Προς το περιεχόμενο

Με τρακαρε αστυνομικο οχημα της Ασφαλειας,και εφταιγε ! ποιος πληρωνει;


okeanos111

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με δυο λογια!

Αστυνομικο οχημα της ασφαλειας δημιουργησε καραμπολα σε 6 αυτοκινητα ιδιωτων σταθμευμενα!

Συνολικα

1) Δυο  αυτοκινητα (τα δυο πρωτα) που προσεκρουσε, χαλκομανια, και μαλλον προς αποσυρση

2) ενα αυτοκινητο με τεραστιες ζημιες ανω των 10-15000 ευρω

3) τρια αυτοκινητα με ζημιες κατω των 3.000 ευρω

4) το οχημα του αστυνομικου με τεραστιες ζημιες, σχεδον προς αποσυρση

 

Εφταιγε το οργανο 100%.

Θα γινει ΕΔΕ οπως μου ειπαν κ σημερα αυριο θα βγει το πορισμα!

Το οχημα  σχεδον σιγουρα "ανηκει" ;;;; σε αστυνομικο τμημα, ( η  ΑΠΛΑ ΠΑΡΚΑΡΕΤΑΙ; ;)

αν κ το οργανο εργαζεται στην Ασφαλεια Αθηνας! (ΓΑΔΑ).

 

Οποιος εχει γνωση του αντικειμενου, η σχετικα προσφατη εμπειρια απανταει παρακαλω!

 

ΑΚΟΜΗ Κ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ!

Οχι ασχετες ερωτησεις!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Υ.Γ.Τελευταια 2-3 χρονια εχουν αλλαξει κατι στις ασφαλιστικες  αυτων των οχηματων, και δεν ασφαλιζονται κανονικα..

Ξερει καποιος και γιαυτο;

Επεξ/σία από okeanos111
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες κατι παραπανω,το τελευταιο οχημα ποιος ηταν?Φυσικα και αυτος πληρωνει,επειδη ειναι αστνομικος δεν λεει κατι./

Oταν λεω ποιος πληρωνει δεν εννοω οτι πληρωνω εγω! Αυτος σιγουρα, αλλα οχι ο ιδιος!

Δεν υπαρχει ασφαλιστικη εταιρια που να καλυπτει τα οχηματα του ελληνικου Δημοσιου πλεον!

Ετσι μου ειπαν, ετσι λεω, αν ξερει καποιος κατι παραπανω που να ισχυει σημερα Ιουλιος 2013 παρακαλω ας απαντησει!

 

 

 

Γιατι ρωτας τι σειρα ημουνα;;

παιζει κανενα ρολο αν θα αποζημιωθω;; για την ιστορια ευτυχως δεν ημουνα στους πρωτους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα 90% το τελευταιο οχημα στην σειρα πληρωνει,οχι ο πρωτος,πρπει να κρατας αποστασεις ασφαλειας ktl

Ετσι ξερω και εγω αλλα νομιζω αυτη η περιπτωση που λεει ο ΤΣ ειναι διαφορετικη.Τα αυτοκινητα ηταν σταθμευμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υηταν σταθμευμενα τοτε αυτος που τα τρακαρε πληρωνει απλα πραγματα.Σιγουρα εχουν καποια ασφαλεια ,δεν παιζει να γινει κατι.Η τροχαια δεν ηρθε ,τι σου ειπαν?Την ασφαλεια σου δεν την πηρες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει ασφαλιστικη εταιρια που να καλυπτει τα οχηματα του ελληνικου Δημοσιου πλεον!

Πριν 2 μήνες περίπου γνωστός αποζημιώθηκε από την ασφαλιστική εταιρεία που ήταν ασφαλισμένο αυτοκίνητο του Δήμου. Δημόσιο δεν είναι και οι δήμοι? Ιδιωτικές υπηρεσίες σίγουρα δεν είναι. Μάλλον δεν ισχύει αυτό που γράφεις.

 

Όσο για το ποιος πληρώνει, θα κυνηγήσετε οδηγό, ιδιοκτήτη(όποιος και να είναι αυτός) και ασφαλιστική εταιρεία(αν ήταν ασφαλισμένο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τρακάρει περιπολικό από πίσω, έγινε ΕΔΕ, ο αστυνομικός είχε καταναλώσει αλκοόλ, 9 το πρωί μιλάμε και προφανώς τον κάλυψαν.

 

Δεν με ενόχλησε κανείς ποτέ, ούτε ασφαλιστική, ούτε αστυνομία.

 

Εύχομαι να μην ήταν μεθυσμένος ο δικός σου, γιατί με τέτοιες ζημιές που προξένησε, θα πρέπει να τον κυνηγήσεις προσωπικά εσύ με δικά σου έξοδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ισως βρεθει μια ακρη!

Ενημερωθηκα απο το Υπ.Προστασιας  του πολιτη, οτι τα αυτοκινητα Δημοσιου, σχεδον ολα ειναι ασφαλισμενα!

Ο τυπος που μας χτυπησε κ κατεστρεψε 6 παρακρισμενα αυτοκινητα, κ το δικο του επτα το συνολο, ηταν πιωμενος..

(Δεν υπαρχει καμμια αποσταση ασφαλειας σε παρκαρισμενα αυτοκινητα)

(εκανε περιπου 60 μετρα και τα χτυπησε ολα απο πισω κ στα πλαγια)

Το πισω απο εμενα αυτοκινητο δεν μου προξενησε καμμια ζημια, οπως κ εγω δεν προξενησα καμμια ζημια στον μπροστινο μου!!)

 

Του εκαναν αλκοτεστ 1 ωρα κ ενα τεταρτο μετα, κ βρεθηκε με0,11 και  0,13 χλσ, με οριο το 0,25.

Δεν ημουν παρων κ δεν το γνωριζω , ετσι με ενημερωσαν αυτοπτες μαρτυρες!

Η ασφαλιστικη με καλυπτει με νομικη ασφαλεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ισως βρεθει μια ακρη!

Ενημερωθηκα απο το Υπ.Προστασιας  του πολιτη, οτι τα αυτοκινητα Δημοσιου, σχεδον ολα ειναι ασφαλισμενα!

Ο τυπος που μας χτυπησε κ κατεστρεψε 6 παρακρισμενα αυτοκινητα, κ το δικο του επτα το συνολο, ηταν πιωμενος..

(Δεν υπαρχει καμμια αποσταση ασφαλειας σε παρκαρισμενα αυτοκινητα)

(εκανε περιπου 60 μετρα και τα χτυπησε ολα απο πισω κ στα πλαγια)

Το πισω απο εμενα αυτοκινητο δεν μου προξενησε καμμια ζημια, οπως κ εγω δεν προξενησα καμμια ζημια στον μπροστινο μου!!)

 

Του εκαναν αλκοτεστ 1 ωρα κ ενα τεταρτο μετα, κ βρεθηκε με0,11 και  0,13 χλσ, με οριο το 0,25.

Δεν ημουν παρων κ δεν το γνωριζω , ετσι με ενημερωσαν αυτοπτες μαρτυρες!

Η ασφαλιστικη με καλυπτει με νομικη ασφαλεια

 

Τα πράγματα φαίνεται να βαίνουν καλώς. Κράτα μας όμως ενήμερους για όποια εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα ειναι κατω απο το οριο.οποτε δεν ειναι πιωμενος!

αν το δεχοταν ο δηγος-η ασφαλεια πρεπει να πληρωσει ολα τα αυτοκ.αλλιως μονο 1 και μετα μεταξυ σας.σε φαση ο 2ος τον 3ο κτλ.

 

υ.γ. οντως εχουν ασφαλεια τα κρατικα οχηματα?!?!~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα ειναι κατω απο το οριο.οποτε δεν ειναι πιωμενος!

 

Του εκαναν αλκοτεστ 1 ωρα κ ενα τεταρτο μετα, κ βρεθηκε με0,11 και  0,13 χλσ, με οριο το 0,25.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το δεχοταν ο δηγος-η ασφαλεια πρεπει να πληρωσει ολα τα αυτοκ.αλλιως μονο 1 και μετα μεταξυ σας.σε φαση ο 2ος τον 3ο κτλ.

Πάνω σε σταθμευμένα(σταματημένα, ακινητοποιημένα, παρκαρισμένα) έπεσε, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν το δεχοταν ο δηγος-η ασφαλεια πρεπει να πληρωσει ολα τα αυτοκ.αλλιως μονο 1 και μετα μεταξυ σας.σε φαση ο 2ος τον 3ο κτλ.

 

AΣΧΕΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΙ ΑΚΥΡΟ αυτο που λες!   πως το σκεφθηκες;;;! :confused:

 

υ.γ. οντως εχουν ασφαλεια τα κρατικα οχηματα?!?!~

 

Ναι εχουν μια ασφαλεια του Δημοσιου, ετσι μου την ανεφεραν, που βεβεαια ειναι του κ@@@λου, κ δεν αποζημιωνει οπως ολες οι ασφαλιστικες μετα απο λιγες μερες αφου φτιαχθει το αυτοκινητο,

αλλα υποχρεωνει τον ιδιωτη, που του περισευουν μερικες χιλιαδες ευρω, και ενω εχει πληρωσει κανονικα την ασφαλεια του, να πληρωσει και την ζημια,

(μερικες χιλιαδες ευρω), και να παρει πισω τα χρηματα του μετα λιγους μηνες!

Δυστυχως αυτο ειναι το  κρατος μας, που κοιταει  μονο πως να σου τα φαει ακομη κ τα τελευταια σου ευρω!

Και να σε εκμεταλευτει!!!!! :X

Επεξ/σία από okeanos111
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...