Προς το περιεχόμενο

Πιο λεπτή και ελαφριά η δεύτερη γενιά του Nexus 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι και αλλιώς στην Ελλάδα δεν έχουμε Netflix και Spotify, 32 giga είναι εντάξει για να αντιγράψεις μερικές ταινίες-σειρές να δεις στις διακοπές. Μια χαρά δείχνει στα χαρτιά, λίγο πιο γρήγορο επεξεργαστή ίσως θα ήθελε αλλά θα φανεί στην πράξη για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο. Αντε να πιεστεί λίγο και η Apple να βάλει κανα σοβαρό επεξεργαστή στο νέο μίνι και όχι του ipad 3.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Μια χαρά δείχνει στα χαρτιά, λίγο πιο γρήγορο επεξεργαστή ίσως θα ήθελε αλλά θα φανεί στην πράξη για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο.

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Τo oc του επεξεργαστή μια φλασιά δουλειά είναι :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερη διαφημιση πραγματικα. Υπεροχο σεναριο και απιστευτο κοινωνικο μηνυμα. Ισως αυτη να ειναι και η εικονα απο το μελλον που φανταζονται ολοι οι κατασκευαστες. Το oppc (ενας υπολογιστης ανα παιδι- μαθητη) να γινει ενα ταμπλετ ανα μαθητη. Η Google εχει πιασει τον παλμο της αγορας και δινει αυτο που εχει πραγματικα αναγκη ο κοσμος. Υπολογιστικη ισχυ και τρομερες καινοτομιες χωρις περιττα περιτυλιγματα και ανουσιο μαρκετινγκ. Ημουν μεχρι προσφατα κατοχος nexus 7 16 WiFi και πραγματικα με συντροφευε παντου. Το εδωσα γιατι απεκτησα με επιδοτηση το Asus fonepad 3g και τωρα πια εχω πεταξει και το smartphone μου. Σιγουρα καποια στιγμη θα πεσει στα χερια μου και το νεο nexus. Οποιος ψαχνει φορητοτητα στις 7 ιντσες αυτες οι συσκευες αποτελουν μονοδρομο. Δεν πιστευω πως ειναι σε θεση η apple να μου προσφερει συγκινησεις με καμια συσκευη της που θα την κοστολογει 50℅ ακριβοτερα. Το iOS δεν με συγκινησε ποτε και μιλαω εκ πειρας μιας και εχω αλλαξει 2 iPad 1 και 1 iPad 2 και iPhone 3 +4 . Τωρα πια οι τελευταιες εκδοσεις του android ειναι απιστευτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ομως και οι εφαρμογες του… που απλα ειναι "παιδικες" !

Βρες πχ μια εφαρμογη για το Android σαν αυτην και πες μου (εχω και ipad kai android tablet) .

http://www.algoriddim.com/djay-ipad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αν βλέπει δίσκους κτλ είναι κομπλέ.

Μπορεί να σηκώσει 2.5άρη δίσκο δίνοντας ρεύμα από το usb? δύσκολο το κόβω...

 

τώρα να κουβαλάς τον 3.5 άρη με τροφοδοτικό κ να ψάχνεις πρίζα λίγο δύσκολο...

 

 

Όσο γοα το cloud, ναι, οκ να καταλάβω ότι μπορεί σε... "πολιτισμένες" χώρες να μην αποτελεί πρόβλημα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν θα μπορούσαν να βάζουν και την θύρα micro sd να κάνουμε και εμείς την δουλειά μας...

 

Σε χώρες όπως η Αμερικη, αν κάποιος έχει να επιλέξει ανάμεσα σε cloud 100GB με 50 δολλάρια π.χ. και κάρτα micro sd 32gb me 25 δολλάρια, ίσως να διαλέξει το πρώτο. Δεν νομίζω να βγει χαμένη η google.

 

Τεσπα. Ελπίζω η samsung να συνεχίσει να βάζει στα κινητά και τις ταμπλέτες της θύρα micro sd για να είμαστε ωραίοι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό το πάθος που υπάρχει για το cloud θα σου έλεγα να το ξεχάσεις γενικώς το microSD. 

 

το cloud δεν εχει θεση στα κινητα τηλεφωνα. το cloud ειναι για να κανεις backup τα αρχεια σου, κανενας δεν θελει αποθηκευτικο χώρο στο κινητο του για να κανει backup. (αντε να πιασουν 300kb οι επαφες και οι σημειωσεις σου, αντε κ 1gb το backup του titanium backup)

 

ο αποθηκευτικος χωρος στα κινητα χρησιμευει στο να εχεις μαζι σου μουσικη, ταινιες, και βεβαια προγραμματα/παιχνιδια. οταν ερθει η μερα που ο media player θα παιζει τις ταινιες σου κ τα τραγουδια σου απο το cloud χωρις να χρεωνεσαι για συνδεση 3g/4g κτλ, και τα παιχνιδια ολα θα παιζουν απευθειας απο το google play χωρις κατεβασμα (και παλι χωρις να χρεωνεσαι για την συνδεση), τότε μονο δεν θα χρειαζεται η υποδοχη για καρτα μνημης.

 

 

παρεπιπτοντως κανενα nexus δεν ειχε ποτέ υποδοχη και δεν βλεπω να αλλαζει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην microsoft είπαν "χέστηκα" για αυτούς που δεν είναι συνδεδεμένοι στο internet 24/7...που κατέληξαν?

 

Mην συγκρινεις ανομοια πραγματα. Η καθε συσκευη και το καθε feature που εχει (ή δεν εχει) ειναι αποτελεσμα μακροχρονιου στρατηγικου σχεδιασμου και εξυπηρετει καποιες αναγκες. Στην προκειμενη, τις αναγκες της google αναφορικα με την αναπτυξη των cloud services, saas κλπ κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οχι ομως και οι εφαρμογες του… που απλα ειναι "παιδικες" !

Βρες πχ μια εφαρμογη για το Android σαν αυτην και πες μου (εχω και ipad kai android tablet) .

http://www.algoriddim.com/djay-ipad

Τα μονα tablet που εχουν σοβαρές και ολοκληρομενες εφαρμογές ειναι τα windows 8 tablet!

Οποταν μη κολακευεσε αδικα για το gadget σου και να νομίζεις οτι εχεις ένα επαγγελματικο εργαλειο!:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το Nexus άψογο αλλά είναι λίγο uncool να γκουγκλάρεις πώς να ζητήσεις ραντεβουδάκι από κοπέλα.

Καλύτερα να μη ζητήσεις καθόλου!

Δεν ειναι καιρός για φλερτ και περιττά έξοδα!:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...