Προς το περιεχόμενο

500 euro pc/tower


SpooF

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα λεφτα απο τον σκληρο δισκο που σου εχουμε βαλει ριξτα σε καλυτερο κουτι πχ http://www.e-shop.gr/product?id=PER.806925
 και ειτε καρτα γραφικων (πχ http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=ad6375c4-6f4b-4c2a-a0af-f55a0fb8f821) ειτε ψυκτρα για τον επεξεργαστη http://www.eworld.com.gr/products/details/2162 γιατι απο την περιγραφη σου δεν φαινεσαι ιδιαιτερα απαιτητικος gamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποσό που διαθέτουμε :500-500 euro

 

Χρήση υπολογιστή :Gaming ( lol , Dota2, command and conquer,WoW, Football manager.)  Downloading, Ταινιες.

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:ΚΑΝΕΝΑ!

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη?Οχι εχω 2 LG 20ρες 2 χρονον

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι:Οχι εχουμε εχουμε!

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Καλαματα

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?  Δεν με ενοχλεί αυτό και διαφορετικά αρκεί να βγει η σύνθεση

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? θα το στήσω μονος μου

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .Έχω αυθεντικά windows 7 x64 ultimate

 

83hr.png

 

Με δωρεάν μεταφορικά !

 

Αργότερα βάλε και έναν SSD δίσκο και έχεις ένα πάρα πολύ καλό PC !

 

Αν μπορείς να αγοράσεις από διαφορετικά καταστήματα, κοίταξε το παρακάτω με πολύ πιο δυνατή κάρτα γραφικών !!

 

m3h8.png

 

++

 

hmov.png

 

++

 

hb7b.png

 

Και έχεις με αυτό τον τρόπο δυνατή κάρτα γραφικών !!

 

Το μόνο που μένει για να ολοκληρωθεί το σύστημα είναι ένας SSD δίσκος που τον προσθέτεις αργότερα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας και για την συμμετοχη σας από αύριο θα ξεκινήσω να ψάχνω τις σύνθεσης σας και να φτιάξω την δικη μου. Όσο φορα τους δίσκους έχω 2 ssd 60 gb sata 3 ocz. και 1.5tb western digital οποτε πιστεύω είμαι καλυμμένος απόδίσκους.

Τώρα όσο αφορά την κάρτα γραφικών και όλα τα υπόλοιπα φυσικά όσο πιο δυνατά τόσο το καλύτερο..

 

 

Για να είμαι ειλικρινής η σύνθεση του adtakhs με κίνησε το ενδιαφέρον πιο πολύ. καμια ιδέα πάνω σε αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε 2 συνθεσεις εχεις να κοιταξεις αυτη του Adtakh και αυτη του Orpheas/Passionate,διαλεγεις τι προτιμας απο την καθε συνθεση και πηγαινεις για αγορα.Αν εχεις ηδη σκληρο δισκο τοτε ναι πας σε καλυτερη cpu και καρτα γραφικων οπως ανεφερε ο adtakhs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχει 8-πύρηνο επεξεργαστή !!

 

Ποιοτική μητρική με USB III και SATA III

 

Τροφοδοτικό με 5 χρόναι εγγύηση φτιαγμένο από την SEASONIC  πολύ καλό !

 

Δυνατή κάρτα γραφικών !!

 

Μνήμες στα 2133Mhz !!! 8GB !

 

Κουτάκι που παίρνει 120mm ανεμιστήρες .

 

Αν βάλεις τις μνήμες από το ELECTROWORLD πας ακριβώς στο budget σου. :-D



Ο επεξεργαστής είναι φτιαγμένος για multitasking και αντοχή στον χρόνο ! Κοίταξε τι κάνει ο μεγαλύτερος αδερφός του (μεγαλύτερη συχνότητα, την οποία πιάνεις και εσύ με ανέβασμα του πολλαπλασιαστή)

 

Δες στις υποσημιώσεις του youtube τι τρέχει ... :-D

 

http://www.youtube.com/watch?v=6EKyJRQU4Ek

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μπαμπά του και την μαμά του τρέχει! Από που τσίμπησες τις τiμουλες δεν μας λες όμως...

 

 

e-shop το κουτι και τις μνημες που τις εβγαλε σημερα σε προσφορα !

 

EDIT: Το e-shop[ πρέπει να έχει σε παρόμοιες τιμές και κουτιά με USB III μπροστά (SHARKOON VAYA VALUE , COOLERMASTER 280, COOLERMASTER 350 κ.λ.π.) Δες αν σου αρέσει κανένα άλλο,.

 

Τα υπολοιπα απο το digitalmaster που έχει και δωρεάν μεταφορικά !

 

Οι μνήμες στα 52€ είναι προσφορά του electroworld.

:-D

 

Ναι και την μάνα, τον πατέρα και τα παιδιά τρέχει μαζί... Στα 145€ είναι μια πολύ καλή αγορά. :-)

 

Ενα συνολάκι με 8-CORE CPU + αναβαθμίσιμη μητρική πληρέστατη + 8GB RAM + 2X SSD + HD7870+ τροφοδοτικό εγγύηση + 1,5TB HDD κάνουν ένα πολύ δυνατό σύστημα .

Θα το χαρείς όσο δεν παίρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε για αυτό + μνήμες και κουτί από το e-shop  δηλαδή g skill ram του φίλου μας?

 

 

H 650 είναι πολύ χειρότερη! Κοίταξε να στριμώξεις την 7870

 

Η GIGABYTE 970 DS3P δεν είναι καλή μητρική . Σε GIGABYTE  η 970A-UD3 είναι καλή μητρική αλλά ακριβότερη.

 

Πρώτα θα κοιτάξεις το κομμάτι των CPU - GPU - MOBO και στο τέλος τις μνήμες που οι διαφορές είναι πολύ μικρές . :-D

 

Ναι μεν προσφορά οι ram  δεν θα τις επέλεγα 

 

Γιατι ?? :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν υπαρξει και χαμηλοτερες τιμες σε ram ακομα και απο το electroworld(43ευρο πχ),αλλα μας ενδιαφερει το τωρα και για τωρα ειναι προσφορα για 8gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και άλλο ένα από δυο καταστήματα

 

g8i0.png

 

88sn.png



Το κουτί έχει και USB III front panel .



Το thermalake είναι και αυτό καλό και VFM τροφοδοτικό.



Πάνω από 1600 Mhz μικρές οι διαφορές και θεωρώ πως πρέπει τουλάχιστον να είναι cl 9 

 

CL9 στα 2133 απλα δεν ....



Πάντως από μετρήσεις μου τα 2133 CL11 είναι καλύτερα από τα 1600 CL9 στους FX τουλάχιστον με μικρές διαφορές που φυσικά δεν αξίζουν για πολλά παραπάνω χρηματα.



Αυτό είναι το κουτί !

 

cooler_master_k380-151212.jpg



Cooler_Master_K380.jpg



και η μητρική αυτή :

 

overview.jpg



Και η κάρτα γραφικών αυτή

 

r7870-07.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...