Προς το περιεχόμενο

Tαινία Superman/Batman από Zack Snyder


Stavrakas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ε κλασικα. εδω ο θρυλικος παραγωγος/κομμωτης Jon Peters ηθελε στο προηγουμενο reboot του Superman, να μην πεταει και να κυκλοφορει με αμαξι. ( i am shitting you not)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ε κλασικα. εδω ο θρυλικος παραγωγος/κομμωτης Jon Peters ηθελε στο προηγουμενο reboot του Superman, να μην πεταει και να κυκλοφορει με αμαξι. ( i am shitting you not)

 

Χάσαμε δηλαδή κόντρα Supercar με Batmobile; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kevin Smith's famous speech?

 

ναι αλλα υπαρχει και σε βιβλιο για τις ταινιες του Superman.

κατι τετοιες γελοιοτητες παραλιγο να υπηρχαν και στο S:TM, πχ θελανε τον Kojak να χαιρεταει τον Supes ενω πεταει και να του λεει: "who is lovin ya, baby?".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το extended και δε μ' άρεσε καθόλου. Ήμουν σίγουρος πως θα θεωρούσα υπερβολικά τα κακά reviews, το οποίο εν τέλη δεν ισχύει.

 

Δεν ξέρω από που ν' αρχίσω. Comics δεν έχω διαβάσει για να ξέρω αν όσα είδα στέκουν ή όχι, αλλά μου φάνηκε πως είδα ένα χαοτικό mashup σκηνών από action και super hero movies. Ο Lex άθλιος. Ο Batman που σε κάποια φάση σκότωνε όποιον έβρισκε και πέταξε και ένα "oh shit" έτσι επειδή το ζούσε στα στενά... Η μάχη με τον Doomsday μου 'σπασε τα νεύρα, περίμενα πώς και πώς να τελειώσει (προσοχή σε επιληπτικούς, πήγα να πάθω και ο ίδιος επιληψία). Ο Alfred ήταν λίγο ό,τι να 'ναι ή υπάρχει παρόμοιος σε κάποιο comic;

 

Πάντως ο Affleck συμπαθητικός, πιο πολύ απο Bale μ' άρεσε. Να έχουμε να λέμε και ένα καλό. Άντε και η WW!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εναν αχρηστο σκηνοθετη σαν τον Snyder, το αποτελεσμα ηταν αναμενομενα τραγικο.

δεν μπορω να καταλαβω πως εχουμε φτασει στο σημειο ολα τα iconic properties να περνανε στα χερια ανθρωπων που ειναι ασχετοι η ηλιθιοι: Feig, Bay, Abrams, Snyder, Singer και δεν συμμαζευεται. 

η Marvel σταθηκε παρα πολυ τυχερη με τον Feige και τον Favreau. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαν στα χέρια τους την κότα με τα χρυσά αυγά αλλά δυστυχώς τη σκότωσαν! Τι να πούμε..κρίμα γιατί ήταν μία μοναδική ευκαιρία να δημιουργήσουν ένα έπος. Δεν είναι και λίγο πράγμα να συναντιούνται στην ίδια οθόνη Batman και Superman!

Πέρα όμως από τη σκηνοθεσία το μεγαλύτερο αγκάθι εδώ ήταν το μοντάζ. Έβλεπες μόνο έναν αχταρμά σκηνών ο οποίος σου μετέδιδε το άγχος του σκηνοθέτη να τα χωρέσει ΟΛΑ μέσα σε 3 ώρες (αναφέρομαι στην extended version). Ένας αχρείαστος, ατέλειωτος πρόλογος διάρκειας 1.30 ώρας (είδα το ρολόι!), ένας ανυπόφορος Lex Luthor και μία 5λεπτη μάχη BvS την οποία κιόλας την είχαμε δεί όλη από τα τρέιλερ...

Τώρα την extended την απόλαυσα περισσότερο από την κανονική όχι επειδή είχε τρομερές επιπλέον σκηνές αλλά επειδή σε έβαζε στο κλίμα της ταινίας και σου εξηγούσε περισσότερο κάποια γεγονότα που την πρώτη φορά ίσως να μην ειχες καταλάβει (εδώ κολλάει και το ανεκδιήγητο μοντάζ!). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω πως εχουμε φτασει στο σημειο ολα τα iconic properties να περνανε στα χερια ανθρωπων που ειναι ασχετοι η ηλιθιοι: Feig, Bay, Abrams, Snyder, Singer και δεν συμμαζευεται. 

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση του καθενός από αυτούς στο wikipedia θα καταλάβεις εύκολα, δε χρειάζεται τις ικανότητες του Sherlock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...