Προς το περιεχόμενο

Χρέωνε τις βλάβες στους... ανταγωνιστές του


dimopou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αυτά που είχα να πω τα είπα. Υπάρχουν άλλωστε πολύ ποιο "ειδικοί" περί του θέματος εδώ μέσα που μπορεί να έχουν και να δώσουν τα όποια στοιχεία, από έμενα!

Αλλιώς ας τα αφήσουν έτσι τα πράγματα αφοί ο ΟΤΕ κάνει άψογα την δουλειά του.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Στο 80% των βλαβών ο χρόνος αποκατάστασης στους πελάτες του ΟΤΕ είναι 100 ώρες και στους εναλλακτικούς 150 ώρες (50 ώρες από αυτές να αναλογούν στον ΟΤΕ και 100 ώρες να αναλογούν στους ίδιους τους εναλλακτικούς παρόχους).

 

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/EETT/library_videos/Proceedings/PDFs/2012.pdf

Ας πουμε οτι εμενα με παιρνει πελατης..θα στειλουμε τεχνικο...μπορει απο εμας ο ελεγχος στο χωρο του και στο ΑΚ να παρει 2,3 μερες κ.λ.π..η βλαβη στον οτε θα δωθει μετα απο τους δικους μας ελεγχους και εκει μετρανε οι 2,3 μερες που δινει ο οτε για επιλυση..Βεβαια μπορει να εχει ο πελατης κανα τρελο βραχυκηκλωμα οπου εκει θα δωθει αμεσως σε οτε.Παντος συμβαινει συχνα ο οτε να μην μας ενημερωνει στις 2,3 μερες που αναφερουν οι διαδικασιες...μετα τις 2,3 μερες τι γινεται δεν ειμαι σιγουρος...Εχω την εντυπωση πως γινεται ενα ειδος καταγγελιας προς οτε λογω οτι αθετησε τις 2,3 μερες....

 

η μαλακια βασικα ειναι οτι αν ο πελατης εχει κανα τρελο βραχυκηκλωμα θα πρεπει να γινουν ελεγχοι.Αυτο σημανει ταλαιπωρια με τον πελατη προκειμενου να γινουν οι ελεγχοι..Βλαβες καλως ή κακως υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν...δε ζουμε σε ιδανικο κοσμο :P...Απο την σιγμη λοιπον που υπαρχουν πολλες βλαβες και ΛΙΓΟΙ τεχνικοι οι κακομοιροι γινονται χιλια κομματια για να προλαβουν ολους τους πελατες..Οποτε αν ειναι καμια σοβαρη βλαβη μπορει να παρει και βδομαδα...Βεβαια εχω δει και βλαβες που λογω οτε μπορει να κανουν και μηνα....

ενταξει αυτες οι βλαβες του μηνα ειναι λιγες αλλα υπαρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέλεις να πεις? ίσα ίσα εγώ ιδικά την wind την γουστάρω πάντα με εξυπηρετούν πολύ καλά !!

Ρε συ κι εμένα αλλά έχω διαβάσει εδώ μέσα πολλές φορές να λένε άνθρωποι ότι κάλεσαν άνθρωποι για βλάβη στη σύνδεσή τους και εξυπηρετήθηκαν μετά από πολλές μέρες αναμονής.

Ο aaret αποπάνω έδωσε μια πολύ σαφή εξήγηση για το τι ακριβώς συμβαίνει, αν και αυτό ακριβώς μου το έχει πει και τεχνικός του ΟΤΕ (ανεπίσημα βέβαια, σε φιλική κουβέντα έξω) πριν από κάποια χρόνια και δεν τον είχα πιστέψει γιατί νόμιζα ότι λέει αρλούμπες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

9 snr στην πραξη.με 9 snr ξεχνας τα 23και που ειδες για τα 400 μετρα.επισης για τον οτε δεν θεωρειται βλαβη οτι παιζεις στα 15+.

Δημοσίευση 23 July 2013 - 04:32 PM

poulinos, on 23 Jul 2013 - 4:29 PM, said:

9 snr στην πραξη.με 9 snr ξεχνας τα 23και που ειδες για τα 400 μετρα.επισης για τον οτε δεν θεωρειται βλαβη οτι παιζεις στα 15+.

θα απαντήσω σε μερικές ήμερες (δεν είπα για 23 άλλα στα 18-19 είμαι καλυμμένος)

 

 

 

Για να μην ακουω εξυπναδες.... στο ειχα πει 

http://www.speedtest.net/my-result/3066811759?ref=nf

 

Untitled 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να πω και γω την εμπειρια μου? Με vdsl κλειδωνω στα 30 / 2.5. Εχω περιθωριο να συνδεθω μεχρι και στα 115 (αν με αφησει ο ΟΤΕ :P). Απο εκει και περα, για βλαβες αστο καλυτερο. Ηρθανε πριν 2 βδομαδες να μου κανουνε την αλλαγη adsl --> vdsl, ο τεχνικος τα κανε σκατα και εμεινα 4 μερες χωρις Ιnternet, γιατι πολυ απλα ο τυπος πριν φυγει δεν το εφτιαξε, το αφησε χαλασμενο :D. Μετα απο 4 μερες και περιπου 30 κλησεις στο κεντρο του ΟΤΕ μου το φτιαξανε..και ολα αυτα με παγιο 40 φευγα. Γαμαει ο ΟΤΕ λεμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω την εμπειρια μου? Με vdsl κλειδωνω στα 30 / 2.5. Εχω περιθωριο να συνδεθω μεχρι και στα 115 (αν με αφησει ο ΟΤΕ :P). Απο εκει και περα, για βλαβες αστο καλυτερο. Ηρθανε πριν 2 βδομαδες να μου κανουνε την αλλαγη adsl --> vdsl, ο τεχνικος τα κανε σκατα και εμεινα 4 μερες χωρις Ιnternet, γιατι πολυ απλα ο τυπος πριν φυγει δεν το εφτιαξε, το αφησε χαλασμενο :D. Μετα απο 4 μερες και περιπου 30 κλησεις στο κεντρο του ΟΤΕ μου το φτιαξανε..και ολα αυτα με παγιο 40 φευγα. Γαμαει ο ΟΤΕ λεμε 

 

Δεν αντιλεγω οτι στα εκανε χαλια. Το θεμα μας ειναι οτι ποια ειναι η αλλη λυση; Οι φανταστικες (στο μυαλο μονο) των πωλητων της Hol και καθε εταιριας οτι "εμεις εχουμε τις καλυτερες οπτικες ινες που περνανε κατω απο το σπιτι σας"; Εαν δεν εβαζε ο ΟΤΕ το 2013 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ οπτικες και VDSL για να εχεις 30/2,5 η 50/5 ξερεις ποσα χρονια, ποσους αιωνες θα περιμενες το δωρεαν Wifi του Αντωνη; Με σηματα καπνου θα ειμασταν ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω την εμπειρια μου? Με vdsl κλειδωνω στα 30 / 2.5. Εχω περιθωριο να συνδεθω μεχρι και στα 115 (αν με αφησει ο ΟΤΕ :P). Απο εκει και περα, για βλαβες αστο καλυτερο. Ηρθανε πριν 2 βδομαδες να μου κανουνε την αλλαγη adsl --> vdsl, ο τεχνικος τα κανε σκατα και εμεινα 4 μερες χωρις Ιnternet, γιατι πολυ απλα ο τυπος πριν φυγει δεν το εφτιαξε, το αφησε χαλασμενο :D. Μετα απο 4 μερες και περιπου 30 κλησεις στο κεντρο του ΟΤΕ μου το φτιαξανε..και ολα αυτα με παγιο 40 φευγα. Γαμαει ο ΟΤΕ λεμε 

Καλά έκανες και έφυγες γτ οτε και πανάκριβος είναι και όταν θες κάτι όπως εσύ κάνει κανα μήνα να σε εξυπηρετήσει γιατι οι τεχνικοί του οτε έρχονατι αφού τους πάρεις 10 κλήσεις όπως είπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για να παίζει σε πακέτο 30/2.5 σημαίνει ότι είναι ακόμα στον ΟΤΕ, οι εναλλακτικοί δίνουν μόνο 50αρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να παίζει σε πακέτο 30/2.5 σημαίνει ότι είναι ακόμα στον ΟΤΕ, οι εναλλακτικοί δίνουν μόνο 50αρι...

Γιατι ειπα εγω οτι δεν ειμαι ΟΤΕ?

 

ps1. A, ακυρο σορρυ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...