Προς το περιεχόμενο

Godzilla 2014


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 434
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

gpgalanis, emf ή emp?

 

Απόρησα και εγώ λίγο στην αρχή είναι η αλήθεια, αλλά έχει λογική το να ήταν em field αντί για em pulse. Στην διάρκεια της ταινίας φαινόταν σαν να είναι μονίμως "on" εντός μιας συγκεκριμένης απόστασης από τα MUTO, εν αντιθέσει πχ με τον Leatherback στο PR όπου ήταν προφανές το πότε έσκαγε το pulse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "Godzilla" του 98... με οποιονδηποτε αλλο τιτλο θα κρινοταν και διαφορετικα. καλη ταινια αλλα οχι Godzilla. Το hype που προκαλεσε ο τιτλος-βαρυ φορτιο ηταν που την εχουν ριξει τοσο χαμηλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gpgalanis, emf ή emp?

Ότι και να ήταν το βρίσκω απλά γελοίο να έχει αυτή τη δυνατότητα ως μηχανισμο άμυνας ένα προϊστορικο τέρας.

 

Μερικές δεκαετίες τώρα.

Αυτό δεν το κάνει λιγότερο μουφα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθομαι να χαρώ και γω την μπλογκμπαστεριά μου με τις μπύρες μου και τα πατατάκια μου και τα συναφή και μέχρι και 20' λεπτά πριν τελειώσει η ταινία έχω δει :

 

1)το δεξί πλευρό του Godzilla,

2)το αριστερό του νύχι,

3)την ουρά του (ΟΚ, αυτή έπαιξε αρκετά καλά..)

4)και 2-3 full frontal scenes / views οι οποίες περνουσαν ανάμεσα στο 23ο και 24ο frame του δευτερολέπτου.

 

Επίσης η ταινία μου φάνηκε υπερβολικά σκοτεινή ( ναι , ξέρω με τόσο EMP που έπεσε ούτε οι φακοί δεν δούλευαν αλλά ρε φίλε έκλεισα μέχρι και τα φωτάκι του θερμοσίφωνα στον πίνακα ξέρω γω για να μπορώ να δω καλά..)

 

Anyways , ήθελα αρκετά παραπάνω πράγματα, δεν τα πήρα, θα περιμένω την επόμενη για να αποφασίσω αν είναι πεταμένο το franchise ή ήταν απλά χλιαρή η αρχή..

 

5/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν καταλαβαινω... ειναι το "θελουμε να δειξουμε τι συμβαινει και πως νιωθει ο κοσμος" κτλ... τοτε γιατι ρε γ@μιολι@ ονομαζεται την ταινια Godzilla και τελικα η συμμετοχη του ειναι 10-15 λεπτα σε 2 ωρες? Η μονη ταινια με ονομα τερατος που δεν ειχε πολυ συμμετοχη το τερας και ηταν δικαιολογημενη κατ'εμε ηταν το cloverfield και αυτο γιατι υποτιθεται ηταν απο ντοκουμεντο με handheld cam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα μαμουνια που πετάνε EMF o Godzilla πετάει φλόγες από το στόμα!

Ότι και να ήταν το βρίσκω απλά γελοίο να έχει αυτή τη δυνατότητα ως μηχανισμο άμυνας ένα προϊστορικο τέρας.

 

Αυτό δεν το κάνει λιγότερο μουφα!

3029784-godzilla-facepalm-godzilla-30354

 

Godzilla's signature weapon is its "atomic breath," a nuclear blast that it generates inside of its body and unleashes from its jaws in the form of a blue or red radioactive heat ray

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Godzilla

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμείς μόλις την είδαμε.

 

Αυτά που μετρίασαν πάρα πολύ την όλη εμπειρία ήταν:

 

- Νομίζαμε ότι ο Bryan Cranston ήταν πρωταγωνιστής (βάση του τρέιλερ). Λάθος νομίζαμε.

 

- Πάρα πάρα πολύ λίγος χρόνος για τον Godzilla. Πραγματικά βαρεθήκαμε περιμένοντας να τον δούμε.

 

- Δεν μας άρεσε καθόλου που έκαναν τη ταινία σκοτεινή σχεδόν πάντα όποτε είχαμε τέρατα στην οθόνη. Τα ίδια είχαμε και στο Pacific Rim και είναι ο χειρότερος τρόπος να καλύψεις την "πλαστικούρα" των CGI. Δηλαδή για να μή χαθεί η αληθοφάνεια του Godzilla καλύτερα να μήν τον βλέπουμε καθόλου, λόγω κολύμβησης κάτω από το νερό, καπνού, κακοκαιρίας, νύχτας, ολικής έκλειψης ηλίου κλπ.

 

Αν και η ταινία προσπάθησε να είναι πολύ πιστή στο original υλικό, την βρήκα βαρετή και τελικά αδιάφορη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...