Προς το περιεχόμενο

Corsair H100 ή noctua NH-D14 για 3570k;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι μπορεί να πάθει ένα κομμάτι μέταλλο; Σε υδροψυξη έχει πιο πολύ νόημα η μεγάλη εγγύηση

η εγγυηση αφορα και τους ανεμιστηρες. τα 6 χρονια εγγυηση που δινει παντως αντικατοπτριζουν και την ποιοτητα κατασκευης τους!

οταν πιασεις στα χερια σου μια noctua θα το καταλαβεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η εγγυηση αφορα και τους ανεμιστηρες. τα 6 χρονια εγγυηση που δινει παντως αντικατοπτριζουν και την ποιοτητα κατασκευης τους!

οταν πιασεις στα χερια σου μια noctua θα το καταλαβεις

δε διαφωνώ ότι μιλάμε για ένα πολύ ποιοτικό προϊόν, απλά έτσι κι αλλιώς δε νομίζω ότι κινδυνεύει να πάθει κάτι :lol:

 

και να σου χάλαγε κάνα μοτεράκι ανεμιστήρα εντάξει δε τρέχει (αν και οι συγκεκριμένοι είναι ακριβοί για ανεμιστήρες) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε είχα σκεφτεί το θέμα της σκουριάς αν και έχω δει σκουριά σε ψύκτρες

 

λογικά αν μιλάμε για αλουμίνια όμως αυτό δε μας απασχολεί πιστεύω και ο χαλκός αργεί πολύ 

 

στη δική μου έχω σε μερικά σημεία ατσάλι και τώρα που μου το έθιξες θα κάνω έναν έλεγχο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εγγυηση αφορα και τους ανεμιστηρες. τα 6 χρονια εγγυηση που δινει παντως αντικατοπτριζουν και την ποιοτητα κατασκευης τους!

οταν πιασεις στα χερια σου μια noctua θα το καταλαβεις

δεν εχω πιασει η αληθεια ειναι.. εξηγησε μου λιγο σε παρακαλω πολυ :)

 

να κανω μια ερωτηση γιατι ομως να παμε σε nd14  και οχι σε noctua nh-u14s  που ειναι και καλυτερη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θετω και αλλη ερωτηση Θανο... :)

(ειμαι στα ορια του τρολλ γιατι εχω εθιστει με το τακα τουκα του trigger :) )

γιατι Η100ι και οχι Cooler Master Seidon 240M



αν ψαχνουμε το καλυτερο σε ετοιμα συστηματα ψυξης.....

βεβαια τα 2 χρονια εναντι 5 του κουρσαρου υπερτερουν αλλα απο επιδοσεις ειναι 2 βαθμοι κατω... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν παω σε ετοιμη υδροψυξη.

οταν με το καλο στρωσουν κατα 90% τα προβληματα με τις αντλιες και τον θορυβο τοτε ισως το σκεφτω.

κατα τα αλλα,δεν ξερω να σου απαντησω γιατι την μια και οχι την αλλη.

δεν ξερεις ποσο θα αντεξει η μια και ποσο η αλλη.

η εγγυηση προδιαθετει μεν οτι η corsair θα αντεξει παραπανω αλλα ποτε δεν ξερεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θετω και αλλη ερωτηση Θανο... :)

(ειμαι στα ορια του τρολλ γιατι εχω εθιστει με το τακα τουκα του trigger :) )

γιατι Η100ι και οχι Cooler Master Seidon 240M

 

αν ψαχνουμε το καλυτερο σε ετοιμα συστηματα ψυξης.....

βεβαια τα 2 χρονια εναντι 5 του κουρσαρου υπερτερουν αλλα απο επιδοσεις ειναι 2 βαθμοι κατω... :ph34r:

Είναι πιο όμορφη η Corsair H100i κατά τη γνώμη μου. Φυσικά η εγγύηση μετράει.

 

Προσωπικα δεν παω σε ετοιμη υδροψυξη.

οταν με το καλο στρωσουν κατα 90% τα προβληματα με τις αντλιες και τον θορυβο τοτε ισως το σκεφτω.

κατα τα αλλα,δεν ξερω να σου απαντησω γιατι την μια και οχι την αλλη.

δεν ξερεις ποσο θα αντεξει η μια και ποσο η αλλη.

η εγγυηση προδιαθετει μεν οτι η corsair θα αντεξει παραπανω αλλα ποτε δεν ξερεις...

Δεν τρέχει τίποτα. Δεν κάνουν θόρυβο. Βγήκαν κάποια προβληματικά μοντέλα και ok. Και να σου κάνει θόρυβο, έχεις εγγύηση και πολύ καλή υποστήριξη από την Corsair. Διαφορετικά δώσε μου 150€ και σου δίνω τα την Custom.  :) (όχι το κουτί) 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/pccases/161511-silverstone-tj07-black/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω πιασει η αληθεια ειναι.. εξηγησε μου λιγο σε παρακαλω πολυ :)

 

να κανω μια ερωτηση γιατι ομως να παμε σε nd14  και οχι σε noctua nh-u14s  που ειναι και καλυτερη ?

 

ειναι μασιφ κατασκευη και σε εντιθεση με ολες τις αλλες που εχω πιασει (zalman,thermaltake,corsair,xigmatek,coolermaster) τα fins της ψυκτρας δεν κουνιουνται. Νομιζεις οτι αμα σου πεσει απο τα χερια θα ανοιξει τρυπα στο πατωμα κι αυτη θα παθει μικρη ζημια....

νομιζω μια εικονα πηρες. Επισης τα ανεμιστηρακια της σε idle  συνηθως ακουγονται οσο ακουγεται η ροη του αερα !!!!

μικρο μειονεκτημα το χρωμα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heat καλη η τιμη που την δινεις αλλα μετα τι θα την κανω την noctua και την mk 26????

δεν παω σε νερο ακομη.



ειναι μασιφ κατασκευη και σε εντιθεση με ολες τις αλλες που εχω πιασει (zalman,thermaltake,corsair,xigmatek,coolermaster) τα fins της ψυκτρας δεν κουνιουνται. Νομιζεις οτι αμα σου πεσει απο τα χερια θα ανοιξει τρυπα στο πατωμα κι αυτη θα παθει μικρη ζημια....

νομιζω μια εικονα πηρες. Επισης τα ανεμιστηρακια της σε idle  συνηθως ακουγονται οσο ακουγεται η ροη του αερα !!!!

μικρο μειονεκτημα το χρωμα τους

 

Εχεις δικιο σε αυτα που λες.

ασχετος εαν η δικη μου τρεμει λιγο....αλλα δεν παιζει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...