Προς το περιεχόμενο

"PowerPoint 2013 is unstable". Τι κάνω;


FilipposMD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Έχω εγκαταστήσει Office2013 σε 2 λάπτοπ. Ένα με Windows 7 κι ένα με Windows 8. Νόμιμα, αγορασμένα, όλα όπως πρέπει. Τέλος πάντων. Όλα δούλευαν ρολόι μέχρι που στα 8, σταμάτησε να δουλεύει το powerpoint. Το ανοίγεις και μόλις πας να κάνεις κάποια ενέργεια σου βγάζει "something went wrong that makes PowerPoint unstable" και κλείνει.

 

Έκανα επιδιόρθωση, απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση, αλλά δεν βλέπω φως, το ίδιο πράγμα συνέχεια. Word, Excel κτλ δουλεύουν χωρίς κανένα πρόβλημα. Καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει και πώς μπορώ να το λύσω; Μια φορά αγόρασα κι εγώ γνήσιο Office και δε δουλεύει το ρημάδι!

 

ΥΓ. Αν δεν βρούμε λύση, γίνεται να απεγκαταστήσω μόνο το Powerpoint2013 και να εγκαταστήσω το Powerpoint2007, αλλά κρατώντας Word2013, Excel2013 κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο προβλημα που εχεις,γενικα απ'οτι βλεπω η Microsoft κανει την παπια.Υπαρχουν και αλλα προβληματα.

Εγω θα σου πω το εξης.

Επειδη μερικες φορες η απεγκατασταση δεν γινεται σωστα,αφηνοντας παραμετρους που ισως δημιουργουνε προβληματα και διενεξεις με τα windows,θα σου ελεγα να κανεις κατι ελαφρυ.Βαλε το Total Unistall,και απεγκατεστησε με αυτο το office 2013.Ετσι θα σβησει οτι εχει παραμεινει πισω.

Μετα ξανακανε εγκατασταση το 2013.

 

Εαν επιμεινεις να εχεις το 2013 PP αυτο καθ'εαυτου και μονο,η μονη λυση μαλλον θα ειναι ξανα εγκατασταση των windows και service packs και ενημερωσεων ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!!!Ισως και παλι να μην διορθωθει!

 

Παρα ταυτα,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ και το 2013 με το 2007 office,AΛΛΑ θα απεγκαταστησεις πρωτα το 2013,μετα θα βαλεις το 2007 και μετα το 2013.

Δηλαδη θα ξεκινησεις απο το 2007 φθανωντας στο 2013.Αν θα εχεις μετα καποιο προβλημα,εδω ειμαστε,ρωτα.

 

Εχεις εγκατεστημενες ΟΛΕΣ τις ενημερωσεις;τυπικα ρωτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σωστή απεγκατάσταση θα διόρθωνε το πρόβλημα, αλλά απο ότι φαίνεται δε γίνεται σωστά.

 

Προτείνω να το απεγκαταστήσεις με τη βοήθεια ενός προγράμματος απεγκατάστασης, το πιο γνωστό και δωρεάν είναι το revo uninstaller. Υπάρχει και portable έκδοση απο εδώ.

 

Η ms έχει βγάλει ένα εργαλείο auto-fix που το δίνει σε αυτή τη σελίδα:

http://support.microsoft.com/kb/2739501

 

Στη θέση σου θα τα συνδύαζα. Πρώτα με revo και μετά με το fix it.

 

Κατά πάσα πιθανότητα θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ. Τα δοκίμασα μόλις αυτά που προτείνατε, αλλά το ίδιο πρόβλημα εμφανίζεται. Τι στο καλό φταίει, δεν μπορώ να καταλάβω. Και ο συνδυασμός 2007-2013 δεν γίνεται, γιατί το πρώτο είναι 32-bit και το δεύτερο 64-bit. Τώρα έβαλα φουλ τα 2007 για να είναι λειτουργικός ο υπολογιστής και αν υπάρξει κάποια ιδέα, ξαναδοκιμάζω με τα 2013.

 

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι η γυναίκα μου καλόμαθε στα 13 και γκρινιάζει τώρα που της έβαλα τα 2007, χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανε σε όλα τα αρχεία; Μήπως το έκανε μόνο όταν πήγαινες να μπεις σε edit mode απο only-read mode που ήταν πριν;

 

Υπάρχει ένας uninstaller που είναι μέσα σε toolkit αλλά το toolkit ως πακέτο εργαλείων δεν είναι νόμιμο γι' αυτό και δεν στο έδωσα.

 

Πάντως όσα σχετικά υπάρχουν στο internet αναφέρονται σε προβλήματα που σχετίζονται με read-only mode γενικότερα, και κάτι πήρε το μάτι μου για κάτι ink tools στο power point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διάβασα κι εγώ αυτά ψάχνοντας μήπως βρω λύση, αλλά δεν είναι σχετικά με το πρόβλημά μου. Σ' εμένα με το που ανοίγεις το πρόγραμμα (νέο αρχείο) ή κάποιο αρχείο, δείχνει ένα λευκό slide στο οποίο δεν μπορείς να κάνεις τίποτα και μετά από καμιά 10-20 δευτερόλεπτα βγάζει και το μήνυμα. Τι να πω... Σκέφτομαι μήπως είναι θέμα των Windows, αλλά δεν είμαστε για format τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βολέψου με το 2007, άλλωστε δεν έχουν διαφορες πέραν του περιβάλλοντος εργασίας (βέβαια καμιά φορά είναι μεγάλης σημασίας).
Κάποιο conflict είναι με κάτι άλλο, αλλιώς και με επιδιόρθωση εγκατάστασης θα είχε διορθωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...