Προς το περιεχόμενο

"Format" σε Mac Book Air . . .


Madlef86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται για kernel panic, που προκλήθηκε από την προσπάθεια για boot σε Single User mode, μην σε απασχολεί δεν μπορεί να έχει προκαλέσει κάτι στο σύστημα.

 

Αν η iStorm έχει εκεί service και βέβαια.

 

Τώρα, προτού απαντήσω στο επόμενο ερώτημα, μήπως αγόρασες το μηχάνημα "ως έχει" δηλαδή όπως ο προηγούμενος κάτοχος είχε διαμορφώσει το σύστημα ;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα δεν το έχω αγοράσει. Μου το έφερε ένας φίλος του πατέρα μου συγκεκριμένα που ήταν του γιου του ο οποίος δεν είναι εδώ κι ο πατέρας το δίνει. Εγώ απλά πήγα το "φορμάρω" όπως έκανα παλιά στο δικό μου imac και κόλλησε. Απλά ψάχνω τώρα να το φτιάξω για να δω ότι είναι εντάξει για να το πάρω.

Υ.Γ. Από κάτω έχει κάτι γραμμένο από το εργοστάσιο! Πρώτη φορά το βλέπω αυτό!! Λέει: ISH.012-037. Τι είναι πάλι αυτό..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ' όλα πρέπει να ξεκλειδωθεί το μηχάνημα. Από το lion και εφεξής, τα λειτουργικά κυκλοφορούν σε άϋλη μορφή και κατεβαίνουν από το Mac App Store, ενώ αφού φαίνεται να είναι εγκατεστημένο το mountain lion δεν κάνεις τίποτα προς το παρόν.

 

Στη συνέχεια και αφού βρεις το μηχάνημα της αρεσκείας σου, θα σου έλεγα να περιμένεις τον γιο ώστε να κάνετε μαζί το setup του μηχανήματος ή σε κάθε περίπτωση να το διευθετήσει.  Στη συνέχεια προχωράς πλέον στο setup της δικής σου καθαρής εγκατάστασης. 

 

Ο αριθμός που είναι ακριβώς ;. Στο πίσω μέρος του δικού μου Air είναι το serial number.

 

 

Ότι άλλο θελήσεις, εδώ είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Το μηχάνημα το παρέλαβα σήμερα το πρωί. Μου έβγαλαν τον κωδικό και μου επανέφεραν το μηχάνημα στην αρχή.

Πάτησα να κάνει restore από το recovery κι είναι στο 0% περίπου 2 ώρες! Είναι φυσιολογικό...;



Υ.Γ 40€ έδωσα τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες restore προφανώς εννοείς το Reinstall Mac OS X.

 

Το 0% και βέβαια δεν είναι φυσιολογικό, θα έπρεπε να δείχνει ανάλογα με την ταχύτητα της σύνδεσης γύρω στο 50%.

Αλλά βασικά, γιατί να το κάνεις ;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...