Προς το περιεχόμενο

770 ή 7970?


kouklakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω περιμενω ακομη τα 105 fps της μιας titan!χαχαχα...να δεις μετα,ποσο γραφικος θα γινω. :lol:

Για να δουμε τι ψαρια βγαζει η nvidia ;) A,και τα 50-60% παραπανω της 780 απο 7950cf! διαβασε 2,3 σελιδες πιο πισω δεν το ειπαμε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Εγω περιμενω ακομη τα 105 fps της μιας titan!χαχαχα...να δεις μετα,ποσο γραφικος θα γινω. :lol:

Για να δουμε τι ψαρια βγαζει η nvidia ;) A,και τα 50-60% παραπανω της 780 απο 7950cf! διαβασε το τοπικ 2,3 σελιδες πιο πισω δεν το ειπαμε αυτο

 

ενας τιτανας μονος του φερνει 105fps εδω και μια 780 μονη της γυρο στα 90fps +50% με 60% επανω

τι προσπαθεις να αποδιξεις οτι με διπλες λυσεις μπορεις να φερεις καλυτερα αποτελεσματα στα bench?

 

ειπαμε sli vs cf ναυαγιο η δουλεια.O καθενας ας κανει τις επιλογες του.

Για καντο πιο λιανα,γιατι εδω μεσα θα αρχισουμε να μυριζουμε τα δαχτυλα μας,να λεμε κανα φλυτζανι,μεχρι να μαντευουμε τι λετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καντο πιο λιανα,γιατι εδω μεσα θα αρχισουμε να μυριζουμε τα δαχτυλα μας,να λεμε κανα φλυτζανι,μεχρι να μαντευουμε τι λετε.

780/ΤΙΤΑΝΑΣ vs 7950/760/670/660ti/7970/680/770= απο 40% μεχρι 60% επανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

780/ΤΙΤΑΝΑΣ vs 7950/760/670/660ti/7970/680/770= απο 40% μεχρι 60% επανω

ενας τιτανας μονος του φερνει 105fps εδω-ΚΑΙ ΠΟΥ;

Aυτο θα μου το εξηγησεις,η' ηταν λαθος σου,και ζητας εμμεσως συγνωμη; ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο θα μου το εξηγησεις,η' ηταν λαθος σου,και ζητας εμμεσως συγνωμη; ^_^

και μια 780 μονη της γυρο στα 90fps 

 

αυτο καπου το πηρε το ματι σου γι αυτο το εκοψες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μια 780 μονη της γυρο στα 90fps 

 

αυτο καπου το πηρε το ματι σου γι αυτο το εκοψες? 

Βρε ^_^ ,θα μου πεις επιτελους τι εννουσες οτι μια titan φερνει 105 fps!;

Απαντησε σε αυτο.Τι κοβω και δεν κοβω.Ειπες οτι μια Titan φερνει 105 fps η' οχι;

Πες ηταν λαθος,και τελειωσε.Ειναι δυνατον να παιζουμε την κολοκυθια:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ^_^ ,θα μου πεις επιτελους τι εννουσες οτι μια titan φερνει 105 fps!;

Απαντησε σε αυτο.Τι κοβω και δεν κοβω.Ειπες οτι μια Titan φερνει 105 fps η' οχι;

Πες ηταν λαθος,και τελειωσε.Ειναι δυνατον να παιζουμε την κολοκυθια:

το 90αρι δεν σου εφτανε μωρε που ειδες, θες και 100αρι, σιγα σιγα, ο αλλος πηγε να παθει εμφραγμα εχθες :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Single 7950 1200/1575 stock voltage

 

2ey8hvq.jpg

 

Υ.Γ. αν δεν ξέρεις τι είναι αυτό που σου έδειξα στο προηγούμενο ποστ, παράτα το το άθλημα.

 

 

ενας τιτανας μονος του φερνει 105fps εδω και μια 780 μονη της γυρο στα 90fps +50% με 60% επανω

τι προσπαθεις να αποδιξεις οτι με διπλες λυσεις μπορεις να φερεις καλυτερα αποτελεσματα στα bench?

 

ειπαμε sli vs cf ναυαγιο η δουλεια.O καθενας ας κανει τις επιλογες του.

 

 

Είσαι μεθυσμένος, έτσι δεν είναι;  Δεν υπάρχει περίπτωση να γράφεις αυτά τα νούμερα νηφάλιος.

 

Περιμένουμε τα 105 fps στο Tomb Raider.

 

Η τουλάχιστον κερασέ μας κανένα ουισκάκι και εμάς για να συμφωνούμε στα όσα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-242433-0-78802600-1374676744_thumb.jpg

 

 

μια χαρα εισαι με την 7950....εγω πρεπει να ξεκλειδωσω τα volt μπας και ανεβω καθολου

τα shadows ειναι στο νορμαλ??

 

γιατι εμενα ειναι στα ultra

 

 

edit...

 

post-242433-0-03074200-1374677236_thumb.jpg

 

αυτο το τελευταιο ειναι με 1195 core 1590 memory

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

attachicon.gifpost-242433-0-20773600-1374498015.jpg

 

 

μια χαρα εισαι με την 7950....εγω πρεπει να ξεκλειδωσω τα volt μπας και ανεβω καθολου

τα shadows ειναι στο νορμαλ??

 

γιατι εμενα ειναι στα ultra

 

 

edit...

 

attachicon.gifDSC_7897a.jpg

 

αυτο το τελευταιο ειναι με 1195 core 1590 memory

 

είναι στο ultimate preset οπότε normal, με πόσα volt είσαι 1190?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα αυτα ειναι με ultimate shadows....εγω εχω την 7970 αλλα δεν ξερω αν ξεκλειδωνουν τα volt....το βαζω 1.3 αλλα δεν λεει να ανεβει παραπανω το core....1200 maximun....1185-1190 stable

 

 

πρεπει να ειναι κλειδωμενει η καρτα....μπορει να αλλαξω bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 90αρι δεν σου εφτανε μωρε που ειδες, θες και 100αρι, σιγα σιγα, ο αλλος πηγε να παθει εμφραγμα εχθες :-D

Πρωτον δεν ειδα κανενα 90αρι.Σε παρακαλω δειξε το μου!

Δευτερον,οταν λες 90,ελπιζω να μην αναφερεσαι στα max fps,διοτι αυτο καταγραφεται ως επι το πλειστον σε λιγες σκηνες,και με παναλαφρα γραφικα.

90αρι σε Average fps εχεις;(περιμενω τα 105 average fps).Αν οχι,απλα κοροιδευεις,και τετοια καρτα στον κοσμο single απλα ΔΕΝ υπαρχει.

Ξεκινηστε επιτελους να μιλατε με σωστους αριθμους,και μην θεοποιειτε,πραγματα που δεν υφιστανται.

Αλλη φορα,πιο προσεκτικος σε οτι αναφερεσαι. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον δεν ειδα κανενα 90αρι.Σε παρακαλω δειξε το μου!

Δευτερον,οταν λες 90,ελπιζω να μην αναφερεσαι στα max fps,διοτι αυτο καταγραφεται ως επι το πλειστον σε λιγες σκηνες,και με παναλαφρα γραφικα.

90αρι σε Average fps εχεις;(περιμενω τα 105 average fps).Αν οχι,απλα κοροιδευεις,και τετοια καρτα στον κοσμο single απλα ΔΕΝ υπαρχει.

Ξεκινηστε επιτελους να μιλατε με σωστους αριθμους,και μην θεοποιειτε,πραγματα που δεν υφιστανται.

Αλλη φορα,πιο προσεκτικος σε οτι αναφερεσαι. :D

με επρηξες :-(

http://www.thelab.gr/1063522632-post1503.html 780gtx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με επρηξες :-(

http://www.thelab.gr/1063522632-post1503.html 780gtx

http://www.youtube.com/watch?v=e0e2m87oInw

 

Βασει αυτου,προσωπικα δεν πιστευω τιποτε.Θα προτιμουσα ενα realtime benchmark,αν μου επιτρεπεις... ^_^

Με αυτη την λογικη,θα πρεπει να πουλησουν ολοι τις titan και να παρουν 780.Περιμενω...το bench να εχει ροη.Ειμαι δυσπιστος σε μερικα ατομα εδω μεσα.Μην με παρεξηγεις.Αποδειξε μου οτι κανω λαθος,και την επομενη φορα θα σε πιστευω,σε οτι κι αν λες.Νομιζω οτι εδω μεσα την 780 την εχουν κι αλλοι.Περιμενω επιβεβαιωση.

 

Παντως 105 δεν εχει καμια single καρτα.Συνεχιζω να το πιστευω.Βαλτα ολα full,σε ενα βιντεο bench,και περιμενω να ζητησω ΕΓΩ συγνωμη.

Το να μου δειχνεις 2 screenshots,δεν μου λεει τιποτε απο εσενα προσωπικα.Μετα μπορει να ετρεξες το game χωρις φιλτρα,και αλλη αναλυση.Φανταζομαι οτι ξερεις να ανεβαζεις ενα βιντεο bench; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βασει αυτου,προσωπικα δεν πιστευω τιποτε.Θα προτιμουσα ενα realtime benchmark,αν μου επιτρεπεις... ^_^

Με αυτη την λογικη,θα πρεπει να πουλησουν ολοι τις titan και να παρουν 780.Περιμενω...το bench να εχει ροη.Ειμαι δυσπιστος σε μερικα ατομα εδω μεσα.Μην με παρεξηγεις.Αποδειξε μου οτι κανω λαθος,και την επομενη φορα θα σε πιστευω,σε οτι κι αν λες.Νομιζω οτι εδω μεσα την 780 την εχουν κι αλλοι.Περιμενω επιβεβαιωση.

 

Παντως 105 δεν εχει καμια single καρτα.Συνεχιζω να το πιστευω.Βαλτα ολα full,σε ενα βιντεο bench,και περιμενω να ζητησω ΕΓΩ συγνωμη.

Το να μου δειχνεις 2 screenshots,δεν μου λεει τιποτε απο εσενα προσωπικα.Μετα μπορει να ετρεξες το game χωρις φιλτρα,και αλλα αναλυση.Φανταζομαι οτι ξερεις να ανεβαζεις ενα βιντεο bench; :P

δεν θα ασχοληθω αλλο με την περιπτωση σου,μου το ζητησες και στο εδωσα,ειναι αρτημενο εδω και κατι μερες εκει,αν δεν πισευεις ειναι δικο σου θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...