Προς το περιεχόμενο

artic cooling freezer


xak0r

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα αυτήν εδώ την ψήκτρα

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.650134

 

Την τοποθέτησα όλα εντάξει, η ψήκτρα πρέπει να ακουμπάει πάνω στον επεξεργαστή? ή να έχει λίγο κενό ?

 

Επισής, θέλει θερμοαγώγιμη πάστα και η ψήκτρα ή μόνο ο επεξεργαστής ?

 

Έχω διπλοπύρηνο στα 2.2 έχω ανοιχτό τώρα μόνο το mozilla, και μου δούλευει απο 40% και πάνω, τι φταίει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψυχτρα πρεπει να ακουμπαει παρα πολυ καλα επανω στον επεξεργαστη.οχι μονο δεν πρεπει να εχει κενο αλλα απεναντιας πρεπει να μην κουνιεται καθολου.

ειχε παστα επανω η ειχε σωληναριο και εβαλες εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά το έκανες τοτε αρκεί να μην ειχε και στην ψύκτρα πάστα το λεω γιατι σε μερικές εχουν ηδη μια στρώση απο την μάνα τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είχε αν την δεις την εικόνα είναι ακρίβως η ίδια, να τον ανοίξω να βγάλω την πάστα σε cpu και επεξεργαστή και να ξαναβάλω πάλι ?



Δεν πρόσθεσα, στην ψήκτρα πάστα μόνο στον επεξεργαστή έβαλα άλλα έτσι όπως ακούμπησε πάνω πήρε και από αυτή που είχα βάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xak0r, καλο θα ειναι να ρωτας, ΠΡΙΝ κανεις κατι που μπορει να βλαψει τα συστηματα σου..!!!

 

1 ολες οι ψυκτρες πρεπει να πατανε πολυ καλα πανω στον επεξεργαστη, για να μπορεσουν ανα αποδωσουν..!!

2 θερμοαγωγιμη παστα μπαινει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, αλλα οχι σε μεγαλη ποσοτητα, ωστε να "τρεξει" εξω απο το σοκετ..! μπαινει μια ποσοτητα στο μεγεθος μιας φακη, περιπου.

 

 

οπως φαινεται στη φωτο, η ψυκτρα εχει ηδη πανω ενα φιλμ παστας! αρα δεν χρειαζεται να βαλεις αλλη..!!!!!

post-121902-0-24692800-1373709811_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μάλοον εχει μια στρώση πάστας και στην ψύκτρα καθάρισε της να ειναι λεία η επιφάνεια και καθαρή και στον επεξεργαστή το ίδιο και βαλε μετα μονο στον επεξεργαστή arctic silver 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έβαλα άλλη μόνο στον επεξεργαστή έβαλα αλλά έτσι όπως ακουμπάει στον επεξεργαστή πήρε και απο του επεξεργαστή την πάστα, κατάλαβες ?



Ok φίλε μου θα το κάνω τώρα πως θα το καταφέρω να την κάνω όπως την φότο ? να μην είναι υγρή εννοώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν είναι καινούργια η ψύχτρα (την πήρες τώρα δηλαδή) σου λέμε ότι θα είχε και στην ψύχτρα (που όπως είπε και ο θάνος είχε πάνω διαφανές αυτοκόλλητο που πρέπει να το έβγαλες) και αν έβαλες και εσύ και άλλη θα ξεχειλίσει και θα έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσότητα πάστας, πράγμα που δεν είναι καλό...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έβαλα άλλη μόνο στον επεξεργαστή έβαλα αλλά έτσι όπως ακουμπάει στον επεξεργαστή πήρε και απο του επεξεργαστή την πάστα, κατάλαβες ?

 

Ok φίλε μου θα το κάνω τώρα πως θα το καταφέρω να την κάνω όπως την φότο ? να μην είναι υγρή εννοώ

 

Καθάρισε την επιφάνεια της ψύκτρας και του επεξεργαστή με οινόπνευμα η ασετόν και βάλε arctic silver 5 στον επεξεργαστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) αν έχει σακουλάκι με πάστα τότε δεν έχει πάστα πάνω στην ψήκτρα.(εγώ δεν θυμάμαι να είχε στις δικές μου μπορεί να μην θυμάμαι όμως και καλά..)

2) αν είχε πάστα τότε δεν είχε αυτοκόλλητο.

3) Αν δεν είχε πάστα λοιπόν βγάζουμε το αυτοκόλλητο και προσθέτουμε πάστα μετά εφαρμόζουμε σύμφωνα με τις οδηγίες το σακουλάκι έχει λίγο παραπάνω πάστα απ'οσο χρειαζόμαστε δεν την βάζουμε όλη.

4) Αν ειχε πάστα δεν προσθέτουμε εκτός αν θέλουμε να την αλλάξουμε και να βάλουμε την δική μας,οπότε καθαρίζουμε σωστά με καθαρό οινόπνευμα και απλώνουμε την δική μας πάστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...