Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z: Ξεκινά η αναβάθμιση σε Android 4.2.2 Jelly Bean


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως φαίνεται, το Xperia Z, το κορυφαίο smartphone της Sony, γίνεται από τις ελάχιστες συσκευές που κυκλοφορούν στο εμπόριο και η οποία τρέχει την τελευταία έκδοση του android, την 4.2.2 Jelly Bean.Με αναφορά του, η ιστοσελίδα Xperia Blog επιβεβαιώνει ότι η Sony έχει ξεκινήσει την αποστολή της αναβάθμισης στους κατόχους του smartphone από την Κίνα, την Ισπανία και την Ουκρανία. Μέχρι στιγμής το συγκεκριμένο μοντέλο του Xperia Z που λαμβάνει την αναβάθμιση είναι το LTE μοντέλο με κωδικό C6603.

 

Όσοι ανυπόμονοι πάντως που δε θέλουν να περιμένουν τον αυτόματο τρόπο ενημέρωσης και εγκατάστασης της αναβάθμισης μέσω OTA (over the air), μπορούν να κατεβάσουν τα απαραίτητα αρχεία από το παρακάτω link και να το εγκαταστήσουν στη συσκευή τους, πάντα με την απαραίτητη προσοχή.

 

Link.png Site: Χειροκίνητη εγκατάσταση

Link.png Site: Xperia Blog

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΜΤΚΡΤΜ

Γαμώ το κέρατο μου!!! :mad:

 

 

Ακόμα περιμένουμε την αναβάθμιση σε 4.2 στο galaxy note 2 !

Το οποίο το χρυσοπλήρωσα κι έχει χάσει τη μισή αξία του στο 8μηνο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να ακουστω σαν χειτερ, ετσι ειναι το αντροιντ. Ολοι το ξερουν πλεον, ΑΛΛΑ συνεχιζετε να το στηριζετε. Τα θελει ο πωπος σας! :P

 

ΓΜΤΚΡΤΜ

Γαμώ το κέρατο μου!!! :mad:



Ακόμα περιμένουμε την αναβάθμιση σε 4.2 στο galaxy note 2 !
Το οποίο το χρυσοπλήρωσα κι έχει χάσει τη μισή αξία του στο 8μηνο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ΓΜΤΚΡΤΜ * SPOILER *</p>

<p> </p>

<p>Ακόμα περιμένουμε την αναβάθμιση σε 4.2 στο galaxy note 2 !</p>

<p>Το οποίο το χρυσοπλήρωσα κι έχει χάσει τη μισή αξία του στο 8μηνο..</p>

 

Δεν αξίζεις να χρυσοπληρωνεις για κινητό οσο γαματο ειναι θα βρεθει καποιο καλύτερο σε 6 μηνες.και ουτε εμεις στο s3 εχουμε ακόμα πάρει . προσωπικά δεν με πολύ νοιάζει και τωρα μια χαρα είναι η συσκευή. Γι αυτο κατεβασε την εφαρμογουλα σου παιξε κανα παιχνιδακι περνα και καμια ρομ στο τσακιρ κεφι και μην αναλώνεσαι σε τετοια μαρκετινιστικα κολπα. Θα τη παρεις μην αγχώνεσαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΜΤΚΡΤΜ

Γαμώ το κέρατο μου!!! :mad:

 

 

Ακόμα περιμένουμε την αναβάθμιση σε 4.2 στο galaxy note 2 !

Το οποίο το χρυσοπλήρωσα κι έχει χάσει τη μισή αξία του στο 8μηνο..

Μπέρδεψες τα thread?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίρνετε εσεις  τετοια κινητα και περιμενετε αναβαθμίσεις οταν η γοογλε δινει την επομενη εκδοση,

εγς παντως περιμένω το 4.3 σε ουτε ενα μηνα στο nexus 4 μου και ειναι και ενος χρονου κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σταματηστε τις γκρινιες σχετικα με τις αναβαθμισεις. Δεν εχετε μαθει το παραμυθι ακομα; Οποιος θελει day one αναβαθμιση μονο nexus προς το παρον. Και λεω προς το παρον γιατι ανακοινωθηκαν οι ναυαρχιδες των Samsung-Sony-Htc με stock android.

Διαφορετικα πατε σε iphone η Windows Phone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Sony κάνει καλές κινήσεις σε tablet και smarts τελευταία. Φαίνεται ότι προσπαθεί.

 

Μερικές σχετικοάσχετες παρατηρήσεις.. Αυτά τα αντικείμενα χάνουν πολύ γρήγορα τη χρηματική αξία τους, λίγο πολύ όλοι το γνωρίζουμε και δεν περιμένουμε να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω. Τα προϊόντα της apple χάνουν αξία με σχετικά αργότερο ρυθμό. Το Note 2 είναι μια χαρά με την 4.1.2 (το ξέρω γιατί το έχω). Εκτός από τις Google εκδόσεις των S4, HTC One & Xperia Z και οι κανονικές εκδόσεις με ίδιο hardware θα παίρνουν πανεύκολα αναβαθμίσεις. Δε χρειάζεται δηλαδή να πάρεις Google έκδοση και αυτό είναι ένα συν για να το έχει στο μυαλό του ο αγοραστής πριν βάλει το χέρι στην τσέπη. Εννοείται ότι θα πρέπει να περνάει ο ίδιος τις αναβαθμίσεις με φλασάρισμα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...