Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4: Ψηφιακή βιβλιοθήκη και άμεσο gaming σε οποιαδήποτε κονσόλα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μήνυμα που δημοσίευσε στο επίσημο περιοδικό του PlayStation στην Αγγλία, ο Neil Brown, υψηλόβαθμο στέλεχος του R&D τμήματος της Sony, ανακοίνωσε ότι οι χρήστες του PlayStation 4 θα μπορούν να έχουν πρόσβαση στα παιχνίδια τους από οποιαδήποτε κονσόλα, με το gaming να ξεκινάει πολύ γρήγορα.Όπως ήδη ισχύει στο PS3 και Xbox 360, όλοι οι χρήστες του PS4, θα μπορούν να συνδεθούν σε οποιαδήποτε κονσόλα PS4 (πχ ενός φίλου) και να έχουν πρόσβαση στα παιχνίδια που έχουν αγοράσει ψηφιακά. Με τη δυνατότητα όμως Play As Your Download, ο gamer δε χρειάζεται να περιμένει να ολοκληρωθεί το κατέβασμα του παιχνιδιού αφού αυτό θα γίνεται σταδιακά, δίνοντας τη δυνατότητα να ξεκινήσει το παιχνίδι πολύ πιο γρήγορα.

 

Το PlayStation αναμένεται πριν το τέλος του έτους σε συγκεκριμένες αγορές με τιμή €399 και με τη Sony να κρατάει τις ανακοινώσεις για την ακριβή ημερομηνία κυκλοφορίας για το άμεσο μέλλον.

 

Link.png Site: Official PlayStation Magazine UK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ λογική κίνηση να φτιάξει η sony μια πλατφόρμα στα πρότυπα του steam όπου ο λογαριασμός σου θα έχει πρόσβαση σε όλα τα παιχνίδια.

Απόρω με αυτούς τους τύπους εκεί στην microsft που ούτε αυτό το ποιο απλό πραγμα δεν μπορούν να κατανοήσουν και να εφαρμόσουν.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ λογική κίνηση να φτιάξει η sony μια πλατφόρμα στα πρότυπα του steam όπου ο λογαριασμός σου θα έχει πρόσβαση σε όλα τα παιχνίδια.

Απόρω με αυτούς τους τύπους εκεί στην microsft που ούτε αυτό το ποιο απλό πραγμα δεν μπορούν να κατανοήσουν και να εφαρμόσουν.

 

Εγω πάλι απορώ πως εμπλέκεις την Microsoft σε αυτό το topic. H εμπαθεια σου για ότι σχετικά με MS είναι γνωστή οπότε whatever. Βέβαια το μόνο που καταφέρνεις είναι να αποδείξεις ότι είσαι άσχετος με το θέμα αυτό. Πρώτον όπως λεει το σύστημα αυτό υπάρχει ήδη στα xbox360/ps3 και το xbox one υποστηρίζει play as you download. Κοινώς δεν υπάρχει καμία είδηση γιατί και το Play as download feature είναι γνωστό εδώ και καιρό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι απορώ πως εμπλέκεις την Microsoft σε αυτό το topic. H εμπαθεια σου για ότι σχετικά με MS είναι γνωστή οπότε whatever. Βέβαια το μόνο που καταφέρνεις είναι να αποδείξεις ότι είσαι άσχετος με το θέμα αυτό. Πρώτον όπως λεει το σύστημα αυτό υπάρχει ήδη στα xbox360/ps3 και το xbox one υποστηρίζει play as you download. Κοινώς δεν υπάρχει καμία είδηση γιατί και το Play as download feature είναι γνωστό εδώ και καιρό.

μα δεν μιλάμε για το play as download οπως το αναφέρεις αλλα για την διαχείριση των παιχνιδιών σου με το ίδιο λογαριασμό σε όποια κονσόλα και να βρίσκεσε. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις αυτό το απλό πράγμα τότε νομίζω η εμπάθεια δεν ανήκει σε μένα.

Και αν ενοχλούν οι αλήθειες μην πυροβολείς αυτόν που τις λέει αλλά να ρίχνεις το φταίξιμο σε αυτόν που κάνει τα λάθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά διαβάζεις τι γράφω? Το σύστημα αυτό ισχύει εδώ και χρόνια τόσο στο xbox 360 και θα είναι το ίδιο και στο xbox one.

Ποιές αλήθεις λοιπόν είπες? Γιατί μόνο παραπληροφόρηση έκανες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν μιλάμε για το play as download οπως το αναφέρεις αλλα για την διαχείριση των παιχνιδιών σου με το ίδιο λογαριασμό σε όποια κονσόλα και να βρίσκεσε. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις αυτό το απλό πράγμα τότε νομίζω η εμπάθεια δεν ανήκει σε μένα.

Και αν ενοχλούν οι αλήθειες μην πυροβολείς αυτόν που τις λέει αλλά να ρίχνεις το φταίξιμο σε αυτόν που κάνει τα λάθη.

Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα αν παιζω απο την κονσολα μου και ερθω να παιξω στην δικια σου και βαλω τον λογαριασμο μου θα παιξω τα παιχνιδια μου ελεος ποια σε καθε ποστ να βγαλεις την Ms αχρηστη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν μιλάμε για το play as download οπως το αναφέρεις αλλα για την διαχείριση των παιχνιδιών σου με το ίδιο λογαριασμό σε όποια κονσόλα και να βρίσκεσε. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις αυτό το απλό πράγμα τότε νομίζω η εμπάθεια δεν ανήκει σε μένα.

Και αν ενοχλούν οι αλήθειες μην πυροβολείς αυτόν που τις λέει αλλά να ρίχνεις το φταίξιμο σε αυτόν που κάνει τα λάθη.

Το ιδιο πραγμα ειναι και γινεται και τωρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο xbox one που εκεί προφανώς αναφέρομαι θα γίνετε το ίδιο πραγμα? Εκεί από τι ανάφεραν δεν θα υπάρχει κλέιδωμα των παιχνιδιών με την συγκεκριμένη κονσόλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο xbox one που εκεί προφανώς αναφέρομαι θα γίνετε το ίδιο πραγμα? Εκεί από τι ανάφεραν δεν θα υπάρχει κλέιδωμα των παιχνιδιών με την συγκεκριμένη κονσόλα?

Εχεις μεινει πισω...Αλλα αυτο που ειχαν πει απο πριν βγει η κονσολα θα μπορεις να βαλεις οπου θες το account σου και να πεζεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος δικό μου τότε και ας γίνει το post μου αφορμή για διόρθωση σε παιδιά που εσφαλμένα έχουν την ίδια γνώμη με μένα. 

Πάντως αυτός εδώ ο τύπος δεν θέλει και πολύ να τον παρεξηγήσεις η ακόμα και να τον μισήσεις.. 

 

tumblr_lqzaz1tNoz1qzkqhi.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος δικό μου τότε και ας γίνει το post μου αφορμή για διόρθωση σε παιδιά που εσφαλμένα έχουν την ίδια γνώμη με μένα. 

Πάντως αυτός εδώ ο τύπος δεν θέλει και πολύ να τον παρεξηγήσεις η ακόμα και να τον μισήσεις.. 

 

tumblr_lqzaz1tNoz1qzkqhi.jpg

Αμα δεν βγαλεις χολη δεν αντεχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...