Προς το περιεχόμενο

Haf x nvidia edition βαψιμο


Thanos1972

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το περιμενω να ερθει και θα παει κατευθειαν για βαφη.επειδη δεν το εχω ξανακανει,ακουω γνωμες για τον τροπο βαφης του πλαστικου μερους του λαχανι.

λογικα θα γινει με πιστολι βαφης η δουλεια και φουρνο.

τι χρωμα και τι πρεπει να προσεξω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O_O φούρνο? άμα το βάλεις σε φούρνο θα λιώσει το πλαστικό... Πάρε ένα υπερβολικά ψιλό γυαλόχαρτο και τρίψε την επιφάνεια μέχρι να γίνει ποιο άγρια και μετά πέρνα το σπρέι. Σε περίπτωση που δεν ξέρεις πως ψάξε στο yt πως για να μην έχεις διαφορά στο reflection και γενικά να βγει ομοιόμορφο. Εγώ πιστεύω ότι άμα αγοράσεις ένα αυτοκόλλητο 3Μ Carbon και το περάσεις θα γίνει κουκλί :) κάπως δύσκολο βέβαια άλλα με λίγη προσπάθεια θα γίνει... Το τζάμι τι θα το κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φουρνο λεγοντας περιπου στους 80 βαθμους.

το πλαστικο ειναι βαμμενο ολοκληρο η επιφανειακα?

carbon και τετοια δεν βαζω να σου πω την αληθεια,εδω παω να αποφυγω το λαχανι,σε carbon θα παω?το τζαμι....ξερω εγω?δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ άλλον φούρνο κατάλαβα :P...
Δεν ξέρω δεν το έχω το κουτί αλλά συνήθως αναμιγνίουν την μπογιά με το πλαστικό.

Πως ακριβός θες να το κάνεις?



Όμορφο αποτέλεσμα χωρίς πιεστικά μηχανήματα και ιστορίες είναι με μαύρο matt σπρει που ταιριάζει και με το λαχανί και το αποτέλεσμα θα είναι ομοιόμορφο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως θελω να το κανω.το μονο σιγουρο ειναι οτι θελω να μην ειναι λαχανι.

amd θα μπει μεσα,μην παθει και καμια καρδια με τις φωτο ο movie μετα και εχω και τυψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε κάντο κόκκινο matte, τσίμπα και ένα plexi glass 2-3mm και κόλα του ένα window tint film 30-35%, άμα βρεις και σε κόκκινο νομίζω θα είναι καλύτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε ο γιατρος τριψιμο στο πλαστικο, απο εκει και περα τα πλαστικα θελουν πλαστικοποιηση και μερα χρωμα, τα μεταλλα βαση και μετα χρωμα.

Απο την εμπειρια μου παντως ΜΗΝ τα δωσεις να στα κανουν γιατι τσαμπα λεφτα θα δωσεις!εχει αρκετη δουλεια και κανεις δεν θα κατσει να ασχολιθει σωστα δυστηχως, καλυτερη δουλεια θα κανεις μονος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανο μονο τα πλαστικα μερη.

fallen,εχεις δικιο για το θεμα των χρηματων.κατα πασα πιθανοτητα ομως δεν θα πληρωσω τιποτα για την βαφη λογω....εμμμ λογω εγκαταστασεων τελος παντων.εχει μερη το case που ειναι λαχανι και ειναι αλουμινιενια?

ποσο ευκολο ειναι να ξεμονταριστει το case?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όσο βλέπω τα μόνα κομμάτια που ειναι λαχανί ειναι το μπροστινό και γυαλί. Το μπροστινό ειναι κουμποτο. Αλλά δεν ειναι καθόλου δίσκολο να "απομονοσεις" το σημείο βαφης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σιγουρα.απο μεσα τα πλαστικα που κρατανε τους δισκους,θα φανε και αυτα βαψιμο,οπως και τα αλλα για τις θυρες στο πισω μερος.

θελω να γινει καλη δουλεια γιαυτο και κατα πασα πιθανοτητα θα ξεμονταριστει ολο το case.

κοκκινο λετε ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως θελω να το κανω.το μονο σιγουρο ειναι οτι θελω να μην ειναι λαχανι.

amd θα μπει μεσα,μην παθει και καμια καρδια με τις φωτο ο movie μετα και εχω και τυψεις...

 

Εγω παντως λεω να την βάλεις την φωτο μπας και υσηχασουμε απο δαύτον....  :P  :P  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...