Προς το περιεχόμενο

Playstation 1 - Παιχνίδια και προβλήματα [PS1][PSOne]


lio_v

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι να πάρω ένα Playstation 1 για να περάσω κάποιες ελευθερες ώρες που έχω τώρα το καλοκαίρι. Γιατί Playstation 1, μόνο και μόνο γιατί αυτό ειχα και ξέρω τα παιχνίδια του, φαντάζομαι θα μου είναι ευχάριστο να παίζω πάλι GT και Final Fantasy. Τι χρήματα πιτευεται ότι ειναι λογικά για να δώσω; 

με ps1 ισως δεν την παλεψεις να παιξεις τωρα.

πιστευω καλυτερα θα ηταν να εβρισκες ενα μεταχειρισμενο ps2 τσιπαρισμενο (τσεκαρε τις αγγελιες) που δεν ειναι πλεον και αυτα ακριβα και δεν θα σου βγουν τα ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος αν θες φθηνά ναι πάρε PS1. Μην ακούς τους από πάνω, μια χαρά παραβλέπονται τα γραφικά του PS1 εδώ και SNES να μου έλεγες ότι θες θα σου έλεγα πάρε πήγαινε πάρε το. Όμως αν έχεις χρήματα πάρε ένα PS3 (αυθεντικό χωρίς jailbreak) και αγόρασε με 5 ευρώ τα παιχνίδια του PS1 που θες να παίξεις + ότι καλό παιχνίδια για PS3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις καλό PC πάντως μπορείς να παίζεις PS1 games με emulator σε HD

iKKw8S95gEa9r.png

 

Πραγματικά φαίνονται σαν PS2 games! Αν είχαν βγει mods για καλύτερα textures θα το ξεπερνούσαν κιόλας :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Επισκευή PSone

 

Καλησπέρα

Έβγαλα μετά από καιρό το psone από το κουτί του

(έχει το πολύ 10 ώρες λειτουργίας)(δεν έιναι τσιπαρισμένη)

αλλά δεν διαβάζει δυστυχώς κανένα παιχνίδι μου ανοίγει μια οθόνη που γράφει memory card και δίπλα cd

Επείδη θέλω να την κρατήσω την κονσόλα γιατί ξέρω ότι είναι αδούλευτη υπάρχει κάποιος στη Θεσσάλια που να ξέρετε ότι επισκευάζει (είμαι από Καρδίτσα) ή από κάποια άλλη πόλη άλλα να είναι δοκιμασμένος από κάποιο μέλος ότι κάνει σωστή δουλειά για να την στείλω για έλεγχο και επισκευή αν όντως χρειάζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξε μιση σταγονα καθαρο οινοπνευμα πανω σε μπατονετα και καθαρισε με απαλες κινησεις το laser δηλαδη το ματακι που διαβαζει τα δισκακια.

Μετα βαλε ενα παιχνιδι να δεις αν το διαβασει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=Y25gnJ8iJ7I

 

Πηγαινε στο 7 και 25 λεπτο.Με ανοιχτο το καπακι πατα με ενα στυλο το σημειο που παταει με το κατσαβιδι.

Δες αν γυρναει καθολου ο δισκος.Επισης αν εχεις μουσικο cd βαλτο αν παιξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Παίζουν παιχνίδια του PS 1 σε PS3 super slim;

 

ξέρει κανεις αν παιχνίδια από ps1 παίζουν σε

playstation 3 super slim;

τα παιχνίδια ps2 σίγουρα δεν παίζουν σε κονσόλα playstation 3 super slim

παρά μόνο στην πρώτη ps3 fat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή συνδεεις το smartphone-tablet με την tv και το χειριστήριο του ps3 και παιζεις σε emulator :-)

Προχω σε βρισκω χακερ... Παντως εγω που ειχα κατεβασει το ppsspp ή οπως το λενε τεσπα emulator στο κινητο, η εμπειρια ηταν απαισια... Bugs bugs bugs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει πολυ καλα το ppsspp (για psp παντα) αλλα όντως καποια games δεν ειναι playable, εχει δρομο ακομα, το παρακολουθω 3 χρονια τωρα στο android. (ακομα δεν εχουν φτιαξει το flatout :()

 

crash tag team racing, burnout dominator, wipeout , crazy taxi, most wanted-carbon, και dragon ball z (το τελευταιο επαιζε με 60 fps στο κινητό μου)

 

στην pc έκδοση ολα και η απόδοση ειναι πολυ καλύτερη

 

στον στρατο το ειχα λιωσει, πηρα και ενα ipega χειριστήριο και το ελιωσα σε minecraft και emulators

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...