Προς το περιεχόμενο

Παραφλου για αυτοκινητο


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολα ιδια ειναι παιδια ? Αν οχι πιο ειναι πιο καλο ? Τα εχω δει σε πρασινο και κοκινο χρωμα στα βενζιναδικα

 

Καποιος μου ειπε για καποιο G12 αλλα το βρισκουμε σε βενζιναδικα ?

 

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγεις βλέπεις τι χρώμα έχει το αμάξι σου...και διαβάζεις στο manual σε τι περιεκτικότητα το βάζεις με νερό. Η σειρά της Shell είναι μια χαρά..και νομίζω αρκετά οικονομική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια...Μεχρι τωρα ειχα Ιαπαωνικης τεχνολογιας και εχω και το δικο μου ακομα και ποτε δεν ειχα συμπληρωσει αλλα ενα μεταχειρισμενο ΤΤ δεκατετιας και βεβαια  της κορης μου βλεπω οτι που και που θελει συμπληρωμα για αυτο και ρωταω...Την τελευταια φορα που συμπληρωσα εβαλα ενα τυχαιο απο βενζιναδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω αυτα που μου εχει πει ο μαστορας.. το πρασινο και το μπλε πανε μαζι με το μπλε να ειναι καλυτερο και το κοκκινο με το κιτρινο μαζι. Δηλαδη αμα εχεις πρασινο μπορεις να συμπληρωσεις με μπλε. το ιδιο με το κοκκινο και το κιτρινο. Αν θυμαμαι τωρα καλα.. μου ειχε πει οτι το πρασινο ειναι για μεταλλικα ψυγεια ενω το κοκκινο για πλαστικα. Επισης πληρωνεις ενα ακριβο αντιψυκτικο για να εχει καλυτερη ιδιοτητα στην παγωνια δηλαδη μην παγωσουν τα υγρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην τα μπερδεύουμε.

το παραφλού είναι έτοιμο για χρήση,ενω το αντιψυκτικό είναι πρός αραίωση.

υπάρχουν 6 η 7 διαφορετικά "αποχρώσεις" σε τέτοιου είδους,

δεν είναι μόνο το ψυγείο,πρέπει να προστατέψει και τα υπόλοιπα μέρη που κυκλοφορεί το αντιψυκτικό/παραφλού

παίζουν και άλλη παράγοντες για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.

το κάλυτερο είναι το τι αναγράφει ο κατασκευαστής και να γίνει σωστή εξαέρωση του κυκλώματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην τα μπερδεύουμε.

το παραφλού είναι έτοιμο για χρήση,ενω το αντιψυκτικό είναι πρός αραίωση.

υπάρχουν 6 η 7 διαφορετικά "αποχρώσεις" σε τέτοιου είδους,

δεν είναι μόνο το ψυγείο,πρέπει να προστατέψει και τα υπόλοιπα μέρη που κυκλοφορεί το αντιψυκτικό/παραφλού

παίζουν και άλλη παράγοντες για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.

το κάλυτερο είναι το τι αναγράφει ο κατασκευαστής και να γίνει σωστή εξαέρωση του κυκλώματος.

Να μην τα μπερδευουμε.

Το παραφλου ειναι μαρκα αντιψυκτικου και εμεινε η επωνυμια. Αντιψυκτικο υπαρχει το ετοιμο και το συμπυκνωμενο που το αραιωνεις με απιονισμενο νερο. Μετα εχουνε βγαλει διαφορους τυπους π.χ g12+ που ειναι ροζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην τα μπερδευουμε.

Το παραφλου ειναι μαρκα αντιψυκτικου και εμεινε η επωνυμια. Αντιψυκτικο υπαρχει το ετοιμο και το συμπυκνωμενο που το αραιωνεις με απιονισμενο νερο. Μετα εχουνε βγαλει διαφορους τυπους π.χ g12+ που ειναι ροζ.

 

 

Αρα το ροζ σε 5λιτρα που πουλανε τα βενζιναδικα ειναι g12 ετοιμο για χρηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ετοιμο απο το συμπυκνωμενο το καταλαβαινεις και απο την τιμη. π.χ στο ετοιμο τα 5 λιτρα μπορει να εχει απο 8 εως 14ε ενω το συμπυκνωμενο απο 30ε και πανω. οι τιμες ειναι αυθαιρετες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτι είναι υποχρεωτικό οτι ροζ=G12, θα το γράφει πάνω αν ειναι στο μπουκάλι.

ναι ισως αναλογα με την εταιρια ν αλλαζει το χρωμα ή η αποχρωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα στον μαστορα να αλλαξει ενα λασιχακι εξατιμησης σε ενα ΤΤ Audi και μου ειπε οτι τα vw , audi κλπ του Ομιλου θελουν το G12

 

Μου παρηγγειλε και πηρα αυτο....10 ευρω το 1,5 λιτρο αλλα αυτο προτεινουν οι Γερμανοι

 

Του ειπα οτι στο δικο μου Honda CRV δενε χω ασχοληθει ποτε με παραφλου μου απαντησε :

 

"Ειπες την μαγικη λεξη"

 

Στην αρχη δεν καταλαβα και μου ειπε οτι ειπα...Honda

 

 

post-40980-0-22471900-1373475044_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι, ποιος με γιαπωνεζικα-κορεατικα ασχολειται με τετοια θεματα;

ενω με ευρωπαικα πρεπει να ασχολεισαι και μαλιστα να χρυσοπληρωνεις αυτα που και καλα καλυπτουν τις προδιαγραφες τους, αλλιως ολο και καποια kinder εκπληξη σε περιμενει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...