νεύρα, παρά ηρεμία.<br><br>

Ήμουν χθες για φαγητό σε ένα μαγαζί. Ρώτησα τον κωδικό του WiFi και μου τον έδειξε σε ένα τετράδιο. Έτσι και εγώ για να τον βάλω στο iPad, στο iPhone, αλλά και για να τον δώσω στην υπόλοιπη παρέα, τον έβγαλα φωτογραφία με το iPad.</p>

<p>Βλέποντας τη φωτογραφία από το iPad πολύ γρήγορα πέρασα τον κωδικό στο iPhone.</p>

<p>Στο iPad πως θα τον περνούσα όμως; Ήμουν στο σημείο που βάζεις τον κωδικό και το φοβερό και τρομερό iOS6 δεν μου έδινε την δυνατότητα σε 9,7" οθόνη να μπορώ να βγάλω ένα παράθυρο δίπλα στον κωδικό του WiFi με την φωτογραφία ανοιγμένη ώστε να βλέπω τον κωδικό. Δεν με άφηνε καν να βλέπω μία τη φωτογραφία μία τον κωδικό. Όταν πήγαινα στη φωτογραφία ο κωδικός σβηνόταν.</p>

<p><strong>Έτος 2013, 9.7" οθόνη, δεν ξέρω και εγώ πόσους πυρήνες έχει το CPU και το GPU, 650€, Apple και από την άλλη μεριά μπορείς να τρέξεις ένα πρόγραμμα κάθε φορά και αυτό σε Full Screen. Ντροπή!</strong><br><br>

Ξέρετε αρκετοί από εδώ πόσο μου αρέσουν και πόσο εκτιμώ τα Apple και το iOS, αλλά συγγνώμη, το iOS σε καμία περίπτωση δεν θεωρείται Multitasking λειτουργικό. Είναι ίδιο από το πρώτο iPhone (2007) και απλά το έχουν κάνει semi multutasking. Στο κινητό δεν έχω την απαίτηση να μπορώ να εμφανίσω πάνω από ένα πρόγραμμα ή παράθυρο στην οθόνη, επειδή απλά είναι κινητό. Το iPad είναι Computer, δεν επιτρέπονται αυτά. Κάθε βράδυ που βλέπω κάνα Video στο youtube θέλω να μιλήσω ταυτόχρονα στο facebook και πρέπει με τα gestures να πηδάω από εφαρμογή σε εφαρμογή. Πέρα ότι χαλάει και την αίσθηση επειδή η εφαρμογή κάθε φορά φορτώνει.</p>

<p>Κρίμα πραγματικά.</p>

<p> </p>

<p><strong>Ας αφήσουν λοιπόν τα χειριστήρια και ας αρχίσουν να κάνουν λίγο πιο σωστή τη φάση.</strong></p>

 

 

Ή απλά μπορούσες να το γράψεις στις σημειώσεις και να το κάνεις paste.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...