Προς το περιεχόμενο

LG Optimus G2: Πρώτες φωτογραφίες και βίντεο παρουσίασης


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω πάει γιαυτό λέω ότι δε μου φαίνεται και πολύ εύκολο στη μεταφορά.

 

Απολύτως σίγουρος 15,4 in :D και επιμένω ότι είναι πολύ μεγάλο για κινητό.

 

Μια χαρά έχω βρει στα μέτρα μου. xperia u 3,5 in και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά. Ούτε καταδικάζω όσους επιλέγουν κινητά 4,8-5-5,2 ιντσών απλώς πιστεύω ότι δεν είναι και τόσο πρακτικά. Να σας φέρω ένα παράδειγμα, θα μου πείτε είναι ένα παράδειγμα στους 500+ εκατομμύρια όπως είχε πει ένα φίλος προηγουμένως που έχουν τέτοια κινητά. Λοιπόν, ένα από τους φίλους μου πρόσφατα πήρε το xperia z και στο διάλειμμα είπαμε να παίξουμε μπάσκετ οπότε πήγε να το δώσει σε μια κοπελιά να το κρατάει και πήγε να το βάλει στην τσέπη του τζιν της και δεν χωρούσε με τίποτα. Ναι θα μου πείτε φταίει η τσέπη του τζιν αλλά και πάλι θεωρώ πως δεν είναι και τόσο πρακτικό να κουβαλάς κάθε μέρα μια συσκευή τόσο μεγάλη. Αλλά ξαναλέω ο καθένας έχει το δικαίωμα να τον βολεύει ό,τι τον βολεύει και το σέβομαι αυτό. Όπως είπε και ο νίνος τα τόσα iphone που κυκλοφορούν 3,5 ίντσες είναι και δεν έχω δει κανέναν με iphone να παραπονεθεί για το μέγεθός τους.

 

Ρε φίλε πραγματικά πες μου τι παραπάνω σου προσφέρει ένα κινητό 5-5,2 ιντσών από ένα κινητό 4,3 και θα σε παραδεχτώ. Επειδή έχω χρησιμοποιήσει κινητά και των δύο μεγεθών και για παιχνίδια και για διάβασμα πραγματικά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο σε ένα κινητό 5 ιντσών από ένα κινητό 4,3 κατά τη γνώμη μου. Ίσα ίσα πιο πρακτικό μου φάνηκε το 4,3 και στο κράτημα και σε όλα από το πεντάρι.

 

Τέλος πάντων, επειδή χαρακτηρίστηκα "κολλημένος στο μυαλό και σχολιάζει" μπα. Συζήτηση πιστεύω ότι κάνουμε και απλώς εκφράζω τη δικιά μου άποψη. Τώρα αν δεν μπορείς να το σεβαστείς και με χαρακτηρίζεις κολλημένο το δικό σου επίπεδο μειώνεις και όχι εμένα. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει την άποψη του last time I checked. Και η δικιά μου είναι πως ένα τόσο μεγάλο κινητό δεν έχει τίποτα παραπάνω να προσφέρει από ένα 720p κινητό 4,2 ιντσών. Αυτά...ευχαριστώ πολύ

και βεβαια προσφερει κατι παραπανω ενα κιν 5-5,2 ιντσες σε σχεση με ενα κιν 4.3...0.7-0.9 ιντσες παραπανω χαιρεσαι να βλεπεις οθονη τοσο απλα.τωρα για το κολλημενος...οποιος εχει τη μυγα ε ας τη φερει πισω σιγα σιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γούστα είναι αυτά... :) απλώς χαρακτηρισμοί όπως κολλημένος αχρείαστοι θεωρώ ότι είναι όταν προσπαθούμε να κάνουμε μια πολιτισμένη συζήτηση that's all. Πάντως αξιοπρεπέστατα κάνω και τη δουλειά μου με ένα κινητό 4,3 ιντσών και ξαναλέω εμένα προσωπικά με βολεύει πολύ περισσότερο και στο κράτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τι παντόφλα θα πάρω για το χειμώνα γιατί αυτό δεν είναι κινητό παντόφλα είν

Μιλάς φίλε μου για ειρωνεία ,τη στιγμή που ξεκινάς το σχολιασμό μιας καινούργιας συσκευής με ειρωνικό σχόλιο. Άτοπο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς φίλε μου για ειρωνεία ,τη στιγμή που ξεκινάς το σχολιασμό μιας καινούργιας συσκευής με ειρωνικό σχόλιο. Άτοπο !

Μπα πιο πολύ για χιουμοριστικό σχόλιο στόχευα παρά σε ειρωνικό :D αλλά αστόχησα απ'ότι φαίνεται και έστω ότι το εξέλαβες ως ειρωνικό. Εγώ ειρωνεύτηκα το προιόν όπως είπες όχι την άποψη κανενός. Και αυτή είναι η επιθετικότητα που ανέφερα προηγουμένως...τέλος πάντως ο καθένας πιστεύει ότι θέλει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για μερικούς μερικούς... Σε όποιον δεν αρέσουν τα μεγάλα κινητά και γενικά σε όποιον δεν αρέσει κάτι παρακαλείται να μην μπαίνει και γράφει σχόλια για υποδήματα και οτι άλλο άσχετο σε άρθρο για συγκεκριμένο τεχνολογικό gadget...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λοιπον για μερικούς μερικούς... Σε όποιον δεν αρέσουν τα μεγάλα κινητά και γενικά σε όποιον δεν αρέσει κάτι παρακαλείται να μην μπαίνει και γράφει σχόλια για υποδήματα και οτι άλλο άσχετο σε άρθρο για συγκεκριμένο τεχνολογικό gadget...

 

Oταν μας ελεγαν για παντοφλες και αλλα τετοια οταν ειχαμε τα P900, 7710, Qtek κλπ ηταν καλα ε?

 

Oι τυποι που ακολουθουσαν παντα τη μοδα και αγοραζαν κινητα-σπιρτοκουτα... Τωρα η μοδα επιτασει τεραστιες συσκευες..

Και καλα κανει... ο καθενας ο,τι θελει παιρνει.

Ομως μην μου λες για παντοφλες οταν με το 7710 εκανα τα παντα και εσυ ειχες το... 7250 ας πουμε επειδη ηταν μοδατο. Τωρα ξαφνικα εγινε μοδα το 5ιντσο.. και πλεον... δεν ειναι παντοφλες ετσι? Τωρα μας ενοχλει...

 

Τωρα παιρνουμε την εκδικηση μας

: p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διέκρινα μια επιθετικότητα και μια ειρωνεία προς το μέρος μου με κάποιο μέλος μάλιστα να αναφέρει πως "δε γνωρίζω και από τεχνολογία" ας μας πει αυτό τι γνωρίζει απο τεχνολογία και θα σου πω και εγω, θα ήθελα να πω πως ναι το "κινητό" αυτό δεν είναι κινητό. Είναι ένα μικρό tab και είναι μεγάλο λάθος που το πλασάρουν ως κινητό. Δεν ξέρω αν θυμάστε το Galaxy TAB S Wifi της Samsung αλλά και αυτό 5 ίντσες ήταν και όσον αφορά αυτόν που είπε ότι το 5,2 είναι πολύ ενώ το 5 θα διαφωνήσω φίλε μου και το 5 ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ(γιατί δε λέτε να καταλάβετε πως ο καθένας τη γνώμη του εκφράζει, παρόλα αυτά είστε όλο ειρωνεία) πολύ είναι. Τέλος πάντως δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο.

δεν παρατήρησες τα μηδενικά bezels στα πλάγια που σημαίνει στενότερο.

Δεν παρατήρησες τα πάνω κάτω επίσης που είναι σχεδόν αμελητέα.

Δεν παρατήρησες επίσης πως έχει on screen buttons σε διάφανη μπάρα και γι' αυτό δεν χάνεται μέγεθος οθόνης αλλά εκμεταλεύεται περισσότερο χώρο.

Συνολικά λοιπόν πρέπει να είναι λογικά σε μέγεθος όσο το S4 ή το Ονε.

Θα μου πεις βέβαια ότι για κάποιους αυτά είναι παντόφλες , αλλά πλέον τα έχουμε συνηθίσει οι περισσότεροι και αυτό μετράει. Αλλιώς πάς σε s4 mini που είναι απίστευτο το μέγεθός του για 4,3 οθόνη, είναι μικρότερο και από το one s.

 

Στο θέμα μας, άν η LG έχει κάνει την ίδια εκπληκτική υλοποίηση που έχει κάνει στο G1 , τότε μιλάμε για το απόλυτο κινητό (άν έχει βάλει και μια σωστή κάμερα βέβαια).

Μόνον κάποιος που έχει δουλέψει το G μπορεί να καταλάβει τι εννοώ, εκπληκτική οθόνη , καλή μπαταρία και μηδενικό lag . Στα μεγάλα του συν και η ποιότητα κατασκευής .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για να ξεκαθαρισουμε κατι!

Ποτε δε βαζεις κινητο αξιας 400+€ στη τζέπη του παντελονιού γιατι οι πιθανότητες να το κλες αυξανονται κατακοριφα,ειτε ειναι 3" ειτε 5"!Μια απλη συμβουλή!

Γιατί που θα τα βάλεις; Σε τραπεζική θυρίδα; Ή σε σάκο εκστρατείας;

 

Εγώ το κινητό το έχω συνδέσει απαρεγκλίτως με την τοποθέτηση στην τσέπη, όποια και αν είναι αυτή και σε οποιοδήποτε παντελόνι/σορτς/βερμούδα/κ.α. Αν δεν χωράει εκεί μέσα δεν είναι κινητό για μένα. Με το OPPO Find 5 και τις 5" οθόνης του, είμαι οριακά τώρα οπότε και δεν πρόκειται ποτέ να κοιτάξω κινητό σε μεγαλύτερες συνολικές διαστάσεις (και όχι στο μέγεθος οθόνης, γιατί μπορεί κάποιο μελλοντικό κινητό να έχει μεγαλύτερη οθόνη σε μικρότερο συνολικό μέγεθος - επομένως ευπρόσδεκτο)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...