Προς το περιεχόμενο

Τα μέλη του Insomnia με photo τους


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι φαλακροπουστίαση προκαλείται από την ένωση τεστοστερόνης και ενός ενζύμου ή κάτι τέτοιο και η ρίζα της τρίχας ψοφάει. brosciense on! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκουδα στο σώμα, αεροδρόμιο στο κεφάλι, κάπως έτσι πάει. Εγώ βέβαια, άτριχος (σχετικα) στο σώμα, άτριχος και στο κεφάλι. Win :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το αντίθετο ήξερα, ότι οι πολλές τρίχες δηλώνουν δυνατή ύπαρξη τεστοστερόνης.

έτσι μας έλεγαν κι εμάς στο μάθημα δερματολογίας στη σχολή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Φαλακροπουστίαση: Ο λόγος.


Enzymes in male bodies convert testosterone – the principal male sex hormone - into dihydrotestosterone.


“The amount of this enzyme one has is hereditary but it’s uncertain whether it’s determined by the mother’s or the father’s genes, or perhaps both,” says Mørk.


Dihydrotestosterone is a hormone that, among other things, makes hair shorter and thinner.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο, αλλά για το εάν κάποιος θα κάνει φαλάκρα ή όχι, έχω ακούσει ότι πρέπει να δει εάν στο σόι της μητέρας υπήρχαν άτομα με φαλάκρα, π.χ. ο παππούς σου από το σόι της μάνας σου. Ισχύει κάτι τέτοιο; Διότι εάν ναι, τότε την έκατσα. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πατερας μου (εχει), ο πατερας του πατερα μου (είχε μεχρι που πέθανε), ΤΟ ΣΟΙ του πατερα μου εχει περισσότερες τριχες απο μενα.

 

Το σόι της μάνας ;;; ΆΣΤΟ, μην το συζητας! Πάντως ειναι random. Ο αδερφός μου, 4 χρονια μικρότερος, έχει μαλλί να φάνε και οι κοτες. Πήρε απο το σόι της μανας της μανας, ο κωλόφαρδος. (Lucifer, ελπιζω να μην φαμε διαγραφές, μιας και μιλάμε για ιατρικά θεματα, ε: ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕ μοδεράτορα;; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, απλα το έφερε η κουβέντα ρε πζηλε!

 

οριστε, για ξεκάρφωμα, δεν ξέρω απο πού την ξέθαψε η εξαδέλφη μου!

 

 

 

 

10178157_10152347364408216_2166342978319

 

ρεεεε .. εσυ ησουνα ωραιο παιδακι !!!!!! B) :-) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...