Προς το περιεχόμενο

Επανεκκίνηση αντί τερματισμού σε windows xp


wassilis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά!

 

Έχω ένα θέμα με τον τερματισμό του υπολογιστή, με λειτουργικό windows xp. Πατάω τερματισμό λειτουργίας, τερματίζει και μετα αμέσως ξανα ανοίγει αυτομάτως (δηλαδή σαν να κάνει επανεκκίνηση). Έχω δοκιμάσει κάποια πράγματα, αλλά τίποτα. Έχει κανείς ιδέα, τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

το πιο πιθανό είναι ότι σου πετάει μπλε οθόνη στον τερματισμό και κάνει αυτόματη επανεκκίνηση. Άλλαξε τις ρυθμίσεις (properties του my computer, advanced, startup and recovery και ξετσέκαρε το automatic restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου, δεν μου πετάει μπλε οθόνη. Το είχα δοκιμάσει ήδη για automatic restart , αλλά δεν άλλαξε κάτι. 

 

Το επόμενο που θα δοκίμαζα θα ήταν η ανανέωση των drivers του chipset της μητρικής. Ίσως κάτι δεν πάει καλά με το power management. Στο device manager, όλες οι συσκευές είναι οκ? Μήπως υπάρχει κάποια με θαυμαστικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο που θα δοκίμαζα θα ήταν η ανανέωση των drivers του chipset της μητρικής. Ίσως κάτι δεν πάει καλά με το power management. Στο device manager, όλες οι συσκευές είναι οκ? Μήπως υπάρχει κάποια με θαυμαστικό?

 

Νομίζω πως είναι οκ( δεν βλέπω κάποιο θαυμαστικό). Όσον αφορά την ανανέωση των drivers, την κάνω από τον device manager ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως είναι οκ( δεν βλέπω κάποιο θαυμαστικό). Όσον αφορά την ανανέωση των drivers, την κάνω από τον device manager ;

 

Βρες από το site του κατασκευαστή, το setup του driver της μητρικής. Συνήθως έχουν σε ένα πακέτο εγκατάστασης ότι χρειάζεται. Ποιά μητρική έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για drivers...Έχω την PlatiniX 2D - QDI

 

Επίσης να πω και κάτι άλλο κουφό που μου έκανε τώρα. Το έκλεισα και έκλεισε κανονικά(ενω εδώ και 4 μερες μου έκανε επανεκκινηση). και μετά δεν ανοιγε....ότι να 'ναι. Έκλεισα το τροφοδοτικό το ξανα άνοιξα και μετα ανοιξε το pc. Δεν ξερω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για drivers...Έχω την PlatiniX 2D - QDI

 

Επίσης να πω και κάτι άλλο κουφό που μου έκανε τώρα. Το έκλεισα και έκλεισε κανονικά(ενω εδώ και 4 μερες μου έκανε επανεκκινηση). και μετά δεν ανοιγε....ότι να 'ναι. Έκλεισα το τροφοδοτικό το ξανα άνοιξα και μετα ανοιξε το pc. Δεν ξερω....

:X  :confused:  :X  :confused:  :o  :o

 

 

H QDI έχει κλείσει απ' όσο ξέρω εδώ και χρόνια... Τέτοια μητρική έχω να πιάσω στα χέρια μου πάρα πολύ καιρό... μάλλον θα χρειαστείς πολύ ψάξιμο για να βρεις driver.

 

Αν μπορείς δοκίμασε κάποιο άλλο τροφοδοτικό μήπως και η βλάβη είναι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:X  :confused:  :X  :confused:  :o  :o

 

 

H QDI έχει κλείσει απ' όσο ξέρω εδώ και χρόνια... Τέτοια μητρική έχω να πιάσω στα χέρια μου πάρα πολύ καιρό... μάλλον θα χρειαστείς πολύ ψάξιμο για να βρεις driver.

 

Αν μπορείς δοκίμασε κάποιο άλλο τροφοδοτικό μήπως και η βλάβη είναι εκεί.

 

Κατάλαβα...δύσκολα τα πράματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...