Προς το περιεχόμενο

Origin, σύστημα επιστροφής για τα παιχνίδια σας


marios32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φαντάζομαι κάπου μέσα στα ψιλά γράμματα θα διευκρινίζει ότι αν έχεις τερματίσει π.χ. το 70-80-90% του παιχνιδιού δεν δικαιούσε το refund. Την εικόνα τους προσπαθούν να χτίσουν όχι να πιάνονται κορόιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διοτι αν δεν σου αρεσε, τοτε γιατι το τερματισες? :-D

Μπορείς να τους πεις ότι δεν σου άρεσε,αλλά πίεσες τον εαυτό σου να συνεχίσει ώστε να το τερματίσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ότι έπαιξες και τερματισες ενα παιχνίδι διαρκείας 5 ωρών δεν σημαίνει ότι σου άρεσε κιόλας. Γιατι να μην έχεις λοιπόν δικαίωμα να το επιστρέψεις;

Συμφωνώ με αυτό. Για τον gamer θα έπρεπε να (ή καλό θα ήταν να) είναι στα δικαίωματά του.

Αν η ίδια η πλατφόρμα διανομής δεν το θεωρεί exploit (κάτι που θα την ζημιώσει στο τέλος), τότε θα είχε ενδιαφέρον να δούμε αν θα επηρεαστούν καθόλου οι developers/εταιρείες που θα προτιμούν το Origin για διανομή (πχ αν θα αυξήσουν το replayability, playthrough-time, αν θα προσθέτουν multiplayer modes για added value κλπ ή αν θα αποφεύγουν το origin σαν το χάρο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θα συμφωνισω με κάποιους προλαλήσαντες.. Κάποια παιχνίδια παραείναι μικρά και χωρίς διάρκεια χρόνου. δλδ αν το παιχνίδι τερματίζεται μέσα σε 5-6-7 ώρες παιχνιδιού χωρίς επαναληψιμότητα κ βάθος του gameplay, ποιο το νοημα του; Δεν θα φταίει ο παίκτης αν το παιχνίδι είναι πολύ μικρό, πολύ εύκολο και χωρίς τον form factor να σε κάνει να θες να το ξαναπαίξεις. Είναι αυτό που λέμε "το προιον δεν καλύπτει τις ανάγκες μου κ τις προσδοκίες μου και για αυτό το επιστρέφω." αν δεν κάνω λάθος στα φυσικά αγαθα, έχεις αυτό το δικαιωμα υπαναχώρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η κίνηση, αλλά ας λύσει πρώτα το πρόβλημα με το download που κολλάει και δεν κατεβαίνει κανένα παιχνίδι. Πήρα και εγώ το bundle και δεν μπορώ να κατεβάσω κανένα παιχνίδι ότι και να έκανα. Κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό, το μονο που δεν μ'αρεσει ειναι οτι υπάρχουν αρκετά παιχνίδια που τα τερματίζεις σε 5-6 ωρες, οποτε πολλοι ισως τα τερματιζουν και τα επιστρεφουν. Οπως και να χει πολυ καλη κινηση.

 

Αυτό είναι θεμα και αφορά την εταιρεία, Τους χρήστες γιατι να τους αφορά. Δείτε το και αλλιώς, πήγα σινεμά, το έργο ήταν μάπα, αλλα δεν έφυγα στη μέση, το είδα μέχρι τέλους. Δεν είναι παράλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να επιστρέψετε οποιοδήποτε EA παιχνίδι που αγοράσατε μέσα σε 24 ώρες από το άνοιγμα του παιχνιδιού και όχι το κατέβασμα ή αγορά. Επίσης μπορείτε να το επιστρέψετε χωρίς να το έχετε ανοίξει, 7 ημέρες μετά από την αγορά

 

Δηλαδή αν 15 μέρες μετά την αγορά δεν το έχω ανοίξει ακόμα, δεν μπορώ να το επιστρέψω αλλά αν το ανοίξω την 15η μπορώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό είναι οτι πιέζεται το steam πλέον να ακολουθήσει με παρόμοιες κινήσεις. Μακάρι να έρθει και 3ος "μεγάλος παίχτης" στην ψηφιακή διανομή, καθώς μόνο ωφελημένοι θα βγούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό, το μονο που δεν μ'αρεσει ειναι οτι υπάρχουν αρκετά παιχνίδια που τα τερματίζεις σε 5-6 ωρες, οποτε πολλοι ισως τα τερματιζουν και τα επιστρεφουν. Οπως και να χει πολυ καλη κινηση.

Μπορείτε να επιστρέψετε οποιοδήποτε EA παιχνίδι που αγοράσατε μέσα σε 24 ώρες από το άνοιγμα του παιχνιδιού και όχι το κατέβασμα ή αγορά. Επίσης μπορείτε να το επιστρέψετε χωρίς να το έχετε ανοίξει, 7 ημέρες μετά από την αγορά ή 7 ημέρες μετά την κυκλοφορία του αν το έχετε προαγοράσει, οποιοδήποτε από τα δύο συμβεί πρώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να πω και γω κάτι, έχω ψιλοβαρεθεί την κουτοπονηριά. Δεν είναι δυνατόν όταν ο οποιοσδήποτε πάει να κάνει κάτι καλό να του τη φέρνουμε(και μιλάω και για άλλες περιπτώσεις πχ corsair,logitech) . Μη παρεξηγηθώ κ όλας της φυλάω αρκετά της ΕΑ μια γενική παρατήρηση κάνω

 

Για μένα αν σου αρέσει το παιχνίδι δώσε τα χρήματα για τους developers για το ευχαριστώ και για να σου φτιάξουν και άλλο παρόμοιο παιχνίδι με αυτό που σου άρεσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...