Προς το περιεχόμενο

καινουριο gaming pc


stelios1890

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : 1000-1100
Χρήση υπολογιστή : gaming, σερφαρισμα και ελαφρια οικονομικα προγραμματα

οθονη: eizo flexscan s1701 (αρκετα παλια αλλα τιμια μεχρι τωρα αν χρειαζεται καινουρια απλα πειτε το)

πληκτρολογιο,ηχεια,ποντικι οχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε: αθηνα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα: λογω εξεταστικης και ελλειπων γνωσεων θα ηθελα να ειναι απο ενα καταστημα και να μου το συναρμολογησουν εκει... εγω το πλαισιο σκεφτομουν


Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο: μπα καπου θα βρω κανενα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πάρεις από το πλαίσιο γιατί έχει περιορισμένη ποικιλία προϊόντων και κάπως ανεβασμένες τιμές. Ορίστε μια σύνθεση στα 1100 με οθόνη με ips panel και 7950 για κάρτα γραφικών.

Στην παραγγελία θα προσθέσεις και αυτόν τον ssd

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=32533&cat=6

 

post-258272-0-36853500-1372318503_thumb.jpg

 

Εννοείται ότι μπορείς να κάνεις την αγορά σου από κάποιο άλλο μαγαζί όπως το digital master και του you.gr εγώ ενδεικτικά έβαλα το visionstudio γιατί έχει στα περισσότερα τις χαμηλότερες τιμές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύνθεση του Passionate είναι πληρέστατη και η πιο ισορροπημένη. Τα περιλαμβάνει όλα και στη σωστή σχέση τιμής - απόδοσης.

 

Εγώ θα την επέλεγα με κλειστά μάτια. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GiannisWalker σε κουτι 1100 ευρο 660ti ειδικα τωρα που βγηκε η 760 και μπορεις να την αγορασεις απο evga eu με 223 ευρο με τα μεταφορικα??Και επισης 660ti 300 ευρο ειναι απλα too much..

Οπως παντα ο Passionate βγαζει πολυ καλες συνθεσεις για amd κριμα που θα χρειαστει να παρεις και οθονη και δεν θα μπορεσεις να βαλεις μια gtx 770 η μια 7970.Ο passionate ηταν απο τα ατομα που με βοηθησαν και μενα στο pc μου οποτε +1 και απο μενα,αν και αμα δεν σε ενδιαφερει και το Οc καθολου μπορεις να πας σε amd cpu βεβαια,απλα σε κλειδωμενο επεξεργαστη βεβαια γιαυτο και ο 8320 αξιζει γιατι ειναι vfm και μπορεις να ασχοληθεις με oc στο μελλον B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια μικρη αλλαγη ειναι οτι πηρα αυτη την οθονη http://www.plaisio.gr/tv/tv/tileoraseis/Samsung-LED-TV-Monitor-21-5-T22C300EW.htm απο τον ξαδελφο για 50 ευρα.. οποτε μπορουμε να αλλαξουμε τπτ η συνεχιζω με οτι μου εχετε πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με την παλια σου οθονη η lg που πηρες ειναι οντως καλη και μπορεις αμα θελεις να δωσεις τα extra 160 euro που κανει η Lg που σου προτεινε ο Passionate σε κατι καλυτερο,πχ καλυτερη καρτα γραφικων και μεγαλυτερο τροφοδοτικο,8350 αντι για 8320,και κουτι το 400R αντι για το 200R.Μια 7970 απο amd η gtx 770 απο nvidia με ενα αναλογο σε Watt τροφοδοτικο ειναι οτι το καλυτερο βεβαια B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21.5'' οθόνη με 50 ευρώ και έχουμε budget ~1100€...Μάλιστα.

 

Αμάν βρε άνθρωπε, αμέσως να τον πικράνεις!!!

 

Τα λάθη γίνονται για να μαθαίνουμε,

 

ΟΜΩΣ απ' την 17άρα που είχε, είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ η αλλαγή και με μόλις 50€.

 

Συνεπώς η κίνησή του κρίνεται επιτυχημένη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Passionate στην παραπανω συνθεση εχει βαλει την LG  http://www.skroutz.gr/s/2896051/LG-23EA63V.html?from=autocomplete&keyphrase=lg+23ea63v. Αν ο Ts θελει καινουργια οθονη τοτε παει κατευθειαν για την συνθεση του Passionate αλλιως κραταει προς το παρoν αυτην την Samsung που εχει και βαζει πχ καλυτερη καρτα γραφικων τροφοδοτικο και επεξεργαστη.Οτι θελει αυτος διαλεγει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραφεις οτι ειναι παραξενο και δεν λες γιατι... δηλαδη δυο ποστ στο θεμα που ανοιξα για το τιποτα... καμια προταση ομως στο τι να παρω φιλε Millennium

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η samsung που πηρες μια χαρα ειναι,απλα ειναι tv-monitor,η αλλη lg 23EA63V ειναι καλυτερη για gaming που την θες,ειναι καινουργια και με 2 χρονια εγγυηση εχει και IPS panel και για gaming που την θες ειναι καλυτερη απο την Samsung που εχεις.Αλλα οπως ανεφερα και πιο πανω η επιλογη ειναι δικη σου αν θα πας με την συνθεση του Passionate και καινουργια οθονη ή αν θα επιλεξεις να χρησιμοποιησεις προς το παρον αυτην που πηρες ηδη,να βελτιωσεις την συνθεση του passionate με τα υπολοιπα 158ευρο και να αλλαξεις την οθονη αργοτερα στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα πουλαγε τα παντα και ειπα παρτη γιατι οχι... κακη δεν ειναι στο gaming σιγουρα που την εχω δοκιμασει... προς το παρον με καλυπτει τωρα στο μελλον ισως την αλλαξω απλα για τα 50 ευρα της με καλυπτει απολυτα

 

τεσπα θα μεινω μαλλον σε αυτα που μου προτεινε ο passionate με το εξαιρετικο avatar σας ευχαριστω πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...