Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.merimobiles.com/huawei-honor3-outdoor-k3v2e-quad-core-1-5ghz-android4-2-4-7-inch-ips-1280-720-3g-waterproof-smartphone_p/meri7917.htm

Είναι η ιδέα μου ή όντως πρόκειται για πολύ καλή προσφορά στα ~130€;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

http://www.merimobiles.com/huawei-honor3-outdoor-k3v2e-quad-core-1-5ghz-android4-2-4-7-inch-ips-1280-720-3g-waterproof-smartphone_p/meri7917.htm Είναι η ιδέα μου ή όντως πρόκειται για πολύ καλή προσφορά στα ~130€;;;

Εχουν βγει 4πύρηνα με καλύτερο επεξεργαστή κατά καιρούς στα 110-120 δεν πιστεύω ότι είναι καλή προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το tablet, είναι ΤΟΎΜΠΑΝΟ και σε πολύ καλή τιμή ή είναι ιδέα μου;;; 

  • Google Android 4.4.2 OS
  • 9.7 inch 2048*1536 retina capacitive touch screen
  • Allwinner A80T Octa Core 2GHz
  • 2GB DDR3 RAM and 32GB NAND FLASH ROM
  • Front 2.0MP + Rear 8.0MP camera
  • Supports 128GB TF card external
  • Support wifi 802.11 b/g/n
  • Support HDMI/Bluetooth/G-Sensor function
  • 161.77 ευρώ 
     
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν βγει 4πύρηνα με καλύτερο επεξεργαστή κατά καιρούς στα 110-120 δεν πιστεύω ότι είναι καλή προσφορά

 

huawei  +2gb ram + ip57 + μαζεμένες διαστάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο το tablet, είναι ΤΟΎΜΠΑΝΟ και σε πολύ καλή τιμή ή είναι ιδέα μου;;; 

  • Google Android 4.4.2 OS
  • 9.7 inch 2048*1536 retina capacitive touch screen
  • Allwinner A80T Octa Core 2GHz
  • 2GB DDR3 RAM and 32GB NAND FLASH ROM
  • Front 2.0MP + Rear 8.0MP camera
  • Supports 128GB TF card external
  • Support wifi 802.11 b/g/n
  • Support HDMI/Bluetooth/G-Sensor function
  • 161.77 ευρώ 
     

 

Ειναι κατι παραπανω απο τουμπανο. Εχει ισως τον πιο δυνατο επεξεργαστη atm, και πολυ ζορικη καρτα γραφικων. Το προβλημα ειναι η υλοποιηση της Onda που δεν ειναι απροβληματιστη, τουλαχιστον ετσι γραφουν οι χρηστες στα Fora. Αν θες ταμπλετ για παιχνιδια, ειναι μονοδρομος. Αν το θες για γενικη χρηση, θα ελεγα να κοιταξεις και της επιλογες με Intel Baytrail που φαινονται να λειτουργουν χωρις προβληματα, και υποσχονται και επιλογη λειτουργικου windows, αν και οχι dual boot προς το παρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αναφέρεσαι στο Teclast έτσι? Δεν ξέρω τι περιμένω και δεν το έχω ακόμη παραγγείλει :-P ίσως τις προσφορές των Χριστουγέννων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αναφέρεσαι στο Teclast έτσι? Δεν ξέρω τι περιμένω και δεν το έχω ακόμη παραγγείλει :-P ίσως τις προσφορές των Χριστουγέννων

Εμενα ταξιδευει. Το Air II από Geekbuying. Δεν περιμενω να δω σοβαρη προσφορα, αντε κανα 10δολαρο κατω. Ολο σε κατι μυστηρια κινητα/ταμπλετ βαζουν προσφορες. Αν θυμασαι το Newman K2 περσι, που εβγαλε την παναγια σε αρκετους για να δουλεψει σωστα.

 

Στο θεμα που εχει στο myphone δεν αναφερονται σοβαρα προβληματα, και 2-3 που υπηρξαν ως τωρα φαινεται να εχουν ηδη λυθει. Για android tablet <200$ φαινεται μονοδρομος για γενικη χρηση. Για παιχνιδο-ταμπλετ το Onda  με τον Α80Τ μαλλον ειναι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμαθες αν ερχεται με Android ή Windows installed? Το σκεφτομαι κυριως για Windows. Προκειται για γενικη χρηση και σχεδον καθολου Gaming οποτε και γι αυτο κλινω περισσοτερο και γω προς αυτο. Λες να περιμενω να σου ρθει ωστε να μας γραψεις εντυπωσεις? :P Θα το εχεις με Win ή Android?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω android αγορασα. Θα γραψω εννοειται μολις παραλαβω, αν και δεν εχω εμπερια απο ταμπλετ, οποτε η συγκριση θα γινει με το nexus 5 smartphone σε θεμα εμπειριας χρησης.  Δε με βλεπω να δοκιμαζω windows, ειμαι της τακτικης "αν κατι δουλευει, μην το πειραζεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Onda ειναι πιο ποιοτικα,ετσι πιστευω.Για το Teclast οντως λενε οτι ειναι πολυ καλο,θα δειξει μιας και ειναι νωρις ακομα.Ετσι διαβαζα και για το Cube Talk 9X,ολοι λεγανε στην αρχη ποσο τελειο ειναι.Τωρα τελευταια ολο για ψιλομουφα οθονη διαβαζω και για θεματα με την φορτιση.Οχι σε ολους αλλα σε αρκετους.Τεσπα,για τα χρηματα που ζητανε,οτι και να παρεις ειναι τσαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχετε μηπως να προτεινετε καποιο δικαρτο (με δυνατοτητα 4g, έστω στην μια απο τισ 2 καρτες), με οθονη maximum 5.5 ίντσες και τιμη εως 250ευρώ? Αυτα τα οποια γνωριζω εγω ειναι το Lenovo K910 Vibe Z και το Xiaomi Hongmi Note 2, αλλα κανενα απο τα 2 δεν εχει υποστηριξη 4g. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχετε μηπως να προτεινετε καποιο δικαρτο (με δυνατοτητα 4g, έστω στην μια απο τισ 2 καρτες), με οθονη maximum 5.5 ίντσες και τιμη εως 250ευρώ? Αυτα τα οποια γνωριζω εγω ειναι το Lenovo K910 Vibe Z και το Xiaomi Hongmi Note 2, αλλα κανενα απο τα 2 δεν εχει υποστηριξη 4g. Ευχαριστω

με 4g κοιτα το zte v5 max. φοραει τον snapdragon410 που ειναι 4g/ 64bit. τιμή κοντά στα 220 δολάρια θα το βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχετε μηπως να προτεινετε καποιο δικαρτο (με δυνατοτητα 4g, έστω στην μια απο τισ 2 καρτες), με οθονη maximum 5.5 ίντσες και τιμη εως 250ευρώ? Αυτα τα οποια γνωριζω εγω ειναι το Lenovo K910 Vibe Z και το Xiaomi Hongmi Note 2, αλλα κανενα απο τα 2 δεν εχει υποστηριξη 4g. Ευχαριστω

Λοιπον, το Xiaomi Note 4G υποστηριζει κανονικα 4G στην Ελλαδα, αλλα ειναι μονοκαρτο. Αν δε σε ενοχλει, φοβερη τιμη 176$ αυτη τη στιγμη.

 

Εδω και λιγες μερες, εχει εμφανιστει το νεο CoolPad, το F2. Εχει ολα αυτα που ζητας, 5,5 ιντσες, δικαρτο με 4G, 8πυρηνο με 2GB RAM και τιμη 199$. Ειναι επισης φοβερο value for money, το CoolPad F1 πουλησε σα ζεστο ψωμι.

http://www.vickmall.com/coolpad-f2-4g-lte-fdd-smart-phone-msm8939-octa-core-5-5-inch-2g-ram-16gb-rom-dual-sim-1280x720-13mp-gps.html

 

Το Lenovo K910 εχει τα καλυτερα χαρακτηριστικα. Αλλα ειναι δικαρτο μεν, 3G δε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, το Xiaomi Note 4G υποστηριζει κανονικα 4G στην Ελλαδα, αλλα ειναι μονοκαρτο. Αν δε σε ενοχλει, φοβερη τιμη 176$ αυτη τη στιγμη.

 

Εδω και λιγες μερες, εχει εμφανιστει το νεο CoolPad, το F2. Εχει ολα αυτα που ζητας, 5,5 ιντσες, δικαρτο με 4G, 8πυρηνο με 2GB RAM και τιμη 199$. Ειναι επισης φοβερο value for money, το CoolPad F1 πουλησε σα ζεστο ψωμι.

http://www.vickmall.com/coolpad-f2-4g-lte-fdd-smart-phone-msm8939-octa-core-5-5-inch-2g-ram-16gb-rom-dual-sim-1280x720-13mp-gps.html

 

Το Lenovo K910 εχει τα καλυτερα χαρακτηριστικα. Αλλα ειναι δικαρτο μεν, 3G δε.

Για το coolpad f2 περιμενω την multilanguage rom καθως δεν εχει βγει ακομα. Ο επεξεργαστης του πιστευω οτι θα ειναι ευχαριστη εκπληξη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...