Προς το περιεχόμενο

OC 8350 σε MSI GD80/990FX


f3anor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Προσφατα εκανα αναβαθμηση και ως πιστος της AMD ειπα να δοκιμασω κι εγω τις fx series.Ετσι αγορασα τον επεξεργαστη και τη μητρικη του τιτλου.Το θεμα ειναι οτι 3 χρονια τωρα εχοντας τη crosshair IV και τον 1090T τα πραγματα ηταν πολυ ευκολα στο θεμα oc, η msi ομως δεν βοηθαει απολυτα στο κομματι του oc και το περιεργο ειναι οτι οι ρυθμισεις oc στο bios διαφερουν απο τις ρυθμισεις oc απο utility της μητρικης.Η βοηθεια λοιπον που αναζηταω ειναι αν καποιος φιλος του forum εχει εμπειρια πανω στη συγκεκριμενη μητρικη ετσι ωστε να μπορεσει να μου δωσει τα φωτα του!Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν μπορείς να καταλάβεις ?

 

Οι ρυθμίσεις είναι στάνταρ και το μόνο που θα πρέπει να σε απασχολεί είναι τα ρεύματα που θα δώσεις .

 

Αν θες γενικά το πως κλοκάρουν και τι ρυθμίσεις να κάνεις πες μας να σου πούμε !!!

 

Επίσης πες μας και τι ψύκτρα έχεις !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι οτι δεν καταλαβαινω κατι ειναι απλα περιεργο το bios της μητρικης απο οτι ειχα συνηθησει μεχρι στιγμης.Το θεμα με τα ρευματα ειναι οτι διαφορετικες επιλογες τιμων εχω στα bios διαφορετικες στο utility της msi π.χ στο bios δεν μπορω να δω στη cpu παραπανω απο απο 1.45V....Επισης δεν μπορω να ρυθμισω τα timings στα dims.Απλα ρωταω καποιος αν εχει ιδια μητρικη με τη δικια μου και εχει καταφερει να κανει ενα stable oc και να μου πει τις ρυθμισεις του.Ως συστημα ψυξης εχω custom υδροψυξη με EK και Phobya parts.Το γενικο μου προβλημα ειναι το καινουριο design/στησιμο των bios....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...