Προς το περιεχόμενο

σκηνη 4 ατομων


sijoune

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.

Ψάχνω να αγορασω σκηνή 4 ατόμων.

Απλα θέλω κάτι οικονομικό.

Εψαξα στο Σκρουτζ και βρήκα αρκετές μέχρι τα 40€.

Όμως δεν ξέρω ποια είναι πιο καλη.

Μπορεί κανεις να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τη θελεις για καλοκαιρι παρε μια φθηνη, απλα προτίμησε μια που να ειναι για 5 ή 6 ατομα ώστε να εχετε λίγο χώρο και για τα πράγματα. Δες ισως για μια με 2 πορτάκια ώστε να εχετε ευκολία στο μπες-βγες και στον αερισμο της σκηνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια.

Ψάχνω να αγορασω σκηνή 4 ατόμων.

Απλα θέλω κάτι οικονομικό.

Εψαξα στο Σκρουτζ και βρήκα αρκετές μέχρι τα 40€.

Όμως δεν ξέρω ποια είναι πιο καλη.

Μπορεί κανεις να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ.

 

Οι για 4 άτομα ουσιαστικά είναι για 2 άτομα αν θες να είσαι και λίγο άνετος. 4 θα είναι ο ένας πάνω στον άλλο.

 

Πάρε 2 σκηνές των 4 ατόμων, και ένα φουσκωτό διπλό στρώμα για κάθε μια.

 

Οι σκηνές αυτές πάνε στα 25 ευρώ και το στρώμα στα 15. Πρόσεξε οι σκηνές να ανοίγουν μπρος - πίσω και να έχουν σίτα και στις 2 πλευρες. Αυτό είναι βασικό για να κάνει ρευμα αέρα και να έχει δροσιά. Εγώ τέτοιες είχα πάρει νομίζω απο praktiker. Στρώμα απο Σκλαβενίτη. Να πάρεις ακριβότερη για μια φορά το χρόνο, δεν αξίζει.

 

Είχα πάρει και για 8 άτομα (με 2 χώρους δηλαδή), αλλά είναι φοβερά βαριά και δεν βολεύει στη μεταφορά και αποθήκευση.

 

Με τέτοιες σκηνές την έβγαζα χρόνια και δεν παθαίνουν κ τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως...

 

Οι μεγαλες εχουν πολυ μανουρα στο φτιαξιμο..

 

Αυτο το σπαστικο να την παιρνεις διπλωμενη ομορφα ωραια.. Την ανοιγεις κανεις την δουλεια σου και μετα δεν χωραει στην θηκη... Τι σπαστικο πραγμα..

 

Εγω ειχα παει με την γυναικα καμπιγκ ειχαμε δυο στρωμματα.. Εκει που κοιμαμαι, νιωθω να με κουναει ξυπναω και την βλεπω δυο επιπεδα κατω.. Ειχε τρυπησει και ξεφουσκωσε.. Πολυ γελιο...

 

Και οπως παντα εκανα τον τζεντλεμαν(μαλακα) και την εκανα χωρο να κοιμηθει στο μονο... Παλι καλα που δεν με ειπε να κοιμηθω κατω.. Χαχαχαχα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Μπορείται να δείτε τις σκηνές εδώ και να μου προτείνετε καμία?

 

http://www.skroutz.gr/c/1304/camping_tents/f/394251_395596/4-%CE%91%CF%84%CF%8C%CE%BC%CF%89%CE%BD-%CE%91%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B2%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B7.html?price_min=&price_max=42

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε την πιο φθηνή απο αυτές των 5 ατόμων και άνω. Μην κοιτας για αδιαβροχες γιατι στην ουσία για να μην πάρει νερο μια σκηνη πρέπει να έχει πολυ μεγαλο δείκτη αδιαβροχοποιησης, επειδή ομως μιλάμε για καμπινγκ που θα γινει καλοκαιρι, αρα δεν θα εχει δυνατη βροχή και η σκηνη θα ειναι κατω απο καποιο δεντρο αρα δεν θα βρεχεται και πολύ οποια και να παρεις δεν προκειται να παρει μεσα νερό. Αυτη π.χ. πιστευω να σας βολέψει, αν και θα ήθελα μεγαλύτερο 2ο πανί από πανω http://www.skroutz.gr/s/3373654/Panda-Superdome.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως...

 

Οι μεγαλες εχουν πολυ μανουρα στο φτιαξιμο..

 

Αυτο το σπαστικο να την παιρνεις διπλωμενη ομορφα ωραια.. Την ανοιγεις κανεις την δουλεια σου και μετα δεν χωραει στην θηκη... Τι σπαστικο πραγμα..

 

Εγω ειχα παει με την γυναικα καμπιγκ ειχαμε δυο στρωμματα.. Εκει που κοιμαμαι, νιωθω να με κουναει ξυπναω και την βλεπω δυο επιπεδα κατω.. Ειχε τρυπησει και ξεφουσκωσε.. Πολυ γελιο...

 

Και οπως παντα εκανα τον τζεντλεμαν(μαλακα) και την εκανα χωρο να κοιμηθει στο μονο... Παλι καλα που δεν με ειπε να κοιμηθω κατω.. Χαχαχαχα..

Εγω πάντως την μαζεύω καλύτερα (καθε layer ξεχωριστά και οι μπανέλες σε άλλο σημείο) απο οτι αυτοί αρχικά και χώνω σε backpack σκηνή 7 κιλών (6 ατόμων με ύψος 1,80), με άπλετο χώρο για άλλα 15 κιλά πράγματα. Δυο-τρείς φορές το κάνεις και μετα είναι δουλειά 5 λεπτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...