Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με Intel C2D E7200 2.5Ghz


sakisosf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.Σε λίγες μέρες θα είμαι κάτοχος ενός πύργου με Intel C2D E7200 στα 2.5,μνήμη RAM στα 2GB και κάρτα γραφικών onboard Intel 3100 (όχι X3100).Επειδή το θέλω κυρίως για gaming τι os να βάλω.Windows  XP ή 7?Επίσης υπάρχει περίπτωση να παίξω παιχνίδια τύπου Crysis 2,Pes 2013,Battlefield 3 με την on board κάρτα ακόμα και σε πολύ χαμηλή ανάλυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιαδήποτε στοιχειώδη χρήση game χρειάζεσαι οπωσδήποτε μια καρτούλα γραφικών, τουλάχιστον επιπέδου gt 250/hd 5750 και άλλα 2g ram ώστε να έχεις 4g ram συνολικά. Φυσικά θα προτιμήσεις τα w7, αν μπορείς ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια προς το παρον εβαλα μια ακομα 1gb και τωρα εχω 3gb.Για καρτα ομως τι να βαλω.Εχω την οριζοντια εκδοση του HP DC7800 ο οποιος σηκωνει μεχρι 240w τροφοδοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστης συμφωνα με το game debate τα σηκωνει χαλαρα.Βασικα εχω δει και στο youtube να παιζει το crysis 2 στα ultra.Αλλα απο οτι καταλαβα δεν προκειται να παιξω και πολλα.Καποιοι ειδα σε ξενα forum να προτεινουν την ati 6750 για τον συγκεκριμενο υπολογιστη.Ειναι καλη για τα παιχνιδια που ανεφερα?Επισης η 4850 μπορει να μου κανει δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτο που λεει ο Milennium , το πρόβλημα εδω ειναι ο επεξεργαστής και την Titan των 1000 euro να παρεις που λεει ο λόγος ο κακόμοιρος ο επεξεργαστής δεν θα μπορει να ακολουθήσει την κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δηλαδή να τα ξεχάσω τα συγκεκριμένα παιχνίδια;Ένα βιντεάκι που είδα πάντως στο YouTube δείχνει τον συγκεκριμένο επεξεργαστή με 4GB RAM και μία ΑΤΙ νομίζω κάρτα γραφικών να παίζει το Crysis 2 σε Very High.Τώρα θα μου πεις μπορεί να τον έχει κάνει OC και να μην λέει τίποτα,anyway ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...