Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω βάση - θήκη για tower pc;;;;


axinosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

το ερώτημα μου είναι ότι, πλέον τον πύργο του πι-σι μου δεν μπορώ να το φιλοξενώ πάνω στο γραφείο (είναι γαϊδούρι το άτιμο coolermaster stacker) και ψάχνω μια βάση (θήκη) όπως θέλετε ονοματίστε το για να τοποθετήσω το πι-σι επάνω και να το βάλω στο πάτωμα.

 

Για να σας προλάβω δεν θέλω να βάλω κατάχαμα το πι-σι στο πάτωμα καθώς έχω σκυλί με τρίχωμα που μαδάει και αφετέρου έχω πολύ σκόνη στο σπίτι καθότι μονοκατοικία σε πολύ κεντρικό δρόμο.

 

Κάθε ερώτηση, πρόταση που θα γίνει θα ανταποκριθώ αμέσως.

 

Ζητώ συγγνώμη εάν το νήμα αυτό έχει τοποθετηθεί σε λάθος κατηγορία.

 

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εφτιαξα μια απλη , ενα κομματι μελαμινης στο χρωμα του ξυλου και μεταλλικα  ποδια ,

 

ps.Tωρα που το θυμηθηκα ειχα φτιαξει παλιοτερα απο μελαμινη και ολοκληρη θηκη , ολοκληρο κουτι απο μελαμινη , που καθεται.Αν ενδιαφερεσαι (και οι διαστασεις βολευουν ) μου λες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εφτιαξα μια απλη , ενα κομματι μελαμινης στο χρωμα του ξυλου και μεταλλικα  ποδια , 

 

Σωστός-η (με μπερδεύει το άβαταρ σου) δε το σκέφτηκα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να στραντζάρεις ανοξείδωτο η αλουμίνιο στα μέτρα που θέλεις.

φθηνά θα σου έρθει,και 4 ροδούλες απο prakticer και έχεις μια κομψή βάση,που την πηγαίνεις όπου θέλεις ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ε όχι! Και είπα κι εγώ είμαι ο μόνος που τσίμπησα αρχικά με το avatar? χαχα

 

 

 

Πάντως ένα κομμάτι ξύλο και 4 ροδάκια κομπλε θα είναι :P Που να ψάχνεις έτοιμη και να την χρυσοπληρώσεις;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα το τρολλάρισμα πάει σύννεφο χαχαχαχα (me likey)...ον τόπικ τώρα: Εάν φτιάξω με ξύλο (μελαμίνη) μια βάση και βάλω και αριστερά και δεξιά της βάσης 2 κομμάτια ακόμη σαν "μπράτσα" για να το συγκρατούν καλύτερα, θα κάνουν δουλειά ή το μόνο που θα καταφέρω θα είναι να το "πνίξω" λόγω κακού airflow;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με το diy approach

Πήγαινε σε praktiker ¨η σε κάποιο μαγαζί στη γειτονιά σου

Πάρε 4 καλά ροδάκια

Και βαλε πάνω μια σανίδα, θα σου την κόψουν τζάμπα στο praktiker / ξυλουργείο

Μελαμίνη δε χρειάζεται, απλό ξύλο και βάψε το, η ακόμα καλύτερα κοντραπλακέ θαλάσσης που δε θα πάθει ποτέ τίποτα

Δε χρειάζονται μπράτσα, άσε που θα σε ενοχλούν αν πας να ανοίξεις κάτι από το πλάι

Μέτρα ακριβώς τις διαστάσεις που θες και θα είσαι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα το τρολλάρισμα πάει σύννεφο χαχαχαχα (me likey)...ον τόπικ τώρα: Εάν φτιάξω με ξύλο (μελαμίνη) μια βάση και βάλω και αριστερά και δεξιά της βάσης 2 κομμάτια ακόμη σαν "μπράτσα" για να το συγκρατούν καλύτερα, θα κάνουν δουλειά ή το μόνο που θα καταφέρω θα είναι να το "πνίξω" λόγω κακού airflow;;;; 

Oχι μωρε τι να πειραξει το airflow :) .Κοιτα εχει βαρος το pc , δεν χρειαζεται να συγκρατιεται , εκτος πια αν ο σκυλος κανει ακροβατικα η η μητερα αποφασισει να σπρωχνει με το ζορι την ηλεκτρικη απο κατω  :-D .Μπορεις να βαλεις και 4 γωνιες στα πλαγια.Βασικα εξαρταται απο το ποσο συχνα ανοιγοκλεινεις το πλαινο καπακι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε και ο tmjuju είναι πολύ βολικό γιατί όταν θέλεις να σκουπίσεις το μετακινείς εύκολα,εγώ το έχω φτιάξει και είμαι ευχαριστημένος.

 

 

post-97453-0-16742600-1377695085_thumb.png

post-97453-0-81502400-1377695108_thumb.png

post-97453-0-31555500-1377695140_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι μωρε τι να πειραξει το airflow :) .Κοιτα εχει βαρος το pc , δεν χρειαζεται να συγκρατιεται , εκτος πια αν ο σκυλος κανει ακροβατικα η η μητερα αποφασισει να σπρωχνει με το ζορι την ηλεκτρικη απο κατω  :-D .Μπορεις να βαλεις και 4 γωνιες στα πλαγια.Βασικα εξαρταται απο το ποσο συχνα ανοιγοκλεινεις το πλαινο καπακι.

 

Όταν ανοιχτεί θα παίξει και καθάρισμα, οπότε κάθε 2-3 μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...