Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες


shine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με λατινικα ειναι η δικια μου.. την αλαξα περσι η προπερσι δεν θυμαμε ακριβως, γτ εγραφε λαθος τοπο γενησης και ειχα ντραβαλα ηθελα να κανω ταξιδι στην ρωσια και δεν μου βγαζαν διαβατηριο

 

με το χέρι όμως γραμμένα όπως το λινκ που έδειξα ε;

 

καλά δε νομίζω να έχω πρόβλημα.

θα πάρω αύριο και θα ενημερώσω να ξέρουμε τι γίνεται.

 

 

Υ.Γ και να χρειαστεί να βγάλω άλλη, καλύτερα. ήταν χάλια η φωτό. έχω άλλη που είμαι κουκλάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλά θα πάρω πρεσβεία αύριο. (ελπίζω να μιλάνε ελληνικά)

 

τέλος του μήνα θα πάω οπότε πιστεύω θα έχει βγει αν χρειαστεί να βγάλω άλλη ταυτότητα. δεν αργούν και τόσο. 

αν χρειαστώ διαβατήριο (που δε το  νομίζω) δε προλαβαίνω   :cry:

και παράβολο να έχει δε νομίζω να κάνει πάνω από 80€ που θέλουν για το διαβατήριο

9€ είναι το παράβολο... Απλα τσέκαρε να δείς πόσο καιρό κάνουν. Καλύτερα πάρε δύο φορές τηλέφωνο στην ασφάλεια της περιοχής σου και ρώτα την μία πόσο καιρό κάνει αν έχει φθαρεί και την δεύτερη πόσο καιρό κάνει αν έχει χαθεί (Αν η φθορά είναι λιγότερο απλα την καταστρέφεις και λες μία ιστορία που να ταιριάζει). Μπορεί να διαφέρουν οπότε μην πιαστείς μαλάκας.

 

Και εγω έλεγα να βγάλω τώρα που θα πήγαινα Σερβία αλλα δεν γούσταρα να δώσω 9€ για παράβολο και 10€ για φωτογραφίες. Ασε που έχει γίνει μπουγέλο και το δίπλωμα μου και φοβάμαι να το αλλάξω (γιατι το παράβολο εκεί δεν είναι μικρούλι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry κιόλας αλλά αλβανια θα πας...

δεν θα πας και αμερικη για να σου ζητήσουν τα άπαντα

Τί φαντάζεσαι ότι ζητάνε για Αμερική αν πρόκειται απλά για ταξίδι αναψυχής ή εργασίας (μάξιμουμ 3 μηνών); Μόνο διαβατήριο και την δήλωση ESTA που την κάνει μόνος μέσω ίντερνετ σε 5'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί φαντάζεσαι ότι ζητάνε για Αμερική αν πρόκειται απλά για ταξίδι αναψυχής ή εργασίας (μάξιμουμ 3 μηνών); Μόνο διαβατήριο και την δήλωση ESTA που την κάνει μόνος μέσω ίντερνετ σε 5'.

+14 δολάρια αν το εγκρίνουν,

+φωτογραφίες και καλή συμπεριφορά στο κιοσκ του αεροδρομίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς αν το εγκρίνουν; Αυτόματα περνάει, από σέρβερ όχι από live υπάλληλο, εκτός αν πατήσεις "ναι" στα πεδία που, ας πούμε, σηκώνουν κουβέντα (πχ "κουβαλάω άκρως μεταδοτική ασθένεια - ναι/οχι" ξερωγώ).  Τα 14 δολάρια γιατί τα βάζεις στα "πολλά πράγματα" που ζητάνε; Μια κάρτα περνάς και τέλος, σαν "χαρτόσημο" στα κρατάνε.  Κυριολεκτικά 5' όμως. 

 

Όσο για τις φωτογραφίες, αν εννοείς του διαβατηρίου είναι αναγακαίο κακό για το διαβατήριο γενικότερα, όχι για τις ΗΠΑ συγκεκριμένα, και δεν είναι πλέον και τόσο πρόβλημα γιατί οι φωτογράφοι έμαθαν πιά πώς να τις βγάζουν.  Πουθενά αλλού δεν μου ζήτησαν άλλες φωτογραφίες, ούτε σε φίλους που έχουν πάει και ξαναπάει.

 

Για την καλή συμπεριφορά τώρα τί να πω, πάνε σε ευρωπαϊκό ή άλλο αεροδρόμιο και παίξ'το Μαικ Τάισον να δούμε αν θα περάσεις.  Πάλι δεν βλέπω πού κολλάει με τις ΗΠΑ συγκεκριμένα, ούτε και πώς αποτελεί "πράγμα που σου ζητάνε". 

 

Γενικά πιό εύκολα πήγα και κινήθηκα στις ΗΠΑ παρά στη Σκανδιναυία. Fact.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις live φωτογραφίες που σου βγάζουν μαζί με τα δακτυλικά αποτυπώματα στο αεροδρόμιο εννοώ.

 

ξέρω άτομα (δυο) που γελούσαν αυθόρμητα με τα παπούτσια ενός security του αεροδρομίου

και τους έστειλαν πακέτο με την επόμενη πτήση.

επίσης αν δεν έχεις εισιτήριο επιστροφής περνάς διαφορετικό έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα. Το διαβατήριο μου έληξε πριν κανένα δίμηνο.....παίζουν ανανεώσεις ή θέλει καινούργιο; Το 2008 το έβγαλα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα. Το διαβατήριο μου έληξε πριν κανένα δίμηνο.....παίζουν ανανεώσεις ή θέλει καινούργιο; Το 2008 το έβγαλα.....

θα παρεις ανανεωμένο αλλα ουσιαστικα καινούργιο. Θα πας πάλι αστυνομία με φώτο και παράβολα αλλα θα κάνεις μία αίτηση για ανανέωση και όταν έρθει θα σου τρυπισουν το παλιό ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρεις ανανεωμένο αλλα ουσιαστικα καινούργιο. Θα πας πάλι αστυνομία με φώτο και παράβολα αλλα θα κάνεις μία αίτηση για ανανέωση και όταν έρθει θα σου τρυπισουν το παλιό ...

Ευχαριστώ.

 

Το θέμα είναι να γλιτωνα τα γαμησιάτικα.....

 

Φωτογραφία ακόμα ζητάνε να σαι φρεσκο ξυρισμένος;τελευταία φορά που ξυριστικα πρέπει να ταν όταν έβγαλα το προηγούμενο passport :lol:....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δηλαδή που δεν έχω ξυριστεί ποτε στο πρόσωπο για να βγάλω διαβατήριο πρέπει να ξυριστώ;;; Ποια λογική έχει αυτό, αφού πάντα με μούσι θα είμαι;;;; Τι μ@λακίες θεέ μου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...