Προς το περιεχόμενο

Αγορασμένο Mountain Lion σε διαφορετικό Apple ID


Dr.Fuzzy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί...

 

Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο Mac Air στο οποίο ο παλιός κάτοχος είχε αγοράσει το ML απο Apple Store. Γίνεται να μεταφερθεί το purchase αυτό στο δικό μου Apple ID, φυσικά με την αποδοχή του πρώτου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που γινεται ειναι αν εχει κατεβασμενο το αρχειο αναβαθμισης λειτουργικου κ δεν το εχει σβησει να το κανεις bootable cd-usb.

Αρκει να μην το εσβησε μετα ην εγκατασταση του ml (αν δεν εκανε clean install)

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υπαρχει στο launchpad μαζι με ολες τις αλλες εφαρμογες δες. θα ναι ενα στρογγυλο εικονιδιο νομιζω με το κεφαλι του mountain lion. τουλαχιστον εγω οταν το ειχα κατεβασει ειχε περασει και φαινοταν στις εφαρμογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω τον δικηγόρο του διαβολου;

Γιατι δεν τον κατεβαζεις;

 

Απο την στιγμη που ηταν αγορασμενο για αυτον τον υπολογιστη και απλα δεν το εχεις, δεν τιθεται ηθικο θεμα αν το κατεβασεις απο παρανομες πηγες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω τον δικηγόρο του διαβολου;

Γιατι δεν τον κατεβαζεις;

 

Απο την στιγμη που ηταν αγορασμενο για αυτον τον υπολογιστη και απλα δεν το εχεις, δεν τιθεται ηθικο θεμα αν το κατεβασεις απο παρανομες πηγες.

Ε ναι αυτό θα κάνω όταν το χρειαστώ, κανένα ηθικό ζήτημα απο τη πλευρά μου! Απλά σκέφτομαι να στείλω ένα μειλ στην απλ, δεν μπορεί να μην έχει προβλέψει αυτή την περίπτωση, εκτός και αν "απαγορεύει" την αγορά μεταχειρισμένου μηχανήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αυτό θα κάνω όταν το χρειαστώ, κανένα ηθικό ζήτημα απο τη πλευρά μου! Απλά σκέφτομαι να στείλω ένα μειλ στην απλ, δεν μπορεί να μην έχει προβλέψει αυτή την περίπτωση, εκτός και αν "απαγορεύει" την αγορά μεταχειρισμένου μηχανήματος.

Να μη στείλεις κανένα εμαιλ στην Apple, καταρχάς αν στο έδωσε με clean install δε θα χρειαστείς γενικά τίποτα, τα mac δεν είναι windows που θέλουν φορματ από καιρό εις καιρό, μπορεί να μείνει και χρόνια όπως είναι. Απλά καθάριζε το με προγράμματα που και που (CleanmyMac 2 κλπ κλπ) και θαναι όλα οκ. Απο κει και πέρα η Apple το μόνο που θα σου έλεγε είναι πήγαινε αγόρασέ το από το App Store (που στο κάτω κάτω δεν είναι και πολύ ακριβό 15 ευρώ έχει). 

 

Το μεταχειρισμένο μακμπουκ που πήρα εγώ από φίλο μου ήρθε με clean install Mountain Lion και άδειο, και το σετάρισα όπως ήθελα εγώ. Ούτε καν ανησυχώ μήπως χρειαστεί άλλο clean install. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μη στείλεις κανένα εμαιλ στην Apple, καταρχάς αν στο έδωσε με clean install δε θα χρειαστείς γενικά τίποτα, τα mac δεν είναι windows που θέλουν φορματ από καιρό εις καιρό, μπορεί να μείνει και χρόνια όπως είναι. Απλά καθάριζε το με προγράμματα που και που (CleanmyMac 2 κλπ κλπ) και θαναι όλα οκ. Απο κει και πέρα η Apple το μόνο που θα σου έλεγε είναι πήγαινε αγόρασέ το από το App Store (που στο κάτω κάτω δεν είναι και πολύ ακριβό 15 ευρώ έχει). 

 

Το μεταχειρισμένο μακμπουκ που πήρα εγώ από φίλο μου ήρθε με clean install Mountain Lion και άδειο, και το σετάρισα όπως ήθελα εγώ. Ούτε καν ανησυχώ μήπως χρειαστεί άλλο clean install.

 

Αν ειναι να δώσει λεφτά καλυτερα να περιμενει το maverick που ειναι και το καινουριο και που ετσι κι αλλιώς θα τα έδινε για να τα αποκτήσει!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...