Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση σχετικα με εγκατασταση


A_panM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,

ηθελα να ρωτησω το εξης, σε εναν υπολογιστη ενος φιλου έχει εγκατεστημετα τα ΧΡ, αν κανω εγκατασταση τα 7 θα υπάρχει η επιλογη για διατηρηση της παλια εκδοσης ωστε να μην χασω τα αρχεια, δηλαδη ο φακελος windows.old ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αυτή την στιγμή δεν θυμάμαι πως λέγεται. Νομίζω πατάς απλό setup και τα περνάει πάνω από το υπάρχων λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα, οταν πατησεις προσαρμοσμενη εγκατασταση και σου βγαλει τον σκληρο, δεν διαγραφεις το διαμερισμα με τα XP και πατας κατευθειαν εγκατασταση πανω απο αυτο. Λογικα οταν γινει η εγκατασταση οταν πας στο "υπολογιστης μου" μεσα στον σκληρο, θα εχει εναν φακελο που θα λεγεται windows.old.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα από αρκετές ώρες προσπάθειας να κάνω φορμάτ δεν κατάφερα τίποτα...Μου εμφανίζει το παρκάτω σφάλμα.Τι μπορεί να είναι?

Δοκίμασα αρκετές εκδόσεις των 7 να κάνω εγκατάσταση αλλα τίποτα.Παίζει ο σκληρός να έχει πρόβλημα?

 

20130628_190206.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο υπολογιστής έχει κάποιο θέμα με το λειτουργικό του και κάνετε format ; ,τρέξε ένα chkdsk όπως λέει και το μήνυμα και ξανά δοκίμασε .Μπορεί να έχει πρόβλημα και ο δίσκος αλλά από αυτό το μήνυμα δεν μπορούμε να το καταλάβουμε πρέπει να τρέξεις το διαγνωστικό της εταιρίας του δίσκου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχει θέμα.Δεν ξέρω τι έκανε ο κάτοχος του (φίλος μου) και δεν έμπαινε στα windows (vista) πιθανόν κάποιο αρχείο καταστράφηκε στο boot και είπα να κάνω φορμάτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε τον δίσκο σαν δεύτερο στον δικό σου Η/Υ και τράβα τα αρχεία που χρειάζεται ο φίλος σου.μετά χτύπα ένα ξηγημένο φουλ πλήρες «φορμάτ»  διαμόρφωση,ξανά βάλτον στον δικό του Η/Υ και κάνε καθαρή εγκατάσταση.Έτσι θα γίνει καθαρή σωστή δουλειά και θα κρατήσει και τα αρχεία του.

 

 

Checkdisk που λέει και το μήνυμα έκανες;;;;;

(και εδώ κράτα πρώτα τα αρχεία γιατί το checkdisk δεν καταλαβαίνει από αστεία μπορεί να σβήσει αρχεία που δεν του αρέσουν)

 

 

Αν θες απλά έλεγχο,στην σελίδα του κατασκευαστή του δίσκου έχει προγραμματάκια ελέγχου που τρέχουν από cd ή usb και ελέγχουν τον δίσκο,αν τον βάλεις σε εσένα τον δίσκο υπάρχουν και εκδώσεις για windows που είναι ποιο εύκολα στην χρήση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον δεν τον ενδιαφέρουν και πολύ τα αρχεία....Πάω να κάνω φουλ φορμάτ αλλά μου πετάει αυτό το έρρορ.Έκανα διαγραφή και διαμόρφωση των διαμερισμάτων αλλά συνεχίζει να μου πετάει το μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...