Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζοο/Giants Warlock, control warrior αλλα πρεπει να τα σταξεις με f2p δεν κανεις δουλεια, ειδικα για control warrior. Επισης αυτα αλλαζουν συνεχεια καλυτερα παιξε ενα class που το γουσταρεις αν δεν εχεις σκοπο να ριξεις χρημα στο παιχνιδι..

ο reynad ειναι κορυφη στο να φτιαχνει μπατζετ rush decks...

 

 

για το ξεκινημα (αφου ανεβασεις ολα τα class στο 10)ειναι προτιμοτερο να παιζεις στην αρενα , που παιζεις με τους ιδιους ορους με τους υπολοιπους και σιγα σιγα με καποια rush deck για το ξεκινημα, οπως το warrior ή το warlock του reynad ή το rush hunter,  μπορεις να το παλεψεις και στο ranked...

 

γενικα στο 80% των ranked θα παιζεις κοντρα σε aggro decks, το οποιο ειναι αρκετα σπαστικο ποσσο μαλλον δεν εχεις counter deck και προσπαθεις να παιξεις control χωρις πολλα legendaries

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ο reynad ειναι κορυφη στο να φτιαχνει μπατζετ rush decks...

 

 

για το ξεκινημα (αφου ανεβασεις ολα τα class στο 10)ειναι προτιμοτερο να παιζεις στην αρενα , που παιζεις με τους ιδιους ορους με τους υπολοιπους και σιγα σιγα με καποια rush deck για το ξεκινημα, οπως το warrior ή το warlock του reynad ή το rush hunter,  μπορεις να το παλεψεις και στο ranked...

Εγώ παίζω arena στον αμερικανικο σερβερ πριν το επιπεδο 10 ωστε να ξεκλειδώνω κάρτες ενώ δεν αναγκάζομαι να παίζω μόνο με τις βασικές κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λατρευω το current meta, warlock giant ειναι πραγματικα οπ με τα παπαροcontrol deck που παιζουν τωρα... ενω και το zoo deck ειναι ψιλοαστειο κοντρα σε giants...

 

θα προσπαθησω να παω legendary για πρωτη φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε σκοπευουν να φτιαξουν το ALT+TAB bug? μου χει σπασει τα νευρα.

Αν εννοείς αυτό με το full screen, εγώ το έχω βάλει windowed και το μεγιστοποίησα από διαχείριση εργασιών 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοχω κανει, αλλα θελω να παιζω το παιχνιδι σε full screen.

 

Τότε just wait, είναι ενοχλητικό αλλά ελπίζω να το διορθώσουν

λατρευω το current meta, warlock giant ειναι πραγματικα οπ με τα παπαροcontrol deck που παιζουν τωρα... ενω και το zoo deck ειναι ψιλοαστειο κοντρα σε giants...

 

θα προσπαθησω να παω legendary για πρωτη φορα

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό το legendary set up και πραγματικά κερδίζω 3 στα 4 παιχνίδια, στην χειρότερη των περιπτώσεων 2 στα 4.

 

http://www.icy-veins.com/hearthstone-legendary-warlock-control-deck

 

Τα giants είναι βιασμός :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενικα στο 80% των ranked θα παιζεις κοντρα σε aggro decks, το οποιο ειναι αρκετα σπαστικο ποσσο μαλλον δεν εχεις counter deck και προσπαθεις να παιξεις control χωρις πολλα legendaries

 

 

 

γιαυτο παιζω ranked μονο με anti-aggro shaman. και αν βλεπω οτι θα χασω, τους αφηνω να περιμενουν την σειρα τους ενω σερφαρω. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λατρευω το current meta, warlock giant ειναι πραγματικα οπ με τα παπαροcontrol deck που παιζουν τωρα... ενω και το zoo deck ειναι ψιλοαστειο κοντρα σε giants...

 

θα προσπαθησω να παω legendary για πρωτη φορα

vs καλό zoo/hunter παίχτη έχει πρόβλημα το giants.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vs καλό zoo/hunter παίχτη έχει πρόβλημα το giants.

 

ναι οντως αφου εκανα το ποστ, μου πηραν τα σοβρακα 2 φορες με αυτο το deck...βασικα νομιζω οτι το giants lock εχει μεγαλο προβαδισμα οταν παιζεις 2ος...

 

ισως κανω κατι λαθος, αλλα 2ος μπορεις να παιξεις μια εξτρα καρτα στη 3η γυρα, οταν παιζεις 1ος, δινεις πολυ χρονο στα rush decks... και αν δεν σου κατσουν οι watcher απο νωρις με taunt εχεις προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως αφου εκανα το ποστ, μου πηραν τα σοβρακα 2 φορες με αυτο το deck...βασικα νομιζω οτι το giants lock εχει μεγαλο προβαδισμα οταν παιζεις 2ος...

 

ισως κανω κατι λαθος, αλλα 2ος μπορεις να παιξεις μια εξτρα καρτα στη 3η γυρα, οταν παιζεις 1ος, δινεις πολυ χρονο στα rush decks... και αν δεν σου κατσουν οι watcher απο νωρις με taunt εχεις προβλημα...

Εχει γιατι μπορεις να πεταξεις drake στο turn 3 με το coin η drake/mountain giant στο turn 4. Γενικα οταν παιζω πρωτος προσπαθω να πετυχω watcher/owl/sunfury το ιδιο αν παιζω vs aggro ακομα και δευτερος να ειμαι. Η μεγαλυτερη αδυναμία αυτου του deck ειναι οτι σε ψηνει να μην παιξεις μεχρι το round 4 για να ριξεις giant/drake μετα γινεται hex/execute/polymorph εχεις φαει και ηδη πολυ dmg και παει το game.

 

Δεν ειναι unbeatable και αυτα τα aggro decks απλα πρεπει να σου κατσει το card draw αλλιως εισαι dead turn 5/6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

typhonios τον tinkmaster τι νοημα εχει να τον παιζεις τωρα? εγω αντι τον big game hunter παιζω τον faceless, επισης προτιμω 2 shadowflame και 1 shadowbolt μια και συνηθως με ενδιαφερει το aoe, μια καλη επιλογη κοντρα στα aggro θα ηταν και ο doomsayer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...