Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης κάτι άλλο.Ναι να κάτσω να αγοράσω τα adventure σιγά σιγά ένα wing ανά βδομάδα(περίπου) αλλά δεν έχω καταλάβει πότε μια συλλογή γίνεται wild.Μη κάτσω να μαζεύω ένα μήνα και μετά φάω άκυρο.


χαχα...ελεος ρε..τι ειναι αυτο...σου κολησε το πληκτρολογιο την ωρα που εβαζες ονομα ? :P

 

χαχα...νταξ ειδα την διορθωση :P

Δεν ξέρω και γω.Έκανα copy paste και μετά ήθελε restart o chrome.... :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κάτι άλλο.Ναι να κάτσω να αγοράσω τα adventure σιγά σιγά ένα wing ανά βδομάδα(περίπου) αλλά δεν έχω καταλάβει πότε μια συλλογή γίνεται wild.Μη κάτσω να μαζεύω ένα μήνα και μετά φάω άκυρο.

Δεν ξέρω και γω.Έκανα copy paste και μετά ήθελε restart o chrome.... :P :P

οχι το wild ειναι αλλο πραγμα δεν εχει σχεση...νομιζω μολις παρεις καρτα wild τοτε σου ξεκλειδωνει κιολας ...η εχει να κανει με τα lvl ..γιατι εμενα μου το ξεκλειδωσε σε καποια φαση ξεκαρφωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο όσα διαβάζω το wild είναι κάτι σαν τη Ban list απο yugioh ή τα season απο Magic.

Υπάρχουν δύο φορμάτο στο ένα παίζουν όλες οι κάρτες και στο άλλο μόνο μερικές.

Απο όσο βλέπω πχ στο Hearthstone Gnomes vs Goblins + Naxxramas είναι wild και στο standard δεν παίζεις με τις κάρτες τους.

Απόσο βλέπω κιόλας η εταιρία υποστιρίζει το standard ως βασικό τρόπο παιχνιδιού.

Google λέει πως αρχές 17 σειρά έχει το league of explorers για wild..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο όσα διαβάζω το wild είναι κάτι σαν τη Ban list απο yugioh ή τα season απο Magic.

Υπάρχουν δύο φορμάτο στο ένα παίζουν όλες οι κάρτες και στο άλλο μόνο μερικές.

Απο όσο βλέπω πχ στο Hearthstone Gnomes vs Goblins + Naxxramas είναι wild και στο standard δεν παίζεις με τις κάρτες τους.

Απόσο βλέπω κιόλας η εταιρία υποστιρίζει το standard ως βασικό τρόπο παιχνιδιού.

Google λέει πως αρχές 17 σειρά έχει το league of explorers για wild..

ναι απλα απο την στιγμη που εχεις μια wild καρτα σου ξεκλειδωνει ..και μετα οποιοδηποτε deck θες το μετατρεπεις σε wild...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά απλά δεν βλέπω νόημα απο τη στιγμή που οι περισσότεροι παίζουν standard.Θα θές πολύ περισσότερο χρόνο να κάνεις craft τις κάρτες τις οποίες πλέον δεν μπορείς κάν να αγοράσεις.Θα παίζεις και με δυνατότερα ασταθή decks.Προφανός για κάποιον που δεν παίζει απο την αρχή το wild δεν είναι επιλογή.

Και αυτό δεν βλέπω κάπου google,πότε μια συλλογή πάει wild.

Μόνο ότι στο στάνταρ παίζουν κάρτες τον τελευταίων 2 ετών καθώς και basic/classic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο όσα διαβάζω το wild είναι κάτι σαν τη Ban list απο yugioh ή τα season απο Magic.

Υπάρχουν δύο φορμάτο στο ένα παίζουν όλες οι κάρτες και στο άλλο μόνο μερικές.

Απο όσο βλέπω πχ στο Hearthstone Gnomes vs Goblins + Naxxramas είναι wild και στο standard δεν παίζεις με τις κάρτες τους.

Απόσο βλέπω κιόλας η εταιρία υποστιρίζει το standard ως βασικό τρόπο παιχνιδιού.

Google λέει πως αρχές 17 σειρά έχει το league of explorers για wild..

Απριλιο θα γινει το rotate μαλλον blackrock & explorer θα μπουνε wild.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αναγκη ουτε φορουμ ουτε σιτε ουτε google να ψαξετε...αν πατε στο εικονιδιο του wild θα δειτε οτι λεει ξεκαθαρα οτι καρτα φτασει 2 χρονια μπαινει σε wild mode so simple! :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αναγκη ουτε φορουμ ουτε σιτε ουτε google να ψαξετε...αν πατε στο εικονιδιο του wild θα δειτε οτι λεει ξεκαθαρα οτι καρτα φτασει 2 χρονια μπαινει σε wild mode so simple! :-D

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Το League of Explorers για παράδειγμα θα μεταφερθεί πιο σύντομα από τα δύο χρόνια στο Wild, επειδή βγήκε πιο κόντα στο τέλος του 2015.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω ...πολυ κουραστικη μερα σημερα...ολη μερα παλευω 17-18 ρανκ...

καθε φορα που πηγαινα να κανω σερι επεφτα σε paladin .... που δε την παλευω με τπτ...

κερδισα σχεδον ολα με μαγους και hunter ...μοιρασμενα με shaman και ενα μονο με druid που με εσκισε στο 5 μανα ειχε γεμισει κατω φουλ μινιον και ολα 3-3 και μερικα 5-6 :/ ....

τελικα καταφερα να πεσω ενα ρανκ ακομα ...ειμαι 16 και ενα αστερι ...και εγκατελειψα εκει προς το παρον για σημερα...

ελπιζω αυριο να μπορεσω να παω 15 που ειναι και ο βασικος μου στοχος για αυτο το μηνα...και βλεπουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω ...πολυ κουραστικη μερα σημερα...ολη μερα παλευω 17-18 ρανκ...

καθε φορα που πηγαινα να κανω σερι επεφτα σε paladin .... που δε την παλευω με τπτ...

κερδισα σχεδον ολα με μαγους και hunter ...μοιρασμενα με shaman και ενα μονο με druid που με εσκισε στο 5 μανα ειχε γεμισει κατω φουλ μινιον και ολα 3-3 και μερικα 5-6 :/ ....

τελικα καταφερα να πεσω ενα ρανκ ακομα ...ειμαι 16 και ενα αστερι ...και εγκατελειψα εκει προς το παρον για σημερα...

ελπιζω αυριο να μπορεσω να παω 15 που ειναι και ο βασικος μου στοχος για αυτο το μηνα...και βλεπουμε :P

 

Φτιαξε ενα midrange shaman και κατεβα τρενο. Δεν ειναι ακριβος αν παραλειψεις τις legendaries του.

 

Οριστε ενα παραδειγμα.

http://metastats.net/deck/4fecd8a8-dcce-4625-9979-c01244d859c1/week/

 

Θες καποιες περιπετειες, αλλα θεωρω οτι οποιος ασχολειται συστηματικα με το παιχνιδι τις αγοραζει και δεν τις grindarei. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...