Προς το περιεχόμενο

Tαινία Superman/Batman από Zack Snyder


Stavrakas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Ας το βάλω εδω.

Μ'αρεσει που ο Νολαν ειχε πει οτι ειχε επιλεξει ενα soundtrack λιγο χαοτικο για να μην ειναι το κλασσικο theme του καλου υπερηρωα, και να ταιριαζει περισσοτερο στον Μπατμαν και να μην το αναγωνριζει ο κοσμος ευκολα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι ο Batman του Nolan εχει καποιο distinctive theme οπως πχ ο Superman η ο Indy.

ακουω ολα τα soundtracks της τριλογιας εδω και χρονια, και ακομη δεν εχω ιδεα αν υπαρχει καν τετοιο θεμα.

απο την αλλη, η ολη μουσικη, ναι αυτη εχει ενα ξεχωριστο στυλ απο το οποιο καταλαβαινεις ειναι απο τις ταινιες αυτες, οταν την ακους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο J.J. Abrams (Starwars) με Zack Snyder (Batman) εχουν ξεκινησει ενα παιχνιδακι με easter eggs. Το αρχικο theme ειναι απο Starwars και μετά απο λιγο παιζει το theme του batman δειχνοντας και το batmobile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι ο Batman του Nolan εχει καποιο distinctive theme οπως πχ ο Superman η ο Indy.

ακουω ολα τα soundtracks της τριλογιας εδω και χρονια, και ακομη δεν εχω ιδεα αν υπαρχει καν τετοιο θεμα.

απο την αλλη, η ολη μουσικη, ναι αυτη εχει ενα ξεχωριστο στυλ απο το οποιο καταλαβαινεις ειναι απο τις ταινιες αυτες, οταν την ακους.

Αυτος ηταν ο σκοπος. Ομως ειλικρινα η μουσικη στο τελος του βιντεο δεν σου φερνει αυτοματα στο νου Μπατμαν?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το κομμάτι που παίζεται στο βίντεο επαναλαμβάνεται συχνά βέβαια σα μοτίβο (στα TDK και TDKR νομίζω), οπότε αποτελεί και ένα αναγνωρίσιμο theme για τον Μπάτμαν του Νόλαν. Δεν είναι ας πούμε και σα το Blade Runner όπου δεν υπάρχει κάποιο επαναλαμβανόμενο theme (αν θυμάμαι καλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...