Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

typhonios τον tinkmaster τι νοημα εχει να τον παιζεις τωρα? εγω αντι τον big game hunter παιζω τον faceless, επισης προτιμω 2 shadowflame και 1 shadowbolt μια και συνηθως με ενδιαφερει το aoe, μια καλη επιλογη κοντρα στα aggro θα ηταν και ο doomsayer

 

 

Φαντάσου ότι αρκετές φορές στον τρίτο γυρο έχω tinkermaster και devilsaur 5/5 :)

 

Σπάνια μου το γυρίζει σε squirel 1/1

 

Doomslayer με την καμία.

 

Πάντως με το deck αυτό είμαι ήδη ranked lvl 12 και ανεβαίνω, θα κάνω κάποιες αλλαγές πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μαγος πλεον δεν την παλευει , απο εκει που εφτανα μεχρι ρανκ 4-5 πλεον δεν ξεκολαω απο το 15-17 , δεν εχω legendaries βεβαια αλλα ειπαμε , τα combo που υπαρχουν οπως με το equality του paladin και του hunter με τα hounds δεν παιζονται , πρεπει να βαζω 2χcounterspell μονο και μονο για αυτο , τα rushdecks οκ θελουν σωστο deck/draw αλλα και παλι παιζεται 50/50 και διαβαζω οτι πολυ εχουν αυτο το θεμα με mage γενικα ακομα και 3-4 legendaries δυσκολα περνας το ρανκ 10.

Αλλα αντε να φαρμαρω αλλο class τωρα (ακομα μαζευω dust για antonidas).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχω  dust 1820 περίπου και αν φτιάξω legentary θα είναι κάποιο για όλες τις κλάσεις πχ Ragnaros. Faceless manipulator πρέπει να φτιάξω πρώτα όμως.

 

Mετά απο 3-4 μήνες f2p :


idlp.png


o trump έχει φτάσει rank 1 με mage χωρίς legendary.

 

Ναι το εχω δει το deck του , εχει ενα manipulator βεβαια ,αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος αν το ξεκινησε απ'το με 0 με αυτο το deck , το θεμα ειναι γενικο δεν μιλαω για τους πρωτοπορους καμμενους αλλα γενικα για τον μεσο παιχτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα με counterspell δεν κάνεις κάτι, 2 σπελ θα μπλοκάρει, ο αντίπαλος θα έχει και άλλα τόσα.

οι καλές κάρτες:

http://www.liquidhearth.com/forum/arena-strategy/1419-trumps-arena-tier-list-mage

 

faceless manipulator δεν είχε βαλει στην αρχή γιατι δεν είχε dust.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις συνειδητοποιησα πως μονο 3 classes εχουν secrets, με τον mage και hunter να εχουν 6 συν δυο minions που επωφελουνται απο αυτα.

για ποιο λογο υπαρχει αυτη η διαφορα; για να ισορροπησουν τις ιδιαιτερες attack ικανοτητες που εχουν τα υπολοιπα classes? (combos,overload,choices,etc)

ο palading γιατι εχει τοσες λιγες, μολις 3, σε σχεση με τους υπολοιπους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dethelor εδω - για οσους ασχολουνται με το community. Δεν ξερω ποσοι θα το δειτε αλλα σημερα απο τις 5-6 και μετα θα streamαρω arena στο channel των guldan. Θα ανταποκριθω στις αποριες των νεων παικτων και θα προσπαθησω να εξηγησω τα plays/picks που οσο γινεται.

Εδω το link: http://www.twitch.tv/orderofguldan/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα κάμποσο το Mage Deck μου και έχω κάνει ένα αρκετά καλό σερί στα ranked. Από 25 έφτασα 21 (για πρωτάρης πιστεύω είναι πολύ καλό)

 

Να πώς το έχω κάνει. (Επειδή δεν φαίνονται οι 2 τελευταίες κάρτες είναι 1x  Boulderfist Ogre + 1x Flamestrike)

 

209m39v.png

 

 

Επιδέχομαι διορθώσεις από πιο έμπειρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...