Προς το περιεχόμενο

Ολες οι ταινίες της Φίνος Φιλμ ελεύθερες στο Υoutube


arc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Από το "about" του καναλιου

 

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε το κοινό της FF ότι ήδη διερευνούμε τόσο τις κομμένες σκηνές που υπάρχουν σε κάποιες ταινίες μας, όσο και τη δυνατότητα διάθεσης κάποιων εξ αυτών σε σινεμασκόπ. Επιπλέον, σχεδιάζεται ήδη η προσθήκη Αγγλικών υποτίτλων, ενώ παράλληλα προσπαθούμε να αποκαταστήσουμε το υλικό κάποιων σπάνιων ταινιών.

Γενικά ετοιμάζουν καλά πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα αλλη ειναι η απορια. αυτες οι ταινιες δεν ανηκουν πλεον στο public domain? εχουν περασει 50+ χρονια απο τοτε που βγηκαν.

Αν δεν κάνω λάθος, για να είναι ελεύθερα τα πνευματικά δικαιώματα ενός έργου (αν ρωτάς αυτό) πρέπει να περάσουν 70 χρόνια. Τώρα ποιος θεωρείται ο δημιουργός της ταινίας και αν ισχύει και στο σινεμά, δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, για να είναι ελεύθερα τα πνευματικά δικαιώματα ενός έργου (αν ρωτάς αυτό) πρέπει να περάσουν 70 χρόνια. Τώρα ποιος θεωρείται ο δημιουργός της ταινίας και αν ισχύει και στο σινεμά, δεν το ξέρω.

 

Ή εάν ο έχων τα πνευματικά  δικαιώματα παραιτηθεί απ αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

http://www.youtube.com/watch?..............

 

Και αυτή είναι εξαιρετική, ξεκίνησα να την χαζεύω όταν ανακάλυψα το κανάλι, την είδα όλη τελικά.

 

Oλες οι ταινιες του Θαναση της δεκαετιας του '70 ειναι εξαιρετικες :)

 

Η συγκεκριμενη εχει και 2η ονομασια, "Θανασης, ο πιο γρηγορος τρελος".

 

 

Αν δεν κάνω λάθος, για να είναι ελεύθερα τα πνευματικά δικαιώματα ενός έργου (αν ρωτάς αυτό) πρέπει να περάσουν 70 χρόνια. Τώρα ποιος θεωρείται ο δημιουργός της ταινίας και αν ισχύει και στο σινεμά, δεν το ξέρω.

 

Ο παραγωγος φυσικα, ποιος αλλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο παραγωγος φυσικα, ποιος αλλος?

 

...ο σκηνοθέτης φυσικά...

...και δευτερευόντως ο σεναριογράφος...

...ο παραγωγός συνήθως είναι ένα άτεχνο μοσχάρι που...βάζει τα λεφτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράγματα καλοί μου άνθρωποι ! Δυστυχώς πλέον το σύγχρονο Eλληνικο mainstream cinema εχει γίνει έρμεο των τεράστιων προσωπικοτητων που γέννησε η ιδιωτική τηλεόραση.....και τωρα που σφιξαν τα γαλατα , δουλεύουν Κύπρο και Τουρκία .... Να μας ζήσει ο Καπουτζιδης ......ο Παπακαλιατης και όλη η τρελοπαρεα !!! Καλημέρα ! Φινο είσαι φινος ! Ονομα και πράγμα !

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν βλεπω ελληνικες ταινιες (μονο με τον ΕΞαρχακο γελαω ), σιγουρα προκειται για πολυ καλη κινηση αφου το κοινο που του αρεσουν ειναι μεγαλο.

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...